Ojciec chrzestny II 1974

The Godfather: Part II

Kontynuacja losów włoskiej, gangsterskiej rodziny Corleone. Po śmierci głowy rodziny, schedę przejmuje jego syn Michael, który pragnie jeszcze bardzie poszerzyć ich przestępcze interesy.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Al Pacino
jako Don Michael Corleone
Robert Duvall
jako Tom Hagen
Diane Keaton
jako Kay Corleone
Robert De Niro
jako Vito Corleone
John Cazale
jako Fredo Corleone
Talia Shire
jako Connie Corleone
Lee Strasberg
jako Hyman Roth
Bruno Kirby
jako Młody Peter Clemenza
G.D. Spradlin
jako Senator Pat Geary
Richard Bright
jako Al Neri
Roger Corman
jako Senator
Mario Cotone
jako Don Tommasino

Kontynuacja słynnego filmu o życiu włoskiej rodziny gangsterskiej. Po śmierci Vita Corleone, jego miejsce zajmuje syn Michael (Al Pacino), który - uciekając do intryg i morderstw - zapewnia klanowi dominację. Nie ma on jednak tak wielkiej charyzmy jak ojciec. Jest jedynie chłodno kalkulującym, wyrachowanym graczem. Mimo dużych ambicji przywódczych, nie potrafi utrzymać jedności w rodzinie i zapobiec jej kryzysowi. pietrex

Gatunek
Kryminał, Dramat, Thriller
Słowa kluczowe
włochy, zemsta, sadyzm, przemoc zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1974-12-12 (świat), 2004-11-18 (dvd)
Wytwórnia
Paramount Pictures
The Coppola Company
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Ojciec chrzestny 2 (Polska) (tytuł TV)
Son of Godfather (USA) (tytuł roboczy)
The Second Godfather (USA) (tytuł roboczy)
Mario Puzo's The Godfather: Part II (USA) (tytuł pełny)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
200 minut
Budżet
13 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Język, jakim posługują się bohaterowie we flashbackach, to kombinacja dialektów z południa Włoch (głównie sycylijskiego). zobacz więcej

Komentarze do filmu 19
Darth_Artur 10

Cięższy i mroczniejszy niż I, ale dalej rewelacyjny. – Cała trylogia Ojca Chrzestnego opowiada przede wszystkim o życiu Michaela Corleone. W tej części widzimy tego życia najmroczniejszy etap, najbardziej przestępczy. Al Pacino przez wszystkie trzy filmy doskonale pokazuje nam tą postać, również w tej części nie zawodzi. Widać przemiany w nim zachodzące, jak się robi coraz twardszy, coraz bardziej bezwzględny.

Oczywiście nie jest to jedyny interesujący element filmu, świetnie pokazana jest młodość Vita Corleone, tym razem granego przez Roberta De Niro. Warto zwrócić na to uwagę właśnie między innymi dlatego, że inny aktor gra tą postać (Dla tych co nie wiedzą, obaj panowie – De Niro i Brando dostali Oskara za rolę Vita Corleone).

O tym filmie można by pisać i pisać, ja zwróciłem uwagę akurat na te dwa elementy bo mi najbardziej zapadły w pamięć. Ale cały film jest genialny, bezapelacyjnie 10/10.

drfalck Darth_Artur

Jak dla mnie chyba lepszy od jedynki. Wspaniały. Mam oczywiście wszystkie części łącznie z wersją Novel for Televison czyli układ chronologiczny plus wycięte sceny.

dawidek98 10

Ciężki, bardziej uczuciowy, a zarazem tajemniczy. Taki jest Michael Corleone – postać niesamowicie złożona. Ale momentami był gorszy niż jego ojciec. Najlepsza kontynuacja w historii kina – dorównuje pod każdym względem swojemu pierwowzorowi i przyciąga widza tym samym, co w pierwszej części na bite 3 godziny. Dzieło kompletne pod każdym względem, będące jednocześnie klasycznym filmem gangsterskim, hołdem składanym kinu lat 30., a zarazem rodzinną sagą. Jest dziełem epickim w najszlachetniejszym tego słowa znaczeniu, nawiązującym do najlepszych tradycji filmu, oferującym widowisko z warstwą społecznej refleksji ukrytą pod dyskretnymi walorami rozrywkowymi. Nie do zapomnienia, żadnych słabych punktów. Totalny.

Robert_DeNiro 10

Jak dla mnie zdecydowanie najlepsza odsłona trylogii, choć pierwszą część również oceniłem na dychę. Al Pacino i Robert De Niro w mistrzowskich rolach.

Sebioslaw 9

Dwójka równie znakomita, choć dla mnie jedno oczko niżej. Do perfekcji i ideału naprawdę bardzo niewiele zabrakło.

Marac 9

Wybacz Robert… 1:0 dla Ala [9/10] |||

Znakomity. Równie dobry co część I. Dalej jednak nie rozumiem co one robią w TOP 10 na portalach filmowych.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Jankes
514 punkty
kaskader
119 punktów
Perfik
64 punkty
Hsi_Nao
50 punktów
porcjusz
40 punktów
opatrznik
34 punkty
Ronaldinho
28 punktów
jacks
24 punkty
Więcej informacji

Proszę czekać…