Wiek Adaline 2015

The Age of Adaline

W wyniku wypadku tytułowa Adaline przestaje się starzeć i choć mijają lata ona wciąż pozostaje piękna i młoda.

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 41 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Blake Lively
jako Adaline Bowman
Harrison Ford
jako William Jones
Amanda Crew
jako Kiki
Ellen Burstyn
jako Flemming
Michiel Huisman
jako Ellis Jones
Kathy Baker
jako Connie Jones
Richard Harmon
jako Tony
Anjali Jay
jako Cora
Lynda Boyd
jako Regan
Barclay Hope
jako Stanley Chesterfield
Chris William Martin
jako Dale Davenport
Robert Moloney
jako Doradca finansowy

Fabuła

Urodzona na początku XX wieku piękna Adaline jako dwudziestolatka ulega wypadkowi, na skutek którego przestaje się starzeć. To co wydaje się spełnieniem marzeń o nieśmiertelności z czasem przynosi dramatyczne konsekwencje. Adaline musi się ukrywać przed władzami, które chcą poddać ją eksperymentom. Wciąż podróżując, zmieniając tożsamość traci kontakt z najbliższymi, którzy starzeją się na jej oczach. Ta pełna przygód i dramatycznych wydarzeń podróż przez życie Adaline trwa przez cały XX wiek. To życie jest fantastycznie wręcz interesujące, kolorowe, niezwykłe ale także bardzo samotne. W końcu Adaline znajduje miłość, dla której warto wyrzec się nawet nieśmiertelności. Ale czy to możliwe? opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Romans
Słowa kluczowe
szpital, relacja ojciec-syn, gotowanie, narracja zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2015-05-15 (kino), 2015-04-08 (świat), 2015-10-22 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Lakeshore Entertainment
Sidney Kimmel Entertainment
Sierra / Affinity
Kraj produkcji
USA, Kanada
Inne tytuły
Eternelle Adaline (Kanada) (tytuł pełny)
Adaline (USA) (tytuł roboczy)
Czas trwania
112 minut
Budżet
25 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 6 wiadomości

Recenzje

Recenzja filmu Lee Tolando Kriegera "Wiek Adaline" 4
  • 2015-05-25
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Kiedy większość filmowych miłosnych kombinacji została wykorzystana, a widzowie wciąż łakną opowieści prostych i ciepłych, które niosą w sobie niezmierzone pokłady optymizmu, Lee Toland Krieger prezentuje Wiek Adaline. Film już został sklasyfikowany jako baśń dla dorosłych, ale czy naprawdę zasługuje na tak łagodne traktowanie? Z ekranu wylewa się sama słodycz, absurd goni absurd a wszystkowiedzący narrator irytuje naiwnymi komentarzami. To tylko seria pięknych zdjęć, zbiór modowych inspiracji z wielu lat, ale niestety nic poza tym.

Adaline (Blake Lively) rodzi się na początku XX w., dorasta i zakłada rodzinę. Niestety jej mąż ginie podczas budowy Golden Gate w San Francisco, a ona sama ulega wypadkowi samochodowemu, który diametralnie zmienia jej życie – od tego momentu nie zestarzeje się ani o sekundę. Świat wokół niej gna do przodu, rozwija się, a wszyscy znajomi starzeją się i odchodzą. Marzenie człowieka o wiecznej młodości i nieśmiertelności staje się tutaj przekleństwem. Klątwą, która zmusza Adaline do nieustannej ucieczki i zmian tożsamości. Utopijna wizja staje się pasmem rozczarowań i skazuje kobietę na samotność. Nigdy nie będzie mogła zestarzeć się z ukochaną osobą. Do czasu! Na horyzoncie pojawia się przystojny Ellise (Michiel Huisman) i przewraca jej świat do góry nogami.

Wiek Adaline to naiwna bajka, która mogła stać się doskonałym polem do dyskusji o współczesnych pragnieniach wiecznej młodości, o dramatycznej walce człowieka z czasem, a przede wszystkim o próbach oszukania natury. Tymczasem Krieger skupia się na melodramatycznym wydźwięku, prowadząc swoją opowieść niczym disnejowską baśń o nieszczęśliwej księżniczce ocalonej przez księcia. Podkreśla magiczny wymiar miłości, która staje się lekiem na całe zło. I choć uczucie jest głównym motywem filmu, to brak chemii między Lively i Huismanem potrafi rozbić cały nastrój. Drugi plan zgarnia całą uwagę i zapada w pamięci, a szczególnie Harrison Ford odmalowujący szeroką paletę emocji. Pokazuje, że nawet w słabym filmie, można stworzyć dobrą kreację.

Najbardziej lubimy to, co jest nam znane i nie prowadzi do nadmiernych ekscytacji czy zaskoczeń, a mimo to produkcja Kriegera rozczarowuje. Wiek Adaline oferuje mnóstwo skrótów i uproszczeń, błahych rozwiązań, które wielokrotnie widzieliśmy w kinie. Urocza opowieść rozmywająca się w pięknych obrazach i naiwnych rozwiązaniach, które mają prowadzić do chwilowych wzruszeń.

1 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Jest to pierwsza główna rola Michiela Huismana w amerykańskim filmie. zobacz więcej

Komentarze 4

Beznickowy 2015-09-29 4

Średniak – Wbrew synopsis oraz ocenom i opiniom internautów jest to romansidło jakich wiele. Można sobie darować. Ale żeby pozytywnie zakończyć, jest to najlepsza rola Blake Lively, jaką widziałem (to nie oznacza w jej przypadku, że to rola bardzo dobra).

sowa 2015-06-23 10

Świetny – Tak jak benjamin button był świetnym fabularnym dramatem tak adaline jest świetnym fabularnym romansidłem, niespodziewałem się że film tak mocno mnie urzeknie. A jestem już wymagającym widzem, dałem 10/10 a co mi tam jak szaleć to szaleć, aż dziwne że tak dobry film narazie nie ma komentarzy a jedynym poki co jest ze przy oficialnej ocenie 7/10 kolega niżej piszę że średni :(

i_darek1x 2015-06-10 5

Średni ! – Powiedzmy pół na pół !Blake Lively prezentuje się nie najgorzej ;) Ma to coś … Film nawet fajnie się ogląda .

Współtworzą