Repli-Kate 2002

Gdy Max (James Roday) spotyka piękną Kate (Ali Landry), natychmiast uświadamia sobie, że jest to dziewczyna jego marzeń. Ona przyjechała przeprowadzić wywiad, on jest laborantem u ekscentrycznego doktora Jonasa (Eugene Levy) na miejscowym uniwersytecie. Max postanawia za wszelką cenę zdobyć przychylność Kate. W czasie… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Ali Landry
jako Kate
George Alan
jako Frankie
James Roday
jako Max Fleming
Desmond Askew
jako Henry
Eugene Levy
jako Jonas Fromer
Ryan Alosio
jako Derek Waters
Kurt Fuller
jako Chumley, prezydent
Amandah Reyne
jako Lili
Melissa Greenspan
jako Brandi
Justin Shilton
jako Student pierwszego roku
Jennifer Echols
jako Recepcjonistka w szpitalu

Fabuła

Gdy Max (James Roday) spotyka piękną Kate (Ali Landry), natychmiast uświadamia sobie, że jest to dziewczyna jego marzeń. Ona przyjechała przeprowadzić wywiad, on jest laborantem u ekscentrycznego doktora Jonasa (Eugene Levy) na miejscowym uniwersytecie. Max postanawia za wszelką cenę zdobyć przychylność Kate. W czasie przypadkowego sklonowania Kate w szalonym laboratorium, Max wpada na pomysł „poprawienia” upodobań dziewczyny. Zreplikowana Kate jest równie piękna, jak jej pierwowzór, jednak wszystkiego musi uczyć się od nowa. Uczy się szybko, ale tylko tego… co najgorsze! Dwie Kate na głowie Maxa to cała seria zabawnych kłopotów. Anonimowy

Gatunek
Komedia, Sci-Fi

Szczegóły

Premiera
2002-01-01 (świat), 2006-05-10 (dvd)
Kraj produkcji
Niemcy, USA
Inne tytuły
National Lampoon's Repli-Kate
Replikate
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
121 minut

Recenzje

Marzysz o kobiecie idealnej? 6
  • 2007-06-29
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Jesteś facetem, który marzy o kobiecie idealnej. Teraz jest taka możliwość, możesz sam ją sobie wychować, według własnych upodobań.

Zrobił to Max, stworzył sprzęt, który wytwarza klony postaci za pomocą kropli krwi. To zabawne, no i trochę nierealne. Ale kto zna przyszłość, skąd wiemy co będzie za 10 czy 15 lat. Może i dojdzie do klonowania ludzi, tak jak w filmie „Wyspa”, w którym to klony były potrzebne tylko dla narzadów w razie ewentualnej choroby właściciela. W końcu na całym świecie klonują zwierzęta, więc czemu nie ludzi, może za jakieś 50 lat.

Jednak tutaj mamy do czynienia z filmem, komedią na wysokim poziomie. Stworzyli ją producenci od filmów American Pie, to jednak uważam że jest od nich lepsza. Mi się bardzo podobała, gdyż pokazuje mężczyzn z drugiej strony, czyli to o czym naprawdę marzą faceci. Bo gdy dostają szansę, wychować kobietę, nauczyć ją wszystkiego od nowa, uczą ją najgorszych rzeczy. Takich, których w kodeksie dobrego wychowania na pewno nie znajdziemy. Bo która kobieta pije litrami piwo, paskudnie po nim bekając, albo marzy i myśli tylko o seksie. No cóż są i takie, jednak ta Kate mogła zostać wychowana tylko przez facetów. Najgorsze jest to, że o klonie Kate nikt się nie może dowiedzieć, tylko jak to zrobić skoro repli-Kate chodzi, mówi i zachowuje się jak źle wychowana kobieta. Oby tylko jej nie zobaczył profesor, a co jeśli prawdziwa Kate znajdzie się w pobliżu. Trzeba działać i to bez wpadki.

Sympatyczna komedia, dobra gra aktorska, choć aktorzy nie należą do czołówki najbardziej znanych, może i lepiej, bo pewnie popsuliby całą zabawę. Ali Landry w roli przezabawnej Kate i jej klona, znana min. z takich produkcji jak seriale „Felicity” czy „Sunset Beach”, w tym filmie gra nieokiełznaną repli-Kate, która sika pod stół, je jak prosię i nie zawsze potrafi się dobrze zachować. Zaś główną rolę męską Maxa gra James Roday, znany z filmów „Showtime”, „Mów mi swatka” i innych. Na uwagę zasługuje jeszcze kilka innych osób, chociażby Desmond Askew jako Henry, kumpel Maxa, znany z takiego filmu jak „Wzgórza mają oczy” czy z serialu „Roswell”. Film warty obejrzenia, gdyż można się naprawdę nieźle pośmiać.

1 z 5 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 3

Edith 2009-01-05 7

7/10 – Całkiem dobra miła, lekka komedyjka na wolne popołudnie.

mirkof84 2006-08-13 3

totalne dno – ogladaj tylko jak masz dola i nie masz co zrobic z wolnym czasem

Barbarka88Rz mirkof84 2008-08-13 4

totalne dno może nie, ale kiepsko:/

pomysł dobry i ciekawy, aczkolwiek źle wykorzystany, źle zrealizowany…
twórcom wyobraźni wystarczyło chyba tylko na sam pomysł zrobienia takiego filmu;

zawiodłam się trochę:/

Współtworzą