Marsjanin 2015

The Martian

Marsjańska ekspedycja, ratując się ucieczką, zostawia jednego z członków załogi na Marsie. Mężczyzna stara się przetrwać w trudnych warunkach i rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 9 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 42 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Matt Damon
jako Mark Watney
Jessica Chastain
jako Melissa Lewis
Kristen Wiig
jako Annie Montrose
Jeff Daniels
jako Teddy Sanders
Michael Peña
jako Rick Martinez
Sean Bean
jako Mitch Henderson
Kate Mara
jako Beth Johanssen
Sebastian Stan
jako Chris Beck
Aksel Hennie
jako Alex Vogel
Chiwetel Ejiofor
jako Vincent Kapoor
Benedict Wong
jako Bruce Ng
Mackenzie Davis
jako Mindy Park

Fabuła

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair… opis dystrybutora

Gatunek
Sci-Fi, Dramat, Przygodowy
Słowa kluczowe
kosmos, na podstawie powieści, przetrwanie, astronauta zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2015-10-02 (kino), 2015-09-11 (świat), 2016-02-19 (dvd)
Dystrybutor
Imperial - CinePix
Wytwórnia
Twentieth Century Fox Film Corporation
Genre Films
International Traders zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
The Martian 3D (USA)
Marsjanin 3D (Polska)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
141 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 41 wiadomości

Recenzje

Kino kosmicznej przygody 8
  • 2015-09-25
  • napisana przez Gooosik
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Nieodgadnione przestrzenie, dojmująca otchłań i przerażająca niemoc człowieka wobec potęgi kosmosu to już przeszłość. Nadeszły czasy apoteozy ludzkiego umysłu, który przy pomocy szybkich obliczeń, kilku analiz i determinacji jest w stanie pokonać przeciwności losu i okiełznać nieprzyjazne... pokaż więcej

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film w pewnym momencie planowano kręcić w Australii, ale ze względu na nieporozumienia z australijskim rządem plany te musiały zostać porzucone. zobacz więcej

Komentarze 17

Camizi 5

Średni i nic więcej. Zupełnie nie przekonał mnie główny bohater, który przez cały film jest taki sam. A skoro nawet on nie okazuje emocji adekwatnych do swojej sytuacji, to ja, jako widz, tym bardziej jestem wobec tego obojętny.
Niby takie półkomediowe sci-fi, ale ani zabawne, ani ciekawe, ani zapadające w pamięć. Odniosłem wrażenie, że ten film sam nie wie, czym chce być.

i_darek1x 4

Szału nie ma !!! Jak by tak spotkał "obcych" to by było o wiele ciekawsze ! ;) A tak to jakieś nierealistyczne bzdety przez ponad dwie godziny !

Sebioslaw 8

Lubię takie kino i wyłamię się z opinią stwierdzając, że film jest bardzo dobry. Ciekawy, z wartką akcją, świetnym scenariuszem i nie rażącymi w oczy efektami specjalnymi. Dla mnie pozycja obowiązkowa i na pewno do niego jeszcze wrócę.

lorelei 5

Po tym co się mówiło o tym filmie, wielkie rozczarowanie. Nieprzekonujący, na siłę zabawny, dydaktyczny, naiwnie optymistyczny, z fatalnym w tej roli Damonem.

Bluejohn_26 7

Niezły, choć momentami nieco naiwny i naciągany. Ogląda się bardzo przyjemnie, ale skróty fabularne sprawiają, że cała historia traci na wiarygodności. Kilka wyborów obsadowych też wygląda raczej nieciekawie: Wiig po raz kolejny gra postać, która połknęła kij od szczotki. Bean ponownie wygląda jak alkoholik na kacu. No i jest jeszcze Peña, którego "fenomenu" nie ogarniam i chyba nigdy nie zrozumiem jakim cudem ten facet dostaje tak dobre role. 7/10

Współtworzą