Kwaśne pomarańcze 2002

Orange County

Jedyną ambicją Shauna Brumdera (Hanks) było prowadzenie nieskomplikowanego życia luzaka (utalentowanego i bystrego, co prawda), który całymi dniami ślizga się na desce po falach oceanu. Nadszedł jednak dzień, w którym do rąk wpadła mu książka uznanego pisarza Martina Skinnera. Nagłe zetknięcie z literaturą lotów wyższych… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Colin Hanks
jako Shaun Brumder
Jack Black
jako Lance Brumder
Schuyler Fisk
jako Ashley
Bret Harrison
jako Lonny
Kyle Howard
jako Arlo
R.J. Knoll
jako Chad
Catherine O'Hara
jako Cindy Beugler
Mike White
jako Pan Burke
John Lithgow
jako Bud Brumder
Lily Tomlin
jako Charlotte Cobb
George Murdock
jako Bob Beugler
Lillian Hurst
jako Lupe

Jedyną ambicją Shauna Brumdera (Hanks) było prowadzenie nieskomplikowanego życia luzaka (utalentowanego i bystrego, co prawda), który całymi dniami ślizga się na desce po falach oceanu. Nadszedł jednak dzień, w którym do rąk wpadła mu książka uznanego pisarza Martina Skinnera. Nagłe zetknięcie z literaturą lotów wyższych niż najwyższa fala i głębszą od najgłębszych głębin oceanu, skłoniło go do opuszczenia sennych okolic rodzinnego Orange County i wstąpienia na słynny uniwersytet Stanford, by studiować u boku idola. Kiedy jednak, w wyniku urzędowej pomyłki, drzwi uczelni zatrzaskują się mu przed nosem, Shaunowi przychodzą z pomocą: nie tylko przyjaciółka Ashley (Fisk), Beznadziejnie nieprzystosowani do rzeczywistości rodzice (O’Hara i Lithgow), czy mało inteligentny brat Lance (Black), ale też... cała seria komicznych zbiegów okoliczności. Wszystko po to, aby ziściło się marzenie szczęśliwej ucieczki od koszmarnie nudnej rzeczywistości rodzinnego miasta. [opis dystrybutora] Anonimowy

Gatunek
Komedia, Dramat
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2002-01-07 (świat), 2002-12-12 (dvd)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Feralny indeks
Kwaśna pomarańcza (Polska) (tytuł TV)
Czas trwania
82 minut
Budżet
18 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 1
Magic 6

Letarg – Nastolatek śmigający na desce pod wpływem książki budzi się z letargu i postanawia wyrwać się z prowincji.
Film lekki, bez większych aspiracji. Do obejrzenia ale przypuszczam że na dłużej nikomu nie zapadnie w pamięci. Dla mnie najlepszy Jack Black.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Magic
83 pkt.
2
Hsi_Nao
23 pkt.
3
jacks
12 pkt.
4
fredaser
8 pkt.
5
Spoke
7 pkt.
6
kaskader
5 pkt.
7
nathalie
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…