Coś za mną chodzi 2014

It Follows

Dziewczyna staje się celem polowania tajemniczej siły mogącej przybrać dowolną formę.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 8 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Maika Monroe
jako Jay
Keir Gilchrist
jako Paul
Daniel Zovatto
jako Greg
Jake Weary
jako Hugh
Olivia Luccardi
jako Yara
Lili Sepe
jako Kelly
Bailey Spry
jako Annie
Linda Boston
jako Nauczycielka
Debbie Williams
jako Pani Height
Caitlin Burt
jako Gorąca dziewczyna
Heather Fairbanks
jako Pielęgniarka

Fabuła

19-letnia Jay (Maika Monroe) prześladowana jest przez tajemniczą siłę. Niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku, gdyż zło może przybrać postać dowolnej osoby - nieznajomego, albo kogoś z najbliższego otoczenia Jay. Dziewczyna, wspierana przez grupkę przyjaciół, desperacko walczy, by przetrwać i znaleźć sposób na powstrzymanie złowrogiej mocy. opis dystrybutora

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
surrealizm, nastolatka, plaża, bohaterka zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2015-03-13 (kino), 2014-05-17 (świat), 2015-09-17 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Animal Kingdom
Northern Lights Films
Two Flints (współpraca produkcyjna)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
100 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 8 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 13

Avatar square 200x200

Beznickowy 2014-12-10 8

Mimo wad, kupuję to – Widać świat Davida Roberta Mitchella – wyraźnie ukazane amerykańskie przedmieścia plus banda dzieciaków zamknięta w tym hermetycznym światku. Oczywiście sposób przenoszenia "klątwy" może wydawać się zabawny, zwłaszcza po kilku piwach, ale reżyser konsekwentnie buduje klimat oparty na wyrazistych dźwiękach i muzyce oraz fenomenalnym zdjęciom – horror ostatnich lat z najlepszymi zdjęciami.

Świeży, stylowy… chodzi za mną. 8/10

micamic Beznickowy 2015-06-04 7

Zgadzam się, plus za zdjęcia i muzykę.
Minus za zakończenie.
Sposób przenoszenia klątwy to klasyczny patent wykorzystany choćby przez S.Kinga w powieści "Chudszy", choć tam wystarczyło ciasto, ale idea ta sama.

TheMarley 2017-11-19 7

Największym plusem tego filmu jest świeża koncepcja, niedopowiedzenie i brak konkretów skąd coś wzięło i dlaczego podąża za ofiarami. Plusem do wcześniejszego plusa jest to, że film ma pewien morał, jeżeli wyciągnie się z niego wnioski, inne niż "głupie, nie wiem o co chodzi, a tak w ogóle to wcale nie straszne". Mocną stroną produkcji jest budowany klimat braku ucieczki, mimo braku granic, kara, która może być odsunięta w czasie ale zawsze wraca. Powinno być więcej filmów, które przekraczają granice tematów owianych lekką mgiełką wstydu, a mogą wpływać na czasy i społeczeństwa.

bizarre 2016-12-31 7

Super, że powstają takie horrory. Oparte nie na szokowych scenkach, prostych straszakach, wyskakujących potworach, czy oklepanych już duchach, a na świetnym, powolnym budowaniu napięcia. Fabuła jest tu bardzo umowna, nie da się wielu rzeczy wytłumaczyć logicznie, ale film nie próbuje tego ukrywać, ani próbować tłumaczyć rzeczy niewytłumaczalne. "Coś za mną chodzi" poza tym, że jest bardzo dobrym horrorem w tym tradycyjnym pojęciu, a oprócz tego jako jeden z niewielu z tego gatunku ma drugie dno i ciekawą symbolikę.
Poza tym największą zaletą tej produkcji są zdjęcia – tak jak klątwa podąża za bohaterami, tak kamera cały czas płynie, jest w nieustannym i jednostajnym ruchu, do tego świetne kadrowanie.
Powiew świeżości w tym zamkniętym na nowości gatunku.

Redox 2016-02-11 7

Świetna hybryda horroru z opowieścią z tematu coming-of-age. Stonowany, kameralny ze świetną muzyką i wyróżniającymi się zdjęciami, ujęciami i pracą kamery. 7/10

pyciam1 2016-01-12 1

Film jest beznadziejny. Słyszałem opinie jaki to on jest odkrywczy i przełomowy w swoim gatunku. Bzdura. Być może można docenić sam pomysł na scenariusz, ale wykonanie – to już zupełnie nie wyszło. Film jest okropnie nudny, a muzyka mnie osobiście doprowadzała do szału swoim brakiem odkrywczości. A najgorsze to były te powtarzające się schematy, np. filmowanie jazdy samochodem. Ileż można?! Po prostu dno i całkowita strata czasu.

Współtworzą