Co robimy w ukryciu 2014

What We Do in the Shadows
Film

Trójka przyjaciół z Nowej Zelandii zna się już całkiem długo. Vladislav ma 862 lata, Viago 379, a Deacon 183. Jest jeszcze Peter, który ma 8000 lat. Wszyscy są staroświeckimi wampirami osiadłymi w Wellingtonie i próbują zaadaptować się do życia w XXI wieku. Kamera towarzyszy im podczas codziennych obowiązków domowych,… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Jemaine Clement
jako Vladislav
Taika Waititi
jako Viago
Jonny Brugh
jako Deacon
Stu Rutherford
jako Stu
Ben Fransham
jako Petyr
Jackie van Beek
jako Jackie
Elena Stejko
jako Pauline Ivanovich, bestia
Jason Hoyte
jako Julian
Karen O'Leary
jako O'Leary, funkcjonariuszka
Mike Minogue
jako Minogue, funkcjonariusz

Trójka przyjaciół z Nowej Zelandii zna się już całkiem długo. Vladislav ma 862 lata, Viago 379, a Deacon 183. Jest jeszcze Peter, który ma 8000 lat. Wszyscy są staroświeckimi wampirami osiadłymi w Wellingtonie i próbują zaadaptować się do życia w XXI wieku. Kamera towarzyszy im podczas codziennych obowiązków domowych, rozmów, kłótni i wspomnień sprzed setek lat. Wampiry trzymają się na uboczu, a wychodzą tylko nocą do klubów w poszukiwaniu świeżej, ludzkiej krwi. Snują też niekończące się rozważania o różnicach między ludźmi a nieumarłymi. Śledząc ich codzienność odnosimy wrażenie, że w zimnym i martwym sercu także mogą budzić się uczucia… opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Horror
Słowa kluczowe
wampir, przemiana, zombie, wilkołak zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2015-02-27 (kino), 2014-01-19 (świat), 2016-11-18 (dvd)
Dystrybutor
Mayfly
Wytwórnia
Unison Films
Defender Films
Funny or Die zobacz więcej
Kraj produkcji
Nowa Zelandia
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
86 minut
Wiadomości 5
Agnieszka Bar krytyk

Stanowi o wszystkim, czego brakuje nam dzisiaj w komediach, a brakuje nam inteligentnych żartów, nie zawsze poprawnych politycznie, ale za to naprawdę zabawnych. przeczytaj recenzję

Dominik Jedliński krytyk

Wydawało się, że kino wampiryczne zostało wyeksploatowane do granic możliwości. Na szczęście przesiąknięte ironią "Co robimy w ukryciu" jest tego zaprzeczeniem. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 6
astra224 7

New Zealand :D daje radę

bizarre 8

7.5/10 – Taika Waititi i Jemaine Clement to godni następcy Petera Jacksona na polu nowozelandzkiego horroru komediowego. Nie sądziłem, że ten film może się tak udać. Sam pomysł wyjściowy wydawał mi się niemożliwy do wybronienia. Wyszło zaś z tego trochę takie połączenie "Borata" z filmami Jareda Hessa. Absurdalny i inteligentny humor wykorzystujący najróżniejsze motywy z horrorów w bardzo udany sposób. Fabuła niestety nie jest mocnym punktem tego filmu, ale do przodu ciągną go świetnie wykreowani bohaterowie. Na plus zaliczam też użytą konwencję filmu dokumentalizowanego.

justangel bizarre 7

Również mi się ten film spodobał, choć sądziłam, że może być różnie.
Mnie akurat konwencja filmu dokumentalnego nie do końca przypadła do gustu, ale wybroniła się. Motywy z filmów grozy (głównie z filmów o wampirach) wykorzystane świetnie.
Dla mnie 7/10.

Quagmire 7

7/10 – Absurdalne, szalone, przepełnione dziwacznym humorem zmierzenie się z postrzeganiem wampira w popkulturze. Nazwałbym go może nawet jednym z najbardziej świeżych horrorów komediowych ostatnich lat, ale mam z tym filmem jeden problem. Mianowicie rozłazi się on na ciąg skeczy, absurdalnych pomysłów, dość niedbale zszytych w jedną fabułę. Jednak jak najbardziej warto spróbować zmierzyć się z tym nietypowym poczuciem humoru.

Beznickowy Quagmire 7

Podpisuję się po tym wszystkim – i plusami, i minusem. Też mi przeszkadzało, że cały film sprawia wrażenie zbioru skeczy.

Mrozikos667 9

Pozazdrościć kreatywności – w większości improwizowane gagi ogrywają chyba każdy motyw związany z wampirami. Wykrwawić się ze śmiechu – piękna śmierć.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Kristo
148 pkt.
2
nathalie
58 pkt.
3
Czechu
44 pkt.
4
jacks
25 pkt.
5
agatkar16
24 pkt.
6
fantasta
20 pkt.
7
Bluejohn_26
4 pkt.
8
Sweet_Foxy
4 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…