Włatcy móch 2006-2011

Jest to opowieść o grupce chłopców uczęszczających do jednej klasy. Maślanę, Konieczko, Anusiaka i Czesia łączy jedno, a mianowicie chęć objęcia władzy nad światem. W każdym odcinku spotykają ich coraz to nowsze i ciekawsze przygody. Najwięcej kłopotów mają ze swoją nauczycielką, panną Frał, która chciałaby aby każde dziecko… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Odcinki zobacz wszystkie 127 odcinki

Sezony

Zdjęcia Zobacz wszystkie 12 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Beata Rakowska
jako Konieczko
Adam Cywka
jako Maślana
Krzysztof Kulesza
jako Anusiak
Krzysztof Grębski
jako Higienistka
Elżbieta Golińska
jako Pani Frał

Fabuła

Jest to opowieść o grupce chłopców uczęszczających do jednej klasy. Maślanę, Konieczko, Anusiaka i Czesia łączy jedno, a mianowicie chęć objęcia władzy nad światem. W każdym odcinku spotykają ich coraz to nowsze i ciekawsze przygody. Najwięcej kłopotów mają ze swoją nauczycielką, panną Frał, która chciałaby aby każde dziecko było zawsze grzeczne i uśmiechnięte. Kamil_Kwietniewski

Gatunek
Animowany

Szczegóły

Premiera
2006-11-13 (kino), 2007-09-03 (dvd)
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
odc.: 20 minut

Recenzje

Ostatnia nadzieja na dobry polski serial animowany wdeptana w ziemię... 1
  • 2007-03-11
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Co dostaniemy, gdy kilku niezbyt pomysłowych Polaków weźmie się za robienie serialu animowanego przeznaczonego podobno dla widzów dorosłych? Nieudolną kopię "South Parku" przeznaczoną, tak naprawdę, zupełnie dla nikogo.

"Włatcy móch", bo o tym serialu właśnie mowa, to nieudolnie wykonany serialik, który doskonale pokazuje, jak nisko upadła polska animacja. Już nie mówię tu o jakości animacji, choć ta jest naprawdę żenująca, ale o serialu jako o całości. Żeby przyciągnąć widzów (z moich obserwacji wynika, że spora ich grupa ma sporo poniżej 13 lat) twórcy wzięli pomysł, który sprawdził się doskonale za oceanem i przerobili na niezjadliwą papkę, która nie jest w stanie zachwycić absolutnie niczym.

"South Park" jest serialem bardzo prześmiewczym i kpi sobie w niewybredny sposób absolutnie ze wszystkiego. Nie zawsze wychodzi to tak, jak planują sobie twórcy (czyli śmiesznie), ale mimo iż do tej pory wyemitowano już ponad 150 odcinków, serialowi udaje się trzymać w miarę równy, dość wysoki poziom. We "Włatcach móch" jest gorzej, dużo gorzej. Poziom "dowcipów" jest na tyle niski (i gorszy z odcinka na odcinek), że na ekranie przydałby się jakiś sygnał, który wskazywałby widzowi, kiedy ma się śmiać, bo nie naprawdę nie można tego wyczuć. Dialogi wypływające bełkotliwie z animowanych ust bohaterów są często niezrozumiałe, a jeżeli już złapie się sens, to uderza w nas ich niski poziom - mało inteligentny i tandetny.

"Włatcy móch" to nakręcony bez jakiejkolwiek finezji i oryginalności serial skierowany do małolatów (choć jak już pisałem, grupą docelową są podobno dorośli) i ludzi o wątpliwej kulturze osobistej. Łatwo to zauważyć odwiedzając liczne fora internetowe. Autorzy jakichkolwiek słów krytyki są od razu wyzywani i ogólnie mieszani z błotem. Jeśli to chcieli osiągnąć twórcy serialu, to udało im się - dzięki nim nasze społeczeństwo staje się bardziej chamskie i prostackie. Nic, tylko pogratulować.

13 z 34 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Pressbook

O serialu — Włatcy Móch to opowieść o paczce ośmiolatków z klasy II B. Każdy z nich jest inny. Każdy jest niepowtarzalny. Każdy, to wielka indywidualność. Jest jednak coś co zespala grupę. Rzeczą tą są podobne marzenia. Nie są to jednak typowe marzenia ośmiolatków. Marzenia naszych bohaterów są o wiele poważniejsze i sięgają całe lata świetlne dalej niż nowy rower, kolejka... zobacz więcej

Komentarze 18

Chemas 2018-12-25 7

Animacja bardzo oryginalna i podobała mi się, czasami jednak żarty były żenująco prostackie

Akira_Kurosawa 2018-12-12 5

Na początku było nawet nieźle, ale z czasem serial się stoczył na dno.

Hessus666 2010-01-30 10

9/10 – Najbardziej oryginalna Polska animacja. Pomimo, że serial przeznaczony jest dla osób dorosłych a mój syn jest niepełnoletni to i tak razem obejrzeliśmy wszystkie odcinki. Czyli przedział wiekowy jak widać nie robi tuataj różnicy.

Anonimowy 2009-01-19

Taki sobie. – Zwiastuny do wersji kinowej jakoś tak nie zachęcające. Zresztą serial jako całość średniawa, w końcu jestem na bieżąco i szczerze mniejszość z całości była konkretna.

majak01 2008-10-14 9

9/10 – Bardzo fajna animacja. Jednak nie chciałbym żeby moje dzieci się na niej wychowywały kiedyś tam. Czesio rządzi ;) Bajka jest pełna absurdów, błędów ortograficznych i głupoty- co jest zresztą bardzo modne ostatnio, zarówno w życiu jak i filmie, komediach oczywiście.

Współtworzą