Drzewo życia 2011

The Tree of Life

Lata 50-te, XX wieku. Jack to jeden z trójki braci, dorastający w Midwestern na Środkowym Zachodzie. Poznajemy go, gdy ma 11 lat i jest pełen dziecięcej niewinności. W miarę dojrzewania Jack poznaje piękno jak i brutalność otaczającego go świata, a będąc już dorosłym człowiekiem wyzbywa się wszelkich złudzeń, stając się… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 76 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Brad Pitt
jako Pan O'Brien
Sean Penn
jako Jack
Jessica Chastain
jako Pani O'Brien
Hunter McCracken
jako Młody Jack
Laramie Eppler
jako R.L.
Tye Sheridan
jako Steve
Fiona Shaw
jako Babcia
Jessica Fuselier
jako Przewodniczka
Will Wallace
jako Architekt
Kelly Koonce
jako Ojciec Haynes
Bryce Boudoin
jako Robert
Jimmy Donaldson
jako Jimmy

Fabuła

Lata 50-te, XX wieku. Jack to jeden z trójki braci, dorastający w Midwestern na Środkowym Zachodzie. Poznajemy go, gdy ma 11 lat i jest pełen dziecięcej niewinności. W miarę dojrzewania Jack poznaje piękno jak i brutalność otaczającego go świata, a będąc już dorosłym człowiekiem wyzbywa się wszelkich złudzeń, stając się "zagubioną duszą w nowoczesnym świecie". Hsi_Nao

Gatunek
Dramat, Sci-Fi
Słowa kluczowe
kosmos, słońce, eksplozja, wanna zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2011-06-10 (kino), 2011-05-16 (świat), 2011-12-01 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Brace Cove Productions
Cottonwood Pictures
Plan B Entertainment zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Tree of Life (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
139 minut
Budżet
32 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 7 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Scenograf Jack Fisk czerpał inspirację w Metropolitan Museum of Art. zobacz więcej

Komentarze 31

TheMarley 2017-11-24 5

Gdyby ktoś zapytał mnie o czym jest ten film, to prawdę powiedziawszy nie wiem. Film opowiada o Jacku, synu pana i pani O’brien oraz dwójce rodzeństwa, które jest w filmie zmarginalizowane i w sumie tyle. Film miesza momenty sielankowe z tymi gorszymi, gdzie pan O’brien wydaje się być tyranem i despotą, więc można powiedzieć, że dzieło omawia różne – trudne i dobre stosunki Jacka z rodzicami. Wiele osób na fw zarzucało panu O’brienowi, że jest nienormalny, zły i zepsuty, wg. mnie postać grana przez Brada Pitta chciała wychować twardych mężczyzn, niezależnych i odważnych, znających i szanujących zasady, tak jak w wojsku(w końcu był oficerem). Czy film jest ładny? Tak jest nawet piękny, ponieważ połowa filmu (1h 10 mint) to ujęcia wyjęte z BBC Nature albo National Geographic, gdzie oglądamy naturę, nawet dinozaury[?]. Film chciał być bardzo ambitnym kinem, ale wyszło coś pseudomentalno wyższego, mającego skłonić do refleksji, a finalnie wyszło coś niezrozumiałego. Daję 5 za estetykę filmu i kreację Brada Pitta. Rozumiem, ze film mógł się podobać, ale głównie melancholikom lub szukającym naprawdę czegoś innego w kinie niż złożona fabuła, której nie trzeba sobie dopowiadać i tłumaczyć – szczególnie końca.

astra224 2016-08-07 6

Film siada trochę na psychę. Jak dla mnie film jest przesadnie religijny . Za dużo wstawek, które burzą ciągłość filmu. Gra aktorska na wysokim poziomie.

Khaosth 2016-06-07 7

Surowy ojciec, troskliwa matka i nie do końca sielankowe dzieciństwo uwznioślone metafizycznymi ozdobnikami do rangi toposu życia. Mieszane odczucia

Justyna007 2013-09-30 2

[2/10] Beznadziejny – Dużo obrazów ziemi, kosmosu i dinozaurów. Bez tego film byłby znośny. A tak to niepotrzebnie przedłużony.

Kali999 2011-11-13 9

Oryginalny i nieprawdopodobny – Próbuję sobie przypomnieć przynajmniej ostatnie kilka lat kinematografii i takiego filmu nie mogę sobie przypomnieć. W związku z tym niektórzy w trakcie filmu wyjdą, a reszta która oczekuje czasami czegoś więcej od zwykłej akcji będzie dalej oglądała z rozdziawionymi ustami. Film oryginalny i nieprawdopodobny poruszający kwestię życia od strony stworzenia i jego przemijania. Część z naturą wgniata w fotel, jej jakość i muzyka bajka.

Zdecydowanie polecam dla bardziej wymagającego widza.

Zobacz wszystkie 4 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Quagmire Kali999 2011-11-13 5

Jej ale wszyscy się brandzlują, że zrozumieli Drzewo Życia, to nie problem być mądrzejszym i fajniejszym w kraju w którym widz nie odróżnia horroru od horroru komediowego a 300 tys ludzi idzie w weekend na Wyjazd Integracyjny…

Żeby nie było, tak o to zrozumiałem ten film:
Jesteśmy tylko częścią większego planu Boga, kolejnym etapem drzewa życia tak jak np dinozaury. Nawet największe życiowe tragedie które nas przygniatają i niszczą nasz świat są tylko pyłkiem w obliczu istnienia większego, boskiego planu (zestawienie śmierci syna ze stworzeniem wszechświata i dinozaurami). Nie powinniśmy krytycznie oceniać swoich surowych rodziców ponieważ oni nie radzili sobie w życiu podobnie jak my teraz (Pitt i jego strach przed utratą pracy). Surowość była jedynie postawą obronną wobec lęku. Cały cykl życia bezustannie się powtarza i choćbyśmy chcieli uciec jak najdalej od siebie (Penn uciekający z miasta gdzie pracuje na plażę) i tak będziemy powtarzać błędy swoich rodziców, swoich poprzedników. Takie to odkrywcze?

Kali999 Kali999 2011-11-13 9

A ty masz ten okres? bo Twoja wypowiedź nijak się ma do mojej.

Po za tym nie sztuka jest zrozumieć, a docenić.

Quagmire Kali999 2011-11-13 5

> Kali999 o 2011-11-13 21:53 napisał:
> A ty masz ten okres? bo Twoja wypowiedź nijak się ma do mojej.

Znaczy, że? Nie rozumiem, facetem jestem jakby co :)

W każdym razie posłużę się dwoma cytatami

"niektórzy w trakcie filmu wyjdą, a reszta która oczekuje czasami czegoś więcej od zwykłej akcji będzie dalej oglądała z rozdziawionymi ustami"
"Zdecydowanie polecam dla bardziej wymagającego widza."

Moja wypowiedź dotyczyła właśnie takiego podejścia. Podtrzymuję tezę, że "Drzewo życia" nie jest trudnym, pełnym bogatej treści, odkrywczym filmem, jest po prostu cholernie ciężkie w odbiorze. Opakowuje treści można powiedzieć, że ze szkolnej katechezy w bombastyczną formę.

Kali999 Kali999 2011-11-14 9

Czasami wydaje mi sie, ze i nie którzy faceci maja te dni, stad moja wypowiedz.

Tylko chyba wlasnie o to chodzi, by pokazac tresc filmu w ciekawszy sposob niz budowa cepa. W koncu w filmie procz zawartości jest bardzo ważne, jak nie najwazniejsze sposob jej pokazania. Stad moja wypowiedz moja zona nie lubi momentów kontemplacji w filmach i za duzo myśleć przy nich i zasnela na tym filmie. Ja za to uwielbiam i dlatego jestem pod wielkim wrazeniem.

Współtworzą