Dawno temu w Ameryce 1984

Once Upon a Time in America
Film

Planowany przez 10 lat film Sergia Leone Once upon a Time in America przedstawia 50 lat z porywającej historii przestępczego podziemia za pomocą niezwykłej obsady. Robert De Niro i James Woods grają długoletnich kolegów z Lower East Side, których nieufne partnerstwo rozpada się wśród śmierci i tajemnicy. Film zawiera też… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

W telewizji

Cinemax, 19 grudzień 2023, wtorek 21:55 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

Robert De Niro
jako David "Noodles" Aaronson
James Woods
jako Maximilian "Max" Bercovicz
Elizabeth McGovern
jako Deborah Gelly
Tuesday Weld
jako Carol
Treat Williams
jako James Conway O'Donnell
James Hayden
jako Patrick "Patsy" Goldberg
Joe Pesci
jako Frankie Minaldi
Larry Rapp
jako Moe "Gruby" Gelly
Danny Aiello
jako Vincent Aiello, szef policji
William Forsythe
jako Philip "Cockeye" Stein
Burt Young
jako Joe

Planowany przez 10 lat film Sergia Leone Once upon a Time in America przedstawia 50 lat z porywającej historii przestępczego podziemia za pomocą niezwykłej obsady. Robert De Niro i James Woods grają długoletnich kolegów z Lower East Side, których nieufne partnerstwo rozpada się wśród śmierci i tajemnicy. Film zawiera też doskonałe kreacje drugoplanowe Tuesday Weld, Joego Pesci, Jennifer Connell opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Kryminał
Słowa kluczowe
krew, zemsta, więzienie, morderstwo zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1984-12-31 (kino), 1984-02-17 (świat), 2006-02-24 (dvd)
Wytwórnia
The Ladd Company
Embassy International Pictures
PSO International zobacz więcej
Kraj produkcji
USA, Włochy
Inne tytuły
C'era una volta in America
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
221 minut
Budżet
30 000 000 USD
Wiadomości 2
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Jodie Foster i Daryl Hannah odrzuciły rolę Deborah. Pod uwagę brano Brooke Shields, której nie zatrudniono z powodów finansowych. Innymi kandydatkami były: Rosanna Arquette, Kim Basinger, Jennifer Beals, Linda Blair, Glenn Close, Jamie Lee Curtis, Geena Davis, Farrah Fawcett, Carrie Fisher, Bridget Fonda, Melanie Griffith, Linda Hamilton, Mariel Hemingway, Goldie Hawn, Diane Lane, Jessica Lange, Jennifer Jason Leigh, Heather Locklear, Liza Minnelli, Kristy McNichol, Tatum O'Neal, Michelle Pfeiffer, Meg Ryan, Susan Sarandon, Cybill Shepherd, Sissy Spacek, Meryl Streep, Kathleen Turner, Sigourney Weaver i Debra Winger. zobacz więcej

Komentarze do filmu 23
dawidek98 10

Uwielbiam ten film, jest najlepszym filmem jaki wyszedł w latach 80-tych. Muzyka Ennio Morricone, doskonała scenografia, doskonałe aktorstwo, wszystko było fenomenalne. Kiedyś to było, teraz to nie ma. W tym przypadku Janusz z memów mówi prawdę.

Chemas dawidek98 10

@dawidek98
Zgadzam się z Tobą całkowicie, absolutne arcydzieło
Cieszę się bardzo, że jest tu jakiś świeży głos na temat tego filmu :)

Darth_Artur 10

Więcej takich filmów! – Może to głupio zabrzmi, ale trochę za krótki jest ten film:) Przydała by się jeszcze z godzinka, bo po zakończeniu seansu ma się pewien niedosyt, czegoś brakuje. No i oczywiście zawsze po oglądanie takiego dzieła jest to dziwne uczucie, że chciało by się jeszcze oglądać.
Film ten poza pewnymi dziwnymi zawirowaniami w scenariuszu ma same zalety. Aktorzy bardzo się postarali, żeby ich postaci były jak najbardziej prawdziwe. Chyba już na zawsze w pamięci pozostanie mi sena w której De Niro zakłada okulary, albo scena z ciastkiem która pomimo swej prostoty jest genialna. Zgrzeszył bym gdybym nie wspomniał o muzyce, która jest wspaniała i niezwykła, szczególnie główny motyw grany na piszczałkach.

10/10

dawidek98 Darth_Artur 10

@Darth_Artur Idealnie wpisał się ten film w absurdy XX wieku, jeśli chodzi o prohibicję, kryminał, gwałty i tak dalej. Wielka szkoda, że na tym przełomowym dziele mnie nie było w kinie. Dawno temu w Ameryce <3

ana481516 7

Obejrzany w wersji reżyserskiej. Na kolana nie powalił, widziałam lepsze gangsterki z De Niro.

dareczek50 8

Przez jakieś 80% czasu film stoi na świetnym poziomie i nagle klap. Widz czeka aż coś się jeszcze wydarzy a tu tylko jakieś gadanie…Także muzyka choć bardzo dobra, moim zdaniem, słabsza niż w innych filmach Leone. Ogromny plus za pokazanie czasów prohibicji w USA – żaden film nie zrobił tego lepiej.
Reasumując daję 8/10

dawidek98 dareczek50 10

@dareczek50 Widocznie za bardzo Cię współczesne filmy porwały, że nie do końca potrafisz docenić tego monumentalnego, genialnego, a zarazem najlepszego filmu jaki nakręcono w magicznych latach osiemdziesiątych.

dareczek50 8

Klimat, muzyka, aktorzy. Najbardziej podobały mi się sceny gdy byli jeszcze chłopcami

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Czejen71
354 pkt.
2
jacks
228 pkt.
3
Jankes
163 pkt.
5
89Keradius
50 pkt.
6
Redman
46 pkt.
7
Kolaborantka
44 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…