TRON 1982

Flyn chcąc udowodnić kradzież swojej najnowszej gry, włamuje się do sieci korporacji ENCOM. Co prawda udaje mu się znaleźć dowody, ale główny komputer atakuje go laserem, który rozbija jego ciało na atomy i przenosi je do gry. Od tego momentu uznany za część gry, musi grać według jej reguł.

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 34 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jeff Bridges
jako Clu
Bruce Boxleitner
jako Alan Bradley
David Warner
jako Ed Dillinger
Cindy Morgan
jako Lora
Barnard Hughes
jako Dr Walter Gibbs
Dan Shor
jako Ram
Peter Jurasik
jako Crom
Tony Stephano
jako Peter
Craig Chudy
jako Wojownik
Vince Deadrick Jr.
jako Wojownik
Sam Schatz
jako Wojownik z Expert Disc
Jackson Bostwick
jako Dowódca straży

Fabuła

Flyn chcąc udowodnić kradzież swojej najnowszej gry, włamuje się do sieci korporacji ENCOM. Co prawda udaje mu się znaleźć dowody, ale główny komputer atakuje go laserem, który rozbija jego ciało na atomy i przenosi je do gry. Od tego momentu uznany za część gry, musi grać według jej reguł. Asmodeusz

Gatunek
Sci-Fi, Przygodowy, Akcja, Thriller
Słowa kluczowe
haker, człowiek kontra komputer, helikopter, surrealizm zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1982-07-09 (świat), 2003-09-03 (dvd)
Kraj produkcji
USA, Tajwan
Inne tytuły
Tron (Wielka Brytania)
Tron: The Electronic Gladiator (Australia)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
96 minut
Budżet
17 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 4 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 7

Avatar square 200x200

Michal_Dajer 2010-03-23 9

Klasyka – Tron oglądałem pierwszy raz w telewizji w połowie lat 90-tych. Potem długo wspominałem ten film nie mogąc sobie przypomnieć tytułu. Wreszcie powrócił on do mnie kiedy pojawiły się informacje o planowanej produkcji Tronu 2.

Genialny obraz, który w swojej prostocie ukazuje, iż nawet niezbyt skomplikowana fabuła może robić ogromne wrażenie. Dziś z perspektywy czasu efekty specjalne są mocno archaiczne, ale wciąż wyglądają na niezwykłe.

Jedna z tych produkcji, które ogląda się jednym tchem.

Moja ocena – 9/10.

Czechu 2010-02-20 8

Old School – typowe kino sci-fi z lat 80-tych, chyba każda produkcja ma z tamtych czasów ma swój niepowtarzalny klimat, ten film również zaliczam do tej "klasyki". Polecam dobre stare sci-fi.

Anonimowy 2008-12-03

Klasyka kina sci-fi. – To już tyle lat a film w dalszym ciągu mnie zachwyca. Jeden z najbardziej nowatorskich pod względem technicznym filmów tamtych lat. Zrealizowany częściowo przy pomocy animacji komputerowej, niesie spory ładunek przeżyć artystycznych. Fabuła opowiada o przygodach młodego informatyka walczącego wewnątrz komputera z przedstawicielami złowrogiego imperium. Przy realizacji filmu wykorzystano projekty jednego z najlepszych grafików komiksowych – Jeana "Moebiusa" Giraud.

mysza_007 Anonimowy 2008-12-03 8

fajnie , że mi o tym filmie przypomniałeś….muszę go sobie odświeżyć kiedyś bo dobry…..pamiętam dość dobrze jak go oglądałem kiedyś jak byłem mały a dla mnie takie zapadnięcie w pamięć i pamiętanie po latach to już dużo świadczy o filmie…z tego co pamiętam to kiedyś często na święta leciał , kilka razy go widziałem…………w 100% sie zgadzam – klasyk……..

Anonimowy Anonimowy 2008-12-03

No film jest rewelacyjny:D Na 20 lecie tego filmu wypuścili na DVD wydanie 2 płytowe, film prezentuje się rewelacyjnie. Wydanie kolekcjonerskie nosi nazwę "Tron 20th Anniversary"

Verid 2007-02-18

Tron – Odnoszę niemiłe wrażenie że osoba, która pisała opis do filmu na oczy go nie widziała a szkoda bo po pierwsze to całkiem fajna baja a po drugie głupio takie byki sadzić.
Chodzi mi konkretnie o ostatnie sformułowania opisu. Tron nie jest przeciwnikiem Flynn’a a współpracuje z nim w walce przeciw Master Control Program. Ponadto Master Control Program nie ma zamiaru unicestwiać naszego świata a chce przejąć nad nim kontrolę gdyż uważa że lepiej się nadaje do podejmowania decyzji o jego losie niż ludzie

Yasha Verid 2007-02-18

napisz swoj opis z adnotacja ze tamten jest bzdurny i zeby wer zmienil na twoj

Współtworzą