TRON 1982

Film

Flynn (Jeff Bridges) prawdziwy czarodziej komputera stara się udowodnić kradzież swojej pracy. Włamuje się do głównego komputera swego dawnego pracodawcy i ... okazuje się, że został wciągnięty do środka urządzenia. Musi tam walczyć o życie w mrożącej krew w żyłach grze. Jego przeciwnikami są wojownicy wykreowani przez… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Jeff Bridges
jako Clu / Kevin Flynn
Bruce Boxleitner
jako Alan Bradley / Tron
David Warner
jako Ed Dillinger / Master Control Program / ...
Cindy Morgan
jako Lora / Yori
Barnard Hughes
jako Dr Walter Gibbs / Dumont
Dan Shor
jako Ram
Peter Jurasik
jako Crom
Tony Stephano
jako Peter / Porucznik Sarka
Craig Chudy
jako Wojownik
Vince Deadrick Jr.
jako Wojownik
Sam Schatz
jako Wojownik z Expert Disc
Jackson Bostwick
jako Dowódca straży

Flynn (Jeff Bridges) prawdziwy czarodziej komputera stara się udowodnić kradzież swojej pracy. Włamuje się do głównego komputera swego dawnego pracodawcy i ... okazuje się, że został wciągnięty do środka urządzenia. Musi tam walczyć o życie w mrożącej krew w żyłach grze. Jego przeciwnikami są wojownicy wykreowani przez najnowszą technologię i przede wszystkim Tron (Bruce Boxleitner) specjalny program zabezpieczający. Walka może zakończyć się tylko unicestwieniem jednego ze światów wirtualnego lub rzeczywistego. Anonimowy

Gatunek
Sci-Fi, Przygodowy, Akcja, Thriller
Słowa kluczowe
haker, człowiek kontra komputer, helikopter, surrealizm zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1982-07-09 (świat), 2003-09-03 (dvd)
Kraj produkcji
USA, Tajwan
Inne tytuły
Tron (Wielka Brytania)
Tron: The Electronic Gladiator (Australia)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
96 minut
Budżet
17 000 000 USD
Wiadomości 8
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 9
dawidek98 7

Stary film. Ale muszę przyznać, że posiada swoisty klimat.

Michal_Dajer 9

Klasyka – Tron oglądałem pierwszy raz w telewizji w połowie lat 90-tych. Potem długo wspominałem ten film nie mogąc sobie przypomnieć tytułu. Wreszcie powrócił on do mnie kiedy pojawiły się informacje o planowanej produkcji Tronu 2.

Genialny obraz, który w swojej prostocie ukazuje, iż nawet niezbyt skomplikowana fabuła może robić ogromne wrażenie. Dziś z perspektywy czasu efekty specjalne są mocno archaiczne, ale wciąż wyglądają na niezwykłe.

Jedna z tych produkcji, które ogląda się jednym tchem.

Moja ocena – 9/10.

Czechu 8

Old School – typowe kino sci-fi z lat 80-tych, chyba każda produkcja ma z tamtych czasów ma swój niepowtarzalny klimat, ten film również zaliczam do tej "klasyki". Polecam dobre stare sci-fi.

Anonimowy

Klasyka kina sci-fi. – To już tyle lat a film w dalszym ciągu mnie zachwyca. Jeden z najbardziej nowatorskich pod względem technicznym filmów tamtych lat. Zrealizowany częściowo przy pomocy animacji komputerowej, niesie spory ładunek przeżyć artystycznych. Fabuła opowiada o przygodach młodego informatyka walczącego wewnątrz komputera z przedstawicielami złowrogiego imperium. Przy realizacji filmu wykorzystano projekty jednego z najlepszych grafików komiksowych – Jeana "Moebiusa" Giraud.

mysza_007 Anonimowy 8

fajnie , że mi o tym filmie przypomniałeś….muszę go sobie odświeżyć kiedyś bo dobry…..pamiętam dość dobrze jak go oglądałem kiedyś jak byłem mały a dla mnie takie zapadnięcie w pamięć i pamiętanie po latach to już dużo świadczy o filmie…z tego co pamiętam to kiedyś często na święta leciał , kilka razy go widziałem…………w 100% sie zgadzam – klasyk……..

Anonimowy Anonimowy

No film jest rewelacyjny:D Na 20 lecie tego filmu wypuścili na DVD wydanie 2 płytowe, film prezentuje się rewelacyjnie. Wydanie kolekcjonerskie nosi nazwę "Tron 20th Anniversary"

Verid

Tron – Odnoszę niemiłe wrażenie że osoba, która pisała opis do filmu na oczy go nie widziała a szkoda bo po pierwsze to całkiem fajna baja a po drugie głupio takie byki sadzić.
Chodzi mi konkretnie o ostatnie sformułowania opisu. Tron nie jest przeciwnikiem Flynn’a a współpracuje z nim w walce przeciw Master Control Program. Ponadto Master Control Program nie ma zamiaru unicestwiać naszego świata a chce przejąć nad nim kontrolę gdyż uważa że lepiej się nadaje do podejmowania decyzji o jego losie niż ludzie

Yasha Verid

napisz swoj opis z adnotacja ze tamten jest bzdurny i zeby wer zmienil na twoj

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
130 pkt.
2
caryca84
62 pkt.
3
piotrek681
60 pkt.
4
kaskader
47 pkt.
5
biszat1
40 pkt.
6
Asmodeusz
26 pkt.
8
fredaser
13 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…