Jestem legendą

2007

I Am Legend

Film
Rok 2009. Szczepionka na raka zabiła 90% ludzi, a resztę zamieniła w krwiożercze wampiry. Robert Neville - ostatni żyjący człowiek w Nowym Jorku za dnia poszukuje leku, aby mutanty znowu stały się normalnymi ludźmi, natomiast w nocy musi się ukrywać przed wampirami. Jak się okazuje, jego wysiłki nie są… zobacz więcej
7,4
761
ocen
oceń
film
Reżyseria
96 lubi
7 obejrzy
761 obejrzało

Gdzie obejrzeć

Zwiastuny

3

Zdjęcia

23 dodaj zobacz wszystkie

Obsada

dodaj zobacz obsadę
Will Smith
jako Robert Neville
Alice Braga
jako Anna
Charlie Tahan
jako Ethan
Salli Richardson-Whitfield
jako Zoe Neville
Willow Smith
jako Marley Neville
Darrell Foster
jako Mike, członek eskorty wojskowej
April Grace
jako Osobowość telewizyjna
Dash Mihok
jako Mężczyzna Alpha
Joanna Numata
jako Kobieta Alpha
Abbey
jako Sam
Kona
jako Sam
Samuel Glen
jako Jay, kierowca wojskowy

Fabuła

Opisy 3 dodaj

Rok 2009. Szczepionka na raka zabiła 90% ludzi, a resztę zamieniła w krwiożercze wampiry. Robert Neville - ostatni żyjący człowiek w Nowym Jorku za dnia poszukuje leku, aby mutanty znowu stały się normalnymi ludźmi, natomiast w nocy musi się ukrywać przed wampirami. Jak się okazuje, jego wysiłki nie są na marne... piwo_war

Gatunek
Dramat, Horror, Sci-Fi

Zobacz także

Szczegóły

dodaj
Premiera
2008-01-11 (kino), 2007-12-05 (świat), 2008-05-16 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
Warner Bros. Pictures
Village Roadshow Pictures (współpraca produkcyjna)
Weed Road Pictures zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
101 minut
Budżet
150 000 000 USD

Wiadomości

11 zobacz więcej

Recenzje

4 dodaj
Mateusz Nawrocki użytkownik
4
Szkoda materiału przeczytaj recenzję
Piotr użytkownik
4
Samotność, strach i wiara w lepsze jutro przeczytaj recenzję
Marcin Świątkowski krytyk
7 AlienHive
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że gdyby zaangażowano się tutaj bardziej w zakończenie, dodano w tło mroczną muzykę, zrezygnowano z kilku scen to „Jestem legendą” mógłby stać się dziełem kultowym. przeczytaj recenzję
Jakub Gałka krytyk
Esensja
To film nierówny pod względem konwencji, podejmowanej tematyki, a nawet ciągłości narracji. przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że?

dodaj
Ciekawostka
Cameron Monaghan był przesłuchiwany do roli Ethana. zobacz więcej
Wpadka
Wszystkie flagi znajdujące się na różnych budynkach Nowego Jorku są w idealnym stanie. Po trzech latach wiszenia pod gołym niebem powinny być w jakimś stopniu zniszczone. zobacz więcej
Pressbook
O ekipie — Francis Lawrence (reżyser) debiutował jako reżyser filmowy w 2005 r. wysmakowanym wizualnie thrillerem Constantine, w którego gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się Keanu Reeves, Rachel Weisz, Shia LaBeouf i Djimon Hounsou. Lawrence dorastał w Los Angeles. Już jako nastolatek pisał scenariusze, kręcił filmy kamerą 8-milimetrową oraz chodził na zajęcia z filmu w... zobacz więcej

Powiązane filmy

1 dodaj

Komentarze do filmu

105
8

Fajny film, Polecam 👌

8

Podpisuję się pod tą opinią. Will Smith udowodnił filmami, takimi jak "W pogoni za szczęściem" czy "Jestem legendą", że on jest wszechstronnym aktorem.

8

uwielbiam ten film często do niego wracam Will Smith świetny

8

Tylko raz go oglądałem, ale to prawda, że jest po prostu świetny.

8

Tylko raz go oglądałem, ale to prawda, że jest po prostu świetny.

9

Absolutnie jeden z moich ulubionych. Ciekawe jest też alternatywne zakończenie, które można obejrzeć na youtube.

8

Ja oglądałem właśnie wersję filmu z alternatywnym zakończeniem i jest świetne.

8

film zasługuje na pochwałe – to jest film który moim zdaniem trzeba obejrzeć, fabuła genialna a koniec filmu jest niezły

8

Zajebista produkcja – tyle w temacie!

10

Rewelacja,rewelacja i jeszcze raz rewelacja!!! 10/10 – Niesamowity film zreszta jak kazdy z willem smithem,uwielbiam filmy z nim zawsze nawiazuja do czegos wiecej i prowadza do przemyslen,naszczescie on gra tylko w dobrych filmach,polecam ten film kazdemu kto lubi fantastyke napewno sie nie zawiedzie,na mnie i moim mezu zrobil ogromne wrazenie,mega pozytywne!!!

Zgadzam sie co do filmów z Willem Smithem ;p.

10

Genialny – 10/10

9

kilka mankamentów by się znalazło, w sumie jednak nie ma co psioczyć i narzekać. Porządne kino akcji!! 9/10

10

Bardzo dobry. 10/10. Świeży niestandardowy i nieoklepany wygląd zombie. Ciekawa fabuła i dosyc dobre zakonczenie

8

Ja wolę "W pogoni za szczęściem", ale "Jestem legendą"? Czemu nie! Bardzo dobrze przemyślana fabuła i efekty specjalne + niezapomniana walka głównego bohatera z zombie. Will Smith jednak jest aktorem na medal.

Współtworzą

dodaj zobacz wszystkich
1
jacks
914 pkt.
2
piotrek681
75 pkt.
3
Matejsoner11
75 pkt.
4
Czechu
66 pkt.
5
k_malecki
42 pkt.
6
Anonimowy
32 pkt.
7
Sweet_Foxy
30 pkt.
8
Czejen71
29 pkt.
Nawigacja