Ludzkie dzieci 2006

Children of Men

Adaptacja książki P.D. Jamesa. W niedalekiej przyszłości, z niewiadomych przyczyn przestały rodzić się dzieci. Po kilku latach Theodore Faron dostaje zadanie ochrony nastolatki imieniem Kee. W trakcie misji Theo przekonuje się, że jest ona w ciąży i jeśli dotrze do odpowiednich lekarzy może to uratować ludzkość. Niestety są też… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 81 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Clive Owen
jako Theodore Faron
Julianne Moore
jako Julian
Charlie Hunnam
jako Patric
Michael Caine
jako Jasper
Michael Klesic
jako Rado
Oana Pellea
jako Marichka
Peter Mullan
jako Syd
Robert Dearle
jako Kierowca
Pam Ferris
jako Miriam
Arpad Godla
jako Uchodźca

Fabuła

Adaptacja książki P.D. Jamesa. W niedalekiej przyszłości, z niewiadomych przyczyn przestały rodzić się dzieci. Po kilku latach Theodore Faron dostaje zadanie ochrony nastolatki imieniem Kee. W trakcie misji Theo przekonuje się, że jest ona w ciąży i jeśli dotrze do odpowiednich lekarzy może to uratować ludzkość. Niestety są też ludzie, którzy zrobią wszystko, by ją zabić, a misja okaże się bardziej niebezpieczna niż podejrzewano. Asmodeusz

Gatunek
Dramat, Thriller, Sci-Fi, Przygodowy
Słowa kluczowe
krew, faszyzm, nadzieja, terroryzm zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-10-27 (kino), 2006-09-03 (świat), 2007-03-29 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Universal Pictures
Strike Entertainment
Hit & Run Productions (współpraca produkcyjna)
Kraj produkcji
Japonia, USA, Wielka Brytania
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
109 minut
Budżet
76 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 6 wiadomości

Recenzje

Świat ginie i kino razem z nim... 5
  • 2007-01-18
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Tragiczne wizje przyszłości towarzyszą widzom niemalże od powstania kinematografii. Jak nas nie zaleje to nas zamrozi. Grunt to dodać pikanterii złowrogą wróżbą. Tak jest i w tym przypadku.

Film roztacza zgniłą aurę niedalekiej przyszłości. Zepsuta polityka, zniszczony świat, ludzkość nie wiedzieć czemu straciła możliwość prokreacji i powoli zmierza ku zagładzie. Wielka Brytania stała się społecznym centrum świata, na jej terenach mogą żyć tylko rodowici obywatele, obcokrajowcy nie mają wstępu, imigranci traktowani są jak zwierzęta. Właśnie wśród nich pojawia się nadzieja na ocalenie, kobieta w ciąży.

Fabuła nie jest zbyt oryginalna, film wygląda jakby był pisany pod Owena, we wszystkich rolach, w jakich go widziałem, porażał swoją kiepską postawą, tutaj obraca się to na jego korzyść. Przygnębiona mina i kwestie wypowiadane przez zęby idealnie pasują, szkoda że dobre wrażenie to nie jego zasługa, bo przecież zawsze gra tak samo. Kolejnym mankamentem scenariusza jest przerost formy nad treścią. Za dużo pracy włożono w efekty, podczas gdy treść kuleje i można ją opisać w 10 zdaniach. Nie wspomnę nawet o durnowatych dłużyznach, na pierwszy rzut oka mogę wskazać dwie, ale sadzę, że znajdzie się więcej. Ich występowanie usypia widza i cały obraz zaczyna nam się nudzić.

Na plus wymienić można ciekawą realizację no i oczywiście efekty, chociaż nie ma ich tyle, co chociażby w „Szeregowcu Ryanie” to i tak dostatecznie sycą oczy. Zaletą jest wzruszenie, jakie wywołują niektóre sceny, a to właśnie potrzebne jest, by odnaleźć banalny, chociaż niejasny przekaz.

Film nie jest najgorszy, jednak gdyby zaproponowano mi drugi seans odmówiłbym, nie dałbym rady.

5 z 17 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Początkowo w roli Kee reżyser chciał obsadzić Emmę Watson (II) (z którą współpracował wcześniej przy filmie Harry Potter i więzień Azkabanu), ale musiała odmówić, gdyż miała już wtedy inne plany. zobacz więcej

Pressbook

O produkcji — W przypadku Alfonso Cuaróna, wszechstronnego filmowca (reżysera, współautora scenariusza, montażysty prezentowanego filmu) wydaje się, że nie ma historii, której nie mógłby przełożyć na język ekranu. W jego repertuarze są i obrazy stanowiące komentarz społeczny do bieżących wydarzeń współczesnego świata, i mroczne crime story, i klasyka dziecięca, i modernistyczne... zobacz więcej

Komentarze 25

bodek75 2013-04-10 8

8/10 Sci-Fi naprawdę dobrej próby. – Coś kapitalnie zaskakującego.O tym jak wiele można zrobić dla dziecka. Dziecka wyjątkowego.

Inci 2011-08-05

10/10 – Genialny film, pełen emocji. Takie lubię najbardziej.

Kretek 2007-09-05 10

Jak dla mnie rewelacyjny film… 10/10 – Rewelacyjny film… nic dodać nic ująć. Żałuję tylko, że nie byłem na nim w kinie. Scena walki w mieście na dużym ekranie musiała robić niesamowite wrażenie.

Sebioslaw 2016-02-18 9

Jeden z ciekawszych obrazów dramatów SF, osadzonych w niszczejącym i degradującym się świecie. Takie kino lubię! Świetna gra aktorska, mega klimatyczne zdjęcia.

Mrozikos667 2013-10-07 8

Przekonująca wizja. Doskonałe zdjęcia, przedziwny montaż. Im dalej w film, tym lepiej, bo śmielej i bardziej bezpośrednio. Tylko jedno pytanie: co z in vitro?

Współtworzą