Złotodajne kanały 1979

The Great Riviera Bank Robbery

Członkowie skrajnie prawicowego odłamu organizacji nacjonalistycznej, by wspomóc swój budżet operacyjny na zakup broni, planują napad na bank przez miejskie kanały.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Ian McShane
jako Mózg
Warren Clarke
jako Jean
Stephen Greif
jako Rocco
Nigel Humphreys
jako Alex
Eric Mason
jako Fernand
Matthew Long
jako Michel
Alain Guano
jako Alain
Barry Lowe
jako Prawnik
Jonathan Elsom
jako Sędzia
Arnold Diamond
jako Człowiek w ratuszu
Christopher Burgess
jako Policjant

Bert i Jean to członkowie skrajnie prawicowej organizacji nacjonalistycznej, ściśle związanej z Organizacją Tajnej Armii. Obaj byli wojskowymi, działają w Nicei, a teraz jeszcze znajdują się po drugiej stronie prawa we Francji. Chcąc pozyskać pieniądze na zakup broni dla swojej organizacji, Bert, były spadochroniarz znany jako "Mózg", wymyśla plan włamania się do skarbca w banku przez miejskie kanały. Potrzebując odpowiedniej wiedzy i doświadczenia kryminalnego w tej dziedzinie, przekonuje niektórych lokalnych francuskich gangsterów, aby dołączyli do nich w zamian za udział w łupie. Zainteresowanie gangsterów jest czysto materialne, podczas gdy Bert kieruje się pobudkami wyłącznie politycznymi. Po kilku dniach spędzonych w kanałach na przeszukiwaniu właściwej ściany, wreszcie włamują się do skarbca i ograbiają jego skrytki, lecz zaraz potem muszą jeszcze uciec wymiarowi sprawiedliwości, który właśnie wpadł na ich trop. ZSGifMan

Gatunek
Akcja, Kryminał, Dramat
Szczegóły dodaj informacje
Wytwórnia
ITC Entertainment
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Inne tytuły
Dirty Money
Sewers of Gold
Czas trwania
102 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 1
ZSGifMan 8

Członkowie skrajnie prawicowego odłamu organizacji nacjonalistycznej, by wspomóc swój budżet operacyjny na zakup broni, planują napad na bank przez miejskie kanały.

Bert i Jean to członkowie skrajnie prawicowej organizacji nacjonalistycznej ściśle związanej z Organizacją Tajnej Armii. Obaj byli wojskowymi, działają w Nicei, a teraz jeszcze znajdują się po drugiej stronie prawa we Francji. Chcąc pozyskać pieniądze na zakup broni dla swojej organizacji, Bert, były spadochroniarz znany jako "Mózg", wymyśla plan włamania się do skarbca w banku przez miejskie kanały. Potrzebując odpowiedniej wiedzy i doświadczenia kryminalnego w tej dziedzinie, przekonuje niektórych lokalnych francuskich gangsterów, aby dołączyli do nich w zamian za udział łupie. Zainteresowanie gangsterów jest czysto materialne, podczas gdy Bert kieruje się pobudkami wyłącznie politycznymi. Po kilku dniach spędzonych w kanałach na przeszukiwaniu właściwej ściany, wreszcie włamują się do skarbca i ograbiają jego skrytki, lecz zaraz potem muszą jeszcze uciec wymiarowi sprawiedliwości, który właśnie wpadł na ich trop.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
ZSGifMan
69 pkt.
2
Kolaborantka
4 pkt.
3
Anonimowy
1 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…