Wilk w owczej skórze 2016

Volki i ovtsy. Beeezumnoe prevrashchenie

Młody wilk Szary, syn charyzmatycznego wodza stada, wcale nie garnie się do tego, aby zostać jego następcą. Interesują go: dobra zabawa, tańce i wycie do Księżyca z kolegami, szalone pościgi za owcami i wylegiwanie się na słonecznych polanach. Jednak pewnego dnia, za sprawą magii, jego beztroskie życie wywróci się do góry… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 30 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Fabuła

Młody wilk Szary, syn charyzmatycznego wodza stada, wcale nie garnie się do tego, aby zostać jego następcą. Interesują go: dobra zabawa, tańce i wycie do Księżyca z kolegami, szalone pościgi za owcami i wylegiwanie się na słonecznych polanach. Jednak pewnego dnia, za sprawą magii, jego beztroskie życie wywróci się do góry nogami. Pewny siebie wilczek obudzi się w owczej skórze… opis dystrybutora

Gatunek
Animowany, Komedia, Przygodowy, Familijny, Fantasy

Szczegóły

Premiera
2016-11-18 (kino), 2016-04-22 (świat), 2017-03-16 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Wizart Animation
CTB Film Company
Kraj produkcji
Rosja
Inne tytuły
Volki i ovtsy (tytuł oryginalny) (tytuł skrócony)
Волки и овцы (Rosja) (tytuł oryginalny) (tytuł skrócony)
Sheep & Wolves: A Craaazy Transformation (tytuł międzynarodowy) (tytuł pełny)
Sheep and Wolves (tytuł międzynarodowy) (alternatywna pisownia)
Sheep & Wolves (tytuł międzynarodowy)
Волки и овцы. Бееезумное превращение (Rosja) (tytuł oryginalny)
Wiek
od 7 lat
Czas trwania
97 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 3 wiadomości

Recenzje

Szary za pomocą magii staje się owcą 7
  • 2017-05-01
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Wilk w owczej skórze to pouczająca, mądra bajka, która rozśmieszy każdego. Andrey Galat, Maxim Volkov stworzyli animację świeżą, pełną zaskakującego humoru oraz bohaterów, których od razu można polubić.

Na początku poznajemy młodego wilka o imieniu Szary. Jest on synem odważnego przywódcy stada, ale w ogóle nie garnie się do tego, aby zostać jego następcą. W głowie ma tylko imprezowanie, swawole, tańce, wycie razem z kolegami do księżyca, pościgi za owcami i lenienie się na polanach. Pewnego dnia za pomocą magicznego eliksiru jego beztroskie życie się zmieni, a on sam będzie zmuszony nosić owczą skórę. Ku zdziwieniu Szarego zaczyna on dostrzegać, że bardziej pasuje do rozluźnionego, przyjacielskiego i rozrywkowego stada owiec. Tu poznaje nowych druhów i przyjaciół, którzy pomogą mu zrozumieć kim naprawdę jest i dojrzeć do odpowiedzialności za swoje życie i tych których kocha. Szary stoczy zaskakującą walkę z samym sobą, ale także ze swoim wcześniejszym stadem w obronie owiec.

Ta przyjemna bajka okraszona jest zarówno bardzo śmiesznymi dialogami – ubranymi w młodzieżowy slang, jak również mocno wzruszającymi sentencjami chwytającymi za serducho.

Pod względem warstwy wizualnej, animacji nie można niczego zarzucić, widać tu wzorowanie się na produkcjach Pixara czy też Disneya, ale nie przeszkadza to w ogóle w odbiorze. Postaci nakreślono tak, że są godne zapamiętania, można je polubić, część z nich jest dość charakterystycznych, a jeden z gadatliwych baranów na pewno przypomni niektórym widzom osła ze Shreka.

Wilk w owczej skórze niesie za sobą także kilka ważnych przesłań na przykład: nie oceniaj książki po okładce – nie oceniaj postaci po wyglądzie, gdyż wilk może być bardziej przyjacielski niż nam się wydaje. Warto być także sobą, walczyć o najbliższych i przyjaciół, a także bajka uczy, że inność może być atutem.

Wilk oglądany z małoletnią widownią sprawił, że dostrzegłam naturalne uśmiechy i wybuchy radości na roześmianych twarzach, a to chyba najlepsza rekomendacja dla tej bajki. To animacja lekka, przyjemna, pięknie przedstawiona oraz sprawnie nakręcona. Dobrze się sprawdza w deszczowe dni.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 1

111222333 6

Całkiem sympatyczna bajka :)
Skierowana jest jednak głównie do młodszych odbiorców, starszych raczej znudzi.

Współtworzą