Z głębokości wołam... 2005

Jest to film dokumentalny, ale bliski temu, czym zajmujemy się na co dzień, czyli filmowi dla dzieci. Tym razem jest to film o dzieciach. Temat jest nam bliski także z tego powodu, że opowiada o fragmencie historii naszego miasta - Łodzi. Dziennikarka, Joanna Podolska, dotarła do unikalnych materiałów - pamiętników i wierszy… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Fabuła

Jest to film dokumentalny, ale bliski temu, czym zajmujemy się na co dzień, czyli filmowi dla dzieci. Tym razem jest to film o dzieciach. Temat jest nam bliski także z tego powodu, że opowiada o fragmencie historii naszego miasta - Łodzi. Dziennikarka, Joanna Podolska, dotarła do unikalnych materiałów - pamiętników i wierszy pisanych po polsku przez dzieci z getta. Stanowią podstawę literacką naszego filmu. W filmie pragniemy przypomnieć los i uczcić pamięć dzieci, które zmarły w łódzkim getcie z głodu, zimna i wycieńczenia, tych, które zginęły w Chełmie nad Nerem, w Oświęcimiu i innych obozach zagłady a także tych, które przeżyły, na zawsze naznaczone pamięcią tamtych tragicznych wydarzeń. opis dystrybutora

Gatunek
Dokumentalny

Szczegóły

Kraj produkcji
Polska
Czas trwania
25 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Współtworzą