Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Kyle Balda | ||
Pierre Coffin | ||
Eric Guillon
(współreżyser)
|
7,0
|
|
Bartosz Wierzbięta
(polski dubbing)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Ken Daurio
(również) (postacie)
|
4,0
|
|
Cinco Paul |
4,0
|
|
Kelly Lake
(nadzorca ciągłości scenariusza)
|
||
Bartosz Wierzbięta
(polskie dialogi)
|
||
Producenci | Ocena | |
Janet Healy
producent
|
||
Christopher Meledandri
producent
|
||
Chris Renaud
producent wykonawczy
|
4,0
|
|
Brett Hoffman
współproducent
|
||
Robert Taylor
współproducent
|
||
Janet Change
producent (asystent)
|
||
Katherine Kelloway
producent (asystent)
|
||
Kelly Rose
producent (asystent)
|
||
Alice Da Costa
producent (asystent)
|
||
Rafael Curulla
nadzorca produkcji
|
||
Elizabeth Malpelli
nadzorca produkcji
|
||
Alexandra Skinazi
nadzorca produkcji
|
||
Marlene Thomas
nadzorca produkcji
|
||
Nathalie Vancauwenberghe
nadzorca produkcji
|
||
Loni J. Albertson
nadzorca produkcji (animacja)
|
||
Amélie Chicoye
nadzorca produkcji (asystent)
|
||
Dave Rosenbaum
kierownik produkcji
|
||
Lia Abbate
kierownik produkcji (dodatkowy)
|
||
Gaëlle Santamarta
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Madison Healy
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Ben Jaffe
kierownik produkcji (asystent)
|
||
François de Chateleux
koordynator produkcji
|
||
Demetrios Tzamaras
koordynator produkcji
|
||
Jeannine Berger
nadzorca postprodukcji
|
||
Eileen Godoy
nadzorca postprodukcji (asystent)
|
||
Dorota Kaźmierska-Nyczek
kierownik produkcji (polski dubbing)
|
||
Clémentine Machon
koordynator produkcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Steve Carell
Dru / Gru (głos)
|
7,1
|
|
Kristen Wiig
Lucy (głos)
|
7,2
|
|
Trey Parker
Balthazar Bratt (głos)
|
9,0
|
|
Miranda Cosgrove
Margo (głos)
|
||
Dana Gaier
Edith (głos)
|
6,0
|
|
Nev Scharrel
Agnes (głos)
|
||
Pierre Coffin
Dyrektor muzeum / Minionki / Różne głosy (głos)
|
||
Steve Coogan
Fritz / Silas Ramsbottom (głos)
|
||
Julie Andrews
Mama Gru (głos)
|
7,6
|
|
Jenny Slate
Valerie Da Vinci (głos)
|
4,5
|
|
Michael Beattie
Gospodarz teleturnieju / Mężczyzna z blizną (głos)
|
||
Andy Nyman
Clive, robot (głos)
|
5,5
|
|
Adrian Ciscato
Niko (głos)
|
||
Brian T. Delaney
Prezenter z reklamy / Różne głosy / Wojskowy (głos)
|
||
Katia Saponenko
Mama NIko
|
||
Ken Daurio
Celebryta
|
4,0
|
|
Jude Alpers
Komercyjny dzieciak
|
||
Cory Walls
Vincenzo
|
||
Sophie M. Siadatpour
Dziewczynka (głos)
|
||
Lori Alan
Różne głosy
|
||
Carlos Alazraqui
Różne głosy
|
||
Kyle Balda
Różne głosy
|
||
Bob Bergen
Różne głosy
|
||
Gregg Berger
Różne głosy
|
||
John Cygan
Różne głosy
|
6,0
|
|
Bill Farmer
Różne głosy
|
||
Daniel Mann
Różne głosy (głos)
|
||
Stephanie De Meautis
Różne głosy (głos)
|
||
Bruno Dequier
Różne głosy (głos)
|
||
Teresa Ganzel
Różne głosy (głos)
|
||
Jess Harnell
Różne głosy (głos)
|
7,0
|
|
John Kassir
Różne głosy (głos)
|
||
Mona Marshall
Różne głosy (głos)
|
||
Laraine Newman
Różne głosy (głos)
|
||
Jan Rabson
Różne głosy (głos)
|
||
Mindy Sterling
Różne głosy (głos)
|
||
Tara Strong
Różne głosy (głos)
|
||
Jim Ward
Różne głosy (głos)
|
||
Marek Robaczewski
Gru (polski dubbing)
|
8,0
|
|
Mikołaj Cieślak
Dru (polski dubbing)
|
7,5
|
|
Robert Górski
Baltazar Bratt (polski dubbing)
|
7,7
|
|
Izabella Bukowska
Lucy (polski dubbing)
|
5,5
|
|
Magdalena Wasylik
Margo (polski dubbing)
|
8,0
|
|
Helena Englert
Edith (polski dubbing)
|
||
Antonina Żbikowska
Agnes (polski dubbing)
|
||
Stefan Knothe
Fritz (polski dubbing)
|
||
Anna Szymańczyk
Valerie Da Vinci (polski dubbing)
|
||
Robert Czebotar
Clive, robot (polski dubbing)
|
||
Antonina Girycz
Matka Gru (polski dubbing)
|
7,1
|
|
Antoni Scardina
Niko (polski dubbing)
|
||
Agnieszka Matysiak
Matka Niko (polski dubbing)
|
||
Jacek Król
Silas (polski dubbing)
|
||
Waldemar Barwiński
(polski dubbing)
|
||
Wojciech Chorąży
(polski dubbing)
|
6,0
|
|
Marta Dobecka
(polski dubbing)
|
||
Maciej Kowalik
(polski dubbing)
|
7,0
|
|
Marta Markowicz
(polski dubbing)
|
||
Kamil Pruban
(polski dubbing)
|
6,3
|
|
Jakub Wieczorek
(polski dubbing)
|
||
Maja Kwiatkowska
(polski dubbing)
|
||
Karol Kwiatkowski
(polski dubbing)
|
||
Miłogost Reczek
Lektor (polski dubbing)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Kompozytorzy | Ocena | |
Heitor Pereira |
6,0
|
|
Pharrell Williams
(temat)
|
8,0
|
|
Ashley Olauson
(koordynator muzyczny)
|
||
Brian Tyler
(piosenka "Universal Theme")
|
||
Kostiumy | Ocena | |
Montaż | Ocena | |
Claire Dodgson |
7,0
|
|
Zurine Ainz
(współmontażysta)
|
||
Rachel Brennan
(współmontażysta)
|
||
Gilad Carmel
(współmontażysta)
|
||
Romana Cicova
(asystent)
|
||
Scott Jacobs
(asystent)
|
||
Lisa Shaw Phillips
(asystent)
|
||
Orion Fernando
(asystent)
|
||
Amy Pawlowski
(digital intermediate)
|
||
Jose Williams
(producent digital intermediate) (asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Charakteryzacja | Ocena | |
Scenografia | Ocena | |
Olivier Adam
dyrektor artystyczny
|
||
Matthieu Gosselin
projektant wnętrz
|
||
Charlotte Hutchinson
projektant wnętrz
|
||
Thomas Reteuna
projektant wnętrz
|
||
Edwin Rhemrev
projektant wnętrz
|
||
Frédérick Alves Cunha
rzeźbiarz
|
||
Jérémie Droulers
rzeźbiarz
|
||
Marco Allard
scenopis obrazkowy
|
||
Cinzia Angelini
scenopis obrazkowy
|
||
Nima Azarba
scenopis obrazkowy
|
||
Guy Bar'ely
scenopis obrazkowy
|
||
Justine Bonnard
scenopis obrazkowy
|
||
Jerod Chirico
scenopis obrazkowy
|
||
Eric Delbecq
scenopis obrazkowy
|
||
Lewie Kerr
scenopis obrazkowy
|
||
Serguei Kouchnerov
scenopis obrazkowy
|
||
Habib Louati
scenopis obrazkowy
|
||
Matthew Nealon
scenopis obrazkowy
|
||
Nölwenn Roberts
scenopis obrazkowy
|
||
Darren Webb
scenopis obrazkowy
|
||
David Feiss
scenopis obrazkowy (dodatkowy)
|
6,0
|
|
Mark Koetsier
scenopis obrazkowy (dodatkowy)
|
||
Julien Perron
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Glenn McCoy
scenopis obrazkowy (dodatkowy)
|
||
Myke Bakich
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mark Lambert Bristol
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Elsa Garagarza
scenopis obrazkowy (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Chong Lee
scenopis obrazkowy (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
C. Raggio
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stephen Sandoval
scenopis obrazkowy (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Adam Van Wyk
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Michael Wetterhahn
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Josh Zinman
scenopis obrazkowy (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Pedro Sánchez Alonso
dźwięk
|
||
Tim Nielsen
projektant dźwięku
|
||
Nathan Dubin
operator dźwięku
|
||
Danny Ferraro
operator dźwięku
|
||
Christopher Flick
nadzorca imitacji
|
||
Scott Curtis
imitator dźwięku
|
||
Shelley Roden
imitator dźwięku
|
||
John Roesch
imitator dźwięku
|
||
Edward Sutton
operator postsynchronu
|
||
Scott Levine
inżynieria dźwięku
|
||
Scott Brewer
inżynieria dźwięku
|
||
Gianfranco Hidalgo
inżynieria dźwięku (asystent)
|
||
Greg Crawford
mikser dialogów
|
||
Michael Miller
mikser dialogów
|
||
Mitch Dorf
mikser postsynchronu
|
||
Dennis Leonard
nadzorujący montaż dźwięku
|
7,0
|
|
Brandon Proctor
mikser ponownego nagrania
|
||
Mac Smith
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Randy Thom
mikser ponownego nagrania
|
||
Renata Gontarz
dźwięk (polski dubbing)
|
||
Dustin Capulong
mikser ponownego nagrania (asystent)
|
||
Danielle Dupre
mikser ponownego nagrania (asystent)
|
||
Richard Gould
montaż imitacji
|
||
Jonathan Greber
nadzorujący montaż dźwięku (asystent)
|
||
Matthew Hartman
nadzorujący montaż dialogów
|
||
Zach Martin
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Tim Nielsen
mikser ponownego nagrania
|
||
Tim Nielsen
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Roger Sacdalan
technik miksu
|
||
Carlos Sotolongo
mikser dialogów
|
||
Wouter van Herwerden
mikser dialogów
|
||
Paul Williams
mikser ponownego nagrania
|
||
Andre Zweers
montaż efektów dźwiękowych
|
||
Christopher Flick
montaż imitacji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Evan J Haley
operator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Matthew Hartman
montaż dialogów (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marius Heuser
mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bill Higley
mikser ponownego nagrania (niewymieniony w czołówce)
|
||
Edgar Meza
inżynieria dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Simon Popot
efekty specjalne
|
6,0
|
|
Hassan Bensmaine
efekty specjalne (niewymieniony w czołówce)
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Mickie McGowan
dobór głosu
|
||
Jason Hanel
kolorysta
|
||
Cédric Chapeleau
dyrektor techniczny
|
||
Guillem Ramisa de Soto
zecer
|
||
Pablo Gotor
zecer
|
||
Erwann Le Faou
główny zecer
|
||
Brian Padilla
zecer
|
||
Maxime Poron
zecer
|
||
Béranger Roussel
dyrektor techniczny
|
||
Albert Barba Cunill
animator
|
||
Adeline Grange
animator
|
||
Adrian Villarino
animator
|
||
Gregory Georges
projektant kolorów
|
||
Patrick Muylkens
projektant kolorów
|
||
Camille Andre
projektant kolorów
|
||
Ludovic Gavillet
projektant kolorów
|
||
Gosia Arska
projektant kolorów
|
||
Claire Lentz
projektant kolorów
|
||
Julia André
oświetlenie cyfrowe
|
||
Frank Baradat
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Xavier Bec
rendering
|
||
Djelloul Bekri
efekty wizualne
|
||
Hassan Bensmaine
rigging
|
||
Carriere Bertrand
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Florian Bestel
nadzorca komponowania
|
||
Vincent Blanqué
oświetlenie cyfrowe
|
||
Sandra Boucher
oświetlenie cyfrowe
|
||
Alexandre Bourlet
modelarz cyfrowy
|
||
Francois Boussard
efekty wizualne
|
||
Nicolas Brack
oświetlenie cyfrowe
|
||
Nicolas Brack
nadzorca komponowania
|
||
Cédric Burkarth
oświetlenie cyfrowe
|
||
Sébastien Camrrubi
modelarz cyfrowy
|
||
Eric Carme
efekty wizualne
|
||
Riccardo Cecchinato
oświetlenie cyfrowe
|
||
Carole Chanal
artysta matowy
|
||
Camille Charpigny
zecer
|
||
Bruno Chauffard
nadzorca grafiki komputerowej
|
||
Baptiste Chauveau
zecer
|
||
Theo Christophe
efekty wizualne
|
||
Carmen Cones
oświetlenie cyfrowe
|
||
Anne Coulet
animator postaci
|
||
Rudyard Cretenet
zecer
|
||
Lionel Cuendet
oświetlenie cyfrowe
|
||
Clement Darbois
główny zecer
|
||
Axelle De Cooman
efekty wizualne
|
||
Clément Delatre
zecer
|
||
Nelson Dos Santos
efekty wizualne
|
||
Samantha Duris
artysta tekstur
|
||
Vivien Ebran
zecer
|
||
Rodrigue El Hajj
efekty wizualne
|
||
Thomas Faroy
zecer
|
||
Melissa Faucher
inżynier oprogramowania
|
||
Félix Ferrand
rigging
|
||
Thomas Foncelle
rendering
|
||
Ben Fournet
efekty wizualne
|
||
Jade Gachet
efekty wizualne
|
||
Laura Giardini
modelarz cyfrowy
|
||
Sergio Juan Gomez
efekty wizualne
|
||
Erwin Gresser
zecer
|
||
Ali Hamdan
dyrektor techniczny
|
||
Vincent Haumont
animator efektów
|
||
Diana Hentulescu
nadzorca produkcji efektów wizualnych
|
||
Leslie Herbert
oświetlenie cyfrowe
|
||
Kévin Herbrich
modelarz cyfrowy
|
||
Pierre Herzig
animator postaci
|
||
Tristan Hocquet
główny zecer
|
||
John Hreich
oświetlenie cyfrowe
|
||
Annie Hua
oświetlenie cyfrowe
|
||
Jean-Marc Imele
rigging
|
||
Mathieu Jordan
dyrektor techniczny
|
||
Laperdrix Julien
zecer
|
||
Sophie Kavouridis
efekty wizualne
|
||
Rim Khayat
modelarz cyfrowy
|
||
Mathieu Krysztoforski
oświetlenie cyfrowe
|
||
Elodie Labbe
oświetlenie cyfrowe
|
||
Vanessa Lamblet
tworzący w technologii cyfrowej
|
||
Marc Lamorille
efekty wizualne
|
||
Cedric Launay
oświetlenie cyfrowe
|
||
Gwendoline Lebnouj
animator postaci
|
||
Yannick Lecoffre
oświetlenie cyfrowe
|
||
Loïc Lecygne
główny zecer
|
||
Catherine Catie Lee
oświetlenie cyfrowe
|
||
François-Xavier Lepeintre
efekty wizualne
|
||
Lionel Leriche
efekty wizualne
|
||
Anne-Claire Leroux
animator postaci
|
||
David Liebard
dyrektor techniczny
|
||
Pierre Lopes
efekty wizualne
|
Pozostałe
Proszę czekać…