World War Z 2013

Film

Z niewyjaśnionych przyczyn ludzie zaczynają przemieniać się w bezmyślne potwory, które szybko opanowują świat. Pośrodku tej epidemii Gerry Lane, chcąc ocalić rodzinę, musi wyruszyć w niebezpieczną misję i odnaleźć przyczynę albo sposób na powstrzymanie plagi żywych trupów.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Brad Pitt
jako Gerry Lane
Mireille Enos
jako Karin Lane
Daniella Kertesz
jako Segen
James Badge Dale
jako Kpt. Speke
Ludi Boeken
jako Jurgen Warmbrunn
Matthew Fox
jako Skoczek
Fana Mokoena
jako Thierry Umutoni
David Morse
jako Były agent CIA
Elyes Gabel
jako Andrew Fassbach
Peter Capaldi
jako Lekarz w Światowej Organizacji Zdrowia
Pierfrancesco Favino
jako Lekarz w Światowej Organizacji Zdrowia
Ruth Negga
jako Lekarz w Światowej Organizacji Zdrowia

Z niewyjaśnionych przyczyn ludzie zaczynają przemieniać się w bezmyślne potwory, które szybko opanowują świat. Pośrodku tej epidemii Gerry Lane, chcąc ocalić rodzinę, musi wyruszyć w niebezpieczną misję i odnaleźć przyczynę albo sposób na powstrzymanie plagi żywych trupów. Asmodeusz

Gatunek
Akcja, Dramat, Horror, Sci-Fi, Przygodowy
Słowa kluczowe
krew, izolacja, naukowiec, przemoc zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2013-07-05 (kino), 2013-06-20 (świat), 2013-11-27 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Plan B Entertainment
Apparatus Productions
GK Films zobacz więcej
Kraj produkcji
USA, Malta
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
116 min/ wer. spec.: 123 minut
Budżet
170 000 000 USD
Wiadomości 26
Małgorzata Steciak krytyk

Nie mogę zrozumieć, dlaczego film nazywa siebie szumnie ekranizacją (skądinąd całkiem niezłej) powieści Maxa Brooksa, skoro właściwie jedynym, co łączy obydwa dzieła, jest… tytuł. przeczytaj recenzję

Michał Kubalski krytyk

Czy WWZela broni się jako film? Jako element fenomenu nieumarłych? Spora porcja akcji, trochę horroru i teorii spiskowych – więc tak, broni się. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 32
astra224 3

słaby, słaby, słaby Zomby pffff, oczywiście Jerozolima i jej dziwny mur. Mam wrażenie, że Brad Pitt nie odnalazł się w roli i gra bo już musi. Tragedia.

Garret_Reza_fdb 4

Netflix, Unrated Cut. W obliczu zagłady trzeba zastrzelić wszystkie kobiety, żeby nie denerwowały. Jedna zaczęła śpiewać to rozwaliła cały Izreal w 4 minuty.

Mrozikos667 4

Been there, done that. Przelewa się to przez ekran bez żadnych emocji, bez wyrazistego stylu, bez porządnego montażu, itd., itp. Brad trochę ratuje.

micamic

Tanie zombie – Sporo jest narzekania na ten film i faktycznie, nie wiem dlaczego jest tyle komputerowych zombie, pewnie taniej jest ulepić renderowanego zombie z polygonów niż zrobić porządny make-up jak w Walking Dead. Zbliżenia na sztuczne zombie wykładają ten film na łopatki ale należy odnotować fakt dynamiki tłumów. To osobna gałąź animacji, gdzie każda jednostka traktowana jest jako particle i ma zadany pewien algorytm postępowania – tutaj jest on bardzo zaawansowany. Wypada to całkiem imponująco, choć zabrakło trochę postprodukcji.
Jeśli mowa o fabule – jest raczej szczątkowa, a akcja staje się ciekawsza w drugiej części filmu (od sceny w samolocie). Wąskie przestrzenie i kameralny klimat generalnie służą zombim ;)
Ale jednego nie rozumiem – czemu Bradowi dali taką żonę? Moim zdaniem zasłużył na nieco więcej, niczego nie ujmując Mireille Enos, która była świetna w The Killing.

con_desiros 4

Dostateczny ! – Tyle Zombi ile wyniósł budżet :170 000 000 … Ogólnie to nic ciekawego ,bo tego typu filmów jest już trochę … W tym przypadku akurat są lepsze efekty i występuje Pitt !Ale to i tak nie ratuje tego filmu …

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
896 pkt.
2
jacks
295 pkt.
3
Czejen71
134 pkt.
4
fredaser
71 pkt.
5
Aladyn
60 pkt.
6
Lamper
44 pkt.
7
Beznickowy
40 pkt.
8
tadek453
28 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…