Plan Maggie 2015

Maggie's Plan

Plan trzydziestoletniej, mieszkającej w Nowym Jorku, Maggie (Greta Gerwig) jest prosty, chce mieć dziecko na własną rękę. Postanawia zajść w ciążę z jednym mężczyzną, ale w międzyczasie zakochuje się w drugim, Johnie (Ethan Hawke). John to profesor antropologii i przyszły pisarz. On nie jest szczęśliwy w małżeństwie z burzliwą… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 12 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Greta Gerwig
jako Maggie
Ethan Hawke
jako John
Julianne Moore
jako Georgette
Bill Hader
jako Tony
Maya Rudolph
jako Felicia
Travis Fimmel
jako Guy
Mina Sundwall
jako Justine
Wallace Shawn
jako Kliegler
Alex Morf
jako Al Bentwaithe
Jackson Frazer
jako Paul
Sue Jean Kim
jako Komiko
Monte Greene
jako Max

Fabuła

Plan trzydziestoletniej, mieszkającej w Nowym Jorku, Maggie (Greta Gerwig) jest prosty, chce mieć dziecko na własną rękę. Postanawia zajść w ciążę z jednym mężczyzną, ale w międzyczasie zakochuje się w drugim, Johnie (Ethan Hawke). John to profesor antropologii i przyszły pisarz. On nie jest szczęśliwy w małżeństwie z burzliwą i niemożliwą Georgette (Julianne Moore). Zostawia ją i żyje z Maggie, która spodziewa się dziecka. Po kilku latach razem, Maggie ma już inny plan w głowie, postanawia zeswatać Johna z jego byłą żoną.. Kristo

Gatunek
Komedia

Szczegóły

Premiera
2016-09-23 (kino), 2015-09-12 (świat), 2017-01-23 (dvd)
Dystrybutor
Best Film
Wytwórnia
Freedom Media
Hall Monitor
Hyperion Media Group (sponsoring) zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
98 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Zagubieni bohaterowie, usilne poszukiwanie szczęścia, podążanie własną, indywidualną drogą i autoironiczne poczucie humoru zostają ze sobą zmieszane w nowym filmie Rebecci Miller 7
  • 2016-03-02
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Zagubieni bohaterowie, usilne poszukiwanie szczęścia, podążanie własną, indywidualną drogą i autoironiczne poczucie humoru zostają ze sobą zmieszane w nowym filmie Rebecci Miller. Żeńska wersja Woody’ego Allena z rytmiczną muzyką i charakterystycznymi bohaterami mogła stać się zabawną komedią o egoizmie, uczuciowej nieporadności i ekscentrycznej energii, ale zabrakło tajemniczego elementu, który byłby w stanie oczarować siłą intrygi i pomysłu.

Greta Gerwig po raz kolejny wchodzi w buty rozedrganej młodej dziewczyny, która jest niezależna i otwarta na życie. Ekscentrycznie ubrana nauczycielka w wiecznym biegu, dotarła do momentu, kiedy postanawia zmierzyć się z prawdą, że nie jest w stanie nikogo pokochać na dłużej. Spragniona miłości, potrzebuje kogoś stałego i na zawsze. Pragnie dziecka. O nasienie prosi dawnego kolegę z klasy, ale sprawy się komplikują, kiedy zakochuje się w Johnie (Ethan Hawke), nauczycielu i niespełnionym pisarzu. Jednak u Maggie nic nie wydarza się po prostu, po jej myśli, a los potrafi płatać figle.

W Maggie’s Plan jest wiele hałasu o nic. Mężczyźni nie są już samcami alfa, kobiety przejmują dowodzenie i choć wydaje im się, że nad wszystkim mają kontrolę, to najbardziej nie mogą sobie poradzić z własnymi emocjami. Cała intryga, którą snuje Maggie z Georgette (Julianne Moore) niesie w sobie potencjał, który niestety szybko zostaje zaprzepaszczony przez rozwiązania na skróty. Nawet feministyczne zapędy nie wybrzmiewają w pełni, gdy bohaterkom niezbędny jest męski kompan.

Największą bronią w filmie Miller są aktorki. Gerwig stara się, w opozycji do swojego castingowego klucza, stworzyć perfekcyjną panią domu. Jej niezgrabność i rozedrganie fenomenalnie kontrastuje z chłodem duńskiej żony Johna. Julianne Moore z wypracowanym akcentem jest sztywną damą zatopioną w oryginalnym stylu, dzięki czemu jej powaga przeradza się w nienachalny komizm.

Miller tworzy kino lekkie i przyjemne, które może bawić, ale nie odchodzi od kanonu małych amerykańskich filmów o zagubionych dorosłych. Kameralne kino indie z wprawą łączy komizm z nutką romantyzmu, oferując niegłupią rozrywkę. Maggie’s Plan zyskuje właśnie dzięki naturalności i uroczej chemii między aktorkami, które uzupełniają się, tworząc komiczne zestawienie.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

ZSGifMan 2016-10-12 5

Taki film i to co pokazuje, to najgorszy koszmar każdego rodzica! Oprócz tego nudnawy i po chwili przewidywalny.

Współtworzą