Ptaki II 1994

The Birds II: Land's End

Ted przyjeżdża z żoną i dwiema córkami na małą wyspę u wybrzeży USA. Ich przybycie zbiega się z dziwnymi atakami ptaków na ludzi. Wkrótce domek, w którym się zatrzymali również zostaje zaatakowany, niestety nikt im nie wierzy. Tymczasem ptaki docierają do pobliskiego miasteczka.

Reżyseria
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Brad Johnson
jako Ted
Chelsea Field
jako May
James Naughton
jako Frank
Jan Rubes
jako Karl
Tippi Hedren
jako Helen
Megan Gallacher
jako Joanna
Richard K. Olsen
jako Doc Rayburn
Sylvia Harman
jako Pielęgniarka
C.K. Bibby
jako Game Warden

Fabuła

Ted przyjeżdża z żoną i dwiema córkami na małą wyspę u wybrzeży USA. Ich przybycie zbiega się z dziwnymi atakami ptaków na ludzi. Wkrótce domek, w którym się zatrzymali również zostaje zaatakowany, niestety nikt im nie wierzy. Tymczasem ptaki docierają do pobliskiego miasteczka. Asmodeusz

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, ofiara, ptak

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1994-03-19 (świat)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
87 minut

Recenzje

Całkiem dobra kontynuacja klasyki. 6
  • 2010-06-23
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery W 1963 roku Alfred Hitchcock kręci uważane przez wielu za film genialny Ptaki. Trzydzieści jeden lat później na zlecenie telewizji Rick Rosenthal i Alan Smithee próbują powtórzyć sukces mistrza i stworzyć coś podobnego.

W zasadzie oba filmy opierają się na tym samym schemacie, rozszalałych ptaków atakujących z niewyjaśnionych przyczyn bogu winnych ludzi. Birds II: Land's End (identycznie jak w filmie Hitchcocka) rozpoczyna się mocną wstawką, poczym cała akcja zwalnia by stopniowo budować klimat i napięcie rosnące w kolejnych scenach. Oczywiście ptaki pokazują na co je stać dopiero na samym końcu i wówczas wtedy robi się naprawdę krwawo.

Co do scen gore to niestety nie tym razem, reżyserzy ograniczyli się jedynie do pokazania kilku ciał z wydziobanymi oczami i różnego typu obrażeń zadanych przez ptaki. Jest to faktycznie niewiele, ale o dziwo nie wpływa to negatywnie na klimat.

Film na pewno nie dorównuje rozmachem swojemu pierwowzorowi. Tym razem akcja w większości toczy się wokół domku na plaży i mieszkającej w nim czteroosobowej rodzinie. Dopiero w końcówce film nabiera rozmachu i ptaki atakują małe nadmorskie miasteczko.

Pozytywnie wypadają również aktorzy i co najważniejsze same ptaki. Ich ataki są zrobione naprawdę realistycznie i przyciągają uwagę widza. Co ważne nie są to wyglądające sztucznie wypchane modele, czy zrobione komputerowo animacje, ale żywe zwierzęta. Całości dobrze dopełnia ścieżka dźwiękowa, solidnie zrobiona, nie tylko poprawiająca co ważniejsze momenty filmu, ale dobrze dopełniająca całości.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 4

Avatar square 200x200

marcin_marcinek 2011-06-18 3

3/10 – 1 była sto razy lepsza,2 kiepsko

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Jana marcin_marcinek 2011-06-18

Mnie "Ptaki" kojarzą się przede wszystkim ze znakomitym filmem Alfreda z 1963r. Genialny! A ten tutaj to mizerna namiastka nie warta oglądania! Ale tak jest niestety ze wszelkimi kontynuacjami… po latach 20!

zgadzam się z tobą,to samo jest z filmem piątek 13

gorszy od 1 ale nie aż tak

Współtworzą