Spotlight 2015/I

Spotlight to filmowy zapis wstrząsającej historii, która miała miejsce naprawdę. Nagrodzeni Pulitzerem dziennikarze śledczy gazety "Boston Globe" dotarli do przerażających i szokujących danych na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim, składającej się z ponad 70 księży. Historia… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
  • oraz innych 12 nagród, 14 nominacji i 2 udział w konkursie zobacz więcej
Mark Ruffalo
jako Mike Rezendes
Michael Keaton
jako Walter "Robby" Robinson
Rachel McAdams
jako Sacha Pfeiffer
Liev Schreiber
jako Marty Baron
John Slattery
jako Ben Bradlee Jr.
Brian d'Arcy James
jako Matty Carroll
Stanley Tucci
jako Mitchell Garabedian
Elena Wohl
jako Barbara
Gene Amoroso
jako Steve Kurkjian
Doug Murray
jako Peter Canellos
Sharon McFarlane
jako Helen Donovan
Jamey Sheridan
jako Jim Sullivan

Spotlight to filmowy zapis wstrząsającej historii, która miała miejsce naprawdę. Nagrodzeni Pulitzerem dziennikarze śledczy gazety "Boston Globe" dotarli do przerażających i szokujących danych na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim, składającej się z ponad 70 księży. Historia zbulwersowała świat w 2002 roku. Ale odkrycia dziennikarzy były zaledwie wierzchołkiem góry lodowej... opis dystrybutora

Gatunek
Biograficzny, Dramat
Słowa kluczowe
kawa, ksiądz, śledztwo, relacja ojciec-córka zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2016-02-05 (kino), 2015-09-03 (świat), 2016-06-08 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Anonymous Content
Participant Media
Rocklin / Faust zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
128 minut
Wiadomości 20

Spotlight to wielki film, do którego za kilka lat na pewno chętnie wrócę. Polecam. przeczytaj recenzję

Dominik Jedliński krytyk

Dawno już dziennikarstwo nie wydawało się tak ciekawe i tak ważne jak w "Spotlight". przeczytaj recenzję

Tomasz Rutkowski użytkownik
  • 8

Słowo silniejsze od miecza przeczytaj recenzję

Małgorzata Czop użytkownik
  • 7

Ten film nie awanturuje się, nie bulwersuje, a uczy tego, jak robić dobre kino w oparciu o prawdziwe historie. przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Kiedy Michael Keaton przyjął główną rolę, zaczął śledzić prawdziwego Waltera Robinsona, a nawet zamieszkał niedaleko domu Robinsona bez jego wiedzy. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Twórcy filmu — W postać szefa dziennikarskiego śledztwa, Waltera „Robby’ego” Robinsona wciela się Michael Keaton, który niedawno wrócił do pierwszej ligi Hollywood znakomitą, nominowaną do Oscara rolą w filmie „Birdman”. – Kiedy pierwszy raz zobaczyłem Keatona portretującego mnie na ekranie, niemal spadłem z krzesła, ponieważ odzwierciedla mnie perfekcyjnie – nie tylko mój głos,... zobacz więcej

Komentarze do filmu 18
Beznickowy 7

Dobrze, że powstał ten film. Ważny temat. Mimo że kino woli bardziej niejednoznaczny podział na dobrych i złych, to w tym temacie nie dało się inaczej. Bo to że, wśród księży są pedofile nie byłoby nic nadzwyczajnego, pewnie w każdym zawodzie są tacy dewianci, ale ukrywanie tego przez Kościół sprawiło, że dzisiaj wiele osób, nie bez powodu, stawia między słowem ksiądz a pedofil znak równości.

Redox 8

8+/10 "Wszyscy ludzie prezydenta" XXI wieku. Świetne zaangażowane społecznie kino dialogu, które ogląda się jednym tchem. Mistrzowska obsada aktorska.

Mis_Koralgol Redox 9

@Redox Zgodzę się z większością – ważny film, ważny temat, świetne kino "reporterskie". Chwyta za bebechy, trzyma w napięciu i trzyma tempo. Do tego mogę dodać, że muzyka jest niczego sobie (szczególnie przy końcówce zauważyłem :D )

ALE – IMHO Mark Ruffalo nie uciągnął tej głównej roli. Można to było lepiej pociągnąć. Hofman z Wszystkich ludziach prezydenta (ok inna rola) ale dużo bardziej mi się podobał. Ogólnie wydawał mi się odrobinę kartonowy, ale w scenie gdzie wykrzykuje że muszą to puścić – wydawało mi się to bardzo na siłę.

No ale pozostali – chapeau bas – o ilę nie lubie Lieva Schreibera tutaj naprawdę mi spasował. Do tego Stanley Tucci – miałem go za przeciętnego aktora a całkiem porządnie. Keaton "przewidywalnie" bardzo dobrze wypadł, ale reszta głównych tylko dobrze.

Także IMHO film głównie tematem, opowieścią stoi. Ale to wystarczy – bo na tych 2 stoi całkiem wysoko :).

i_darek1x 6

Temat ponad czasowy !Jak najbardziej aktualny ! Ta zgnilizna która śmierdzi od niepamiętnych czasów ,mijają lata,mijają rządy i pokolenia a ta zaraza w czarnych sutannach trwa !Mam nadzieję że film dostanie Oscara ?Zawsze to chociaż trochę pomoże ? Choć w Polsce o filmie chyba mówić się nie będzie ? Choć na końcu filmu na niechlubnej liście jest też Polska ! Po prostu ręce opadają ;)

Marac 10

10 za temat [10/10] |||

No co ja tu mogę napisać, jak inni już wcześniej wszystko napisali? Prawie idealny film oparty na faktach. Znakomite aktorstwo, precyzyjny scenariusz, wydaje mi się, że naprawdę duża wierność opisywanej historii.

To może wyjaśnię, dlaczego aż 10/10? Podwyższam ocenę o jedno oczko za temat. Tylko o jedno, żeby nie było! Gdyby to był film o czym innym, to dałbym 9. Ale dopóki czarna stonka bezkarnie gwałci dzieci, musi być dycha.

Sebioslaw 8

Nic nowego nie wniosę swoją wypowiedzią, gdyż również cieszę się, że taki film powstał. Jest to problem, który występuje na całym świecie. Raczej żaden z krajów europejskich by takich spraw w filmie nie poruszył, ze względu na wszechobecne konkordaty, w większości chrześcijaństwo. W Ameryce mamy tygiel religijny, więc tam takie filmy powstają. I bardzo dobrze!

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Kristo
421 pkt.
2
Lamper
288 pkt.
3
jacks
177 pkt.
4
Gooosik
160 pkt.
5
kaskader
26 pkt.
6
krzysztofek1003
12 pkt.
7
fredaser
10 pkt.
8
Beznickowy
4 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…