Wojna o planetę małp 7.2

Cezar i jego małpy uwikłane zostają w zbrojny konflikt z armią ludzi, na czele której stoi bezwzględny Pułkownik. Małpy ponoszą straszliwe straty, podczas gdy Cezar zmaga się z mrocznymi instynktami i wyrusza w drogę, by pomścić swych pobratymców. Gdy Cezar i Pułkownik stają twarzą w twarz, dochodzi do spektakularnej bitwy, w której stawką jest przyszłość obu gatunków i całej naszej planety. Reżyseria: Matt Reeves, w rolach głównych: Andy Serkis, Woody Harrelson, Steve Zahn i Toby Kebbell.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Matt Reeves 8.0
Ashley Bell (asystent) -
Scott Catolico (asystent) -
Larry D. Katz (asystent) -
Brandon Lambdin (asystent) -
Matthew Michael Murphy (asystent) -
Jerry Skibinsky (asystent) -
Rhonda Taylor (asystent) -
Gurjit Chohan (asystent) (druga ekipa) -
Meaghan Irene Johnson (asystent-stażysta) -
Regan Kosior (asystent-stażysta) (druga ekipa) -
Bradley Parker (reżyser drugiej ekipy) 5.0
Mathew Dunne (asystent) -
Scott Kukurudz (asystent) (dodatkowy) -
Shamess Shute (asystent) (druga ekipa) -
Scenariusz
Średnia
Matt Reeves 8.0
Mark Bomback 6.5
Pierre Boulle
(powieść "La Planète des Singes")
9.0
Producenci
Średnia
Dylan Clark producent -
Peter Chernin
producent
-
Amanda Silver producent 7.0
Rick Jaffa producent 7.0
Ryan Stafford współproducent -
Mark Bomback producent wykonawczy 6.5
Mary McLaglen producent wykonawczy -
Michael Williams kierownik produkcji -
Adrienne Sol kierownik produkcji -
Bliss McDonald koordynator produkcji -
Karin Korchinski koordynator produkcji (asystent) -
Connor Tkachuk koordynator produkcji (asystent) -
Aktorzy
Średnia
Andy Serkis
Caesar
8.0
Woody Harrelson
Pułkownik
7.7
Steve Zahn
Zła małpa
6.3
Karin Konoval
Maurice
7.0
Amiah Miller
Nova
5.7
Terry Notary
Rocket
8.0
Ty Olsson
Czerwony osioł
6.0
Michael Adamthwaite
Luca
-
Toby Kebbell
Koba
6.8
Gabriel Chavarria
Kaznodzieja
-
Judy Greer
Cornelia
6.5
Sara Canning
Lake
4.0
Devyn Dalton Cornelius -
Aleks Paunovic
Winter
-
Alessandro Juliani
Spear
-
Max Lloyd-Jones
Niebieskooki
-
Timothy Webber
Starzec
-
Lauro Chartrand
Małpa na warcie
2.0
Shaun Omaid Żołnierz, który widzi małpę -
Roger Cross
Kapitan
7.0
Mercedes de la Zerda
Lang
-
Doug Chapman Dezerter z Alpha Omega -
James Pizzinato Schwytany żołnierz -
Chad Rook
Boyle
-
Dean Redman
Oficer dowodzący
-
Steve Baran
Strażnik na tankowcu
-
Sandy Robson
Strzelec
-
Levi Meaden
Żołnierz
-
Billy Wickman Sapiący żołnierz -
Albert Nicholas Strażnik na wieży -
Kyle Horton Strażnik na wieży -
Paul Luongo Żołnierz grający na ukulele -
Thomas Potter Dowódca plutonu -
Skye Notary Małpie dziecko -
Willow Notary Małpie dziecko -
Finn Notary Małpie dziecko -
Phoenix Notary Małpie dziecko -
Sadie Aperlo Małpie dziecko -
Matilda Aperlo Małpie dziecko -
Andrew Alexander Reeves Małpie dziecko -
Rhys Williams
Żołnierz (niewymieniony w czołówce)
-
Michael Germant Żołnierz przy ognisku (niewymieniony w czołówce) -
Emmanuel Amadeo Badal Żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Paul Larouche Wrogi żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Sarah Ziolkowski Żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Tanner Scott Żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Kent R. Karemaker Żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Martin Lo Rimorin Żołnierz w niewoli (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
Michael Seresin
(kierownik zdjęć)
8.0
Roger Vernon (kierownik zdjęć) (druga ekipa) -
Hans Bjerno (dyrektor ds. fotografii lotniczej) 9.0
Phil Pastuhov (dyrektor ds. fotografii lotniczej) 9.0
Charles Crivier (główna pomoc techniczna) (Kalifornia) -
Cleve Hatlelid (pomoc techniczna) -
Scott Nijman (pomoc techniczna) (druga ekipa) -
Frank R. Sims (główna pomoc techniczna) (Los Angeles) -
Gary Winter (pomoc techniczna) (druga ekipa) -
Kompozytorzy
Średnia
Michael Giacchino 7.7
Kostiumy
Średnia
Melissa Bruning -
Phuong Chau -
Denise Gingrich -
Briana Scott -
Margo Rombough -
Michael Tamayo -
Jeffrey Fayle (nadzorca kostiumów) -
Jennifer Grossman (nadzorca kostiumów) -
Montaż
Średnia
William Hoy 8.0
Rob Grant (asystent) -
Melissa Remenarich (asystent) -
Stephen Shapiro (asystent) -
Matthew Simpson (asystent) -
Tyler Ruocco (asystent) (Vancouver) -
Charakteryzacja
Średnia
Bev Wright główny charakteryzator -
Naomi Bakstad charakteryzator -
Darah Wyant charakteryzator -
Scenografia
Średnia
James Chinlund scenograf 8.0
Nigel Evans dyrektor artystyczny -
Amanda Moss Serino dekorator wnętrz -
Maya Shimoguchi dyrektor artystyczny -
Richard Bloom dyrektor artystyczny -
David Clarke dyrektor artystyczny -
Rich Romig projektant wnętrz -
Luis G. Hoyos projektant wnętrz -
Dźwięk
Średnia
David Betancourt mikser postsynchronu -
James Ashwill mikser imitacji -
Chris Duesterdiek
mikser
-
Will Files nadzorujący montaż dźwięku -
Will Files mikser ponownego nagrania -
Tom Hartig mikrofoniarz -
Shawn Holden mikser -
P.K. Hooker montaż efektów dźwiękowych -
Doug Jackson montaż dźwięku -
John Morris nadzorujący montaż postsynchronu -
Dan O'Connell imitator dźwięku -
Charles O'Shea mikrofoniarz -
Willard Overstreet montaż imitacji -
Luke Schwarzweller operator dźwięku -
Owen Spencer operator dźwięku -
Candice Todesco dźwięk (asystent) -
Smokey Cloud montaż dźwięku (asystent) -
Efekty specjalne
Średnia
Sebastian Foxx efekty specjalne 8.0
Tyler Bilodeau technik -
Tom Brittain efekty specjalne -
Jeffrey Butterworth efekty specjalne (asystent) -
Jimi Campbell efekty specjalne (asystent) -
Dan Cervin nadzorca efektów specjalnych 8.0
Adam Heinis koordynator efektów specjalnych 7.0
James Kozier technik -
David Loveday technik -
Jeffrey A. Mitchell technik -
Albert F. Seibert technik -
Ron Seida technik -
Joel Whist nadzorca efektów specjalnych 7.0
Pozostała Ekipa
Średnia
Heike Brandstatter dobór obsady -
Coreen Mayrs dobór obsady -
Debra Zane dobór obsady -
Andrea Brown dodatkowy dobór obsady -
Dylan Jury dodatkowy dobór obsady -
Shayna Markowitz dodatkowy dobór obsady -
June E. Watson dobór obsady (asystent) -
Natasha Wehn dobór obsady (asystent) -
Kyle Cornell dodatkowy dobór obsady (asystent) -
Shaelin Fritzsch dodatkowy dobór obsady (asystent) -
Johnny Gidcomb dobór głosu -
Bill Baxter elektryk -
Preston Cook
kamerzysta (asystent)
-
Ryan Creasy kamerzysta (asystent) (druga ekipa) -
Robert Finnigan kamerzysta (asystent) (druga ekipa) -
Doane Gregory fotosista -
Simon Hunt oświetlenie (druga ekipa) -
Leigh Jenkins kamerzysta (asystent) -
Chris Owen Jones kamerzysta (asystent) (dodatkowe zdjęcia) -
Norbert Kaluza operator kamery (druga ekipa) -
Norbert Kaluza operator steadicam (druga ekipa) -
Shawn Kim kamerzysta (asystent) (druga ekipa) -
Joseph Krattiger oświetlenie (Los Angeles) -
David Lourie kamerzysta (asystent) -
Alexandra Matheson kamerzysta (asystent) (druga ekipa) -
Taylor Matheson kamerzysta (asystent) -
Francisco Passuelo kamerzysta (asystent) -
Polly Pierce kamerzysta (asystent) -
Robert Stoneman operator kamery -
Thomas Walker kamerzysta (asystent) -
John Catron księgowy produkcji -
Tina Dawson księgowy -
Stephen Richard Lofstrom dubler: Michael Adamthwaite -
Stephane Savoie dubler -
Sheldon Laverick Smith koordynator efektów wizualnych -
Michael Solon zecer -
Ryan Stafford producent efektów wizualnych -
Mark Stanger animator -
Tim Stern zecer -
Julia Strack zecer -
Piotr Szuter tworzący w technologii cyfrowej -
Shirin Takallu efekty wizualne -
Hirofumi Takeda główny zecer -
Bee Jin Tan zecer -
Max Telfer efekty wizualne -
Prajeesh Thomas tworzący w technologii cyfrowej -
Emily Vaillancourt zecer -
Alonso Varela efekty wizualne -
Armando Velazquez zecer -
Pau Viladot zecer -
Ben Warner nadzorca komponowania -
Noel Wellington efekty wizualne -
Tobias Wiesner zecer -
Clare Williams animator -
Erik Winquist nadzorca efektów wizualnych -
Vladimir Yordanov zecer -
Balaji Anbalagan animator -
Kristian Antonelli animator -
James Bown animator -
Andrew Butterfield animator -
Francesco Canonico animator -
Harry Chrisp animator -
Bruce Creevey animator -
Jazmin Evans animator -
Kate Forrest animator -
Carlos Fraiha animator -
Camilo Duarte Franco animator -
Shaun Freeman animator -
Emile Ghorayeb główny animator -
Jerry Graham animator -
Meghana Gupte animator -
Alexis Kerjosse animator -
Joseph Kim animator -
Adrian Lim animator -
Sandra Lin animator -
Matt Lockie animator -
Lukas Niklaus animator -
Giuseppe Pagnozzi układ graficzny -
Jyoti Parasrampuria animator -
Divyesh Shah animator -
Alfonso Sicilia animator -
Marco Spitoni animator 4.0
Nick Stein animator -
Isaac Hai Swee Tan animator -
Jason Walmsley animator -
Maja Aro
kaskader
-
Shawn Beaton kaskader -
Shawn Beaton kaskader dublujący: Andy Serkis -
Jason Bell
kaskader
-
Krista Bell
kaskader dublujący: Amiah Miller
9.0
Guy Bews kaskader -
Clint Carleton
kaskader
-
Steve Chang kaskader -
Colby Chartrand
kaskader
6.0
Lauro Chartrand
kaskader
2.0
Jason Chu kaskader -
Tommy Clarke kaskader -
Devyn Dalton kaskader -
Eric Daniel kaskader -
Cassandra Ebner kaskader -
Will Erichson
kaskader
-
Bodie Fitzpatrick kaskader -
Mike Garthwaite kaskader -
Nilo Ghajar kaskader -
Kory Grim kaskader -
Isaac Hamon kaskader -
Kai Hirvonen kaskader -
Trevor Jones
kaskader
-
Keanu Lam kaskader -
Scott Lang kaskader -
Eli Martyr kaskader -
Joel McGowan kaskader dublujący: Chad Rook -
Tammy Nera kaskader -
Terry Notary
koordynator kaskaderów
8.0
Rochelle Okoye
kaskader
6.0
Darryl Quon
kaskader
-
Chad Riley kaskader -
Jeff Sanca
kierowca
-
Todd Scott kaskader -
John Stoneham Jr.
koordynator kaskaderów
-
Taylor Tai kaskader -
Ty Trand układacz -
Albert Valladares kaskader -
Marshall Virtue kaskader -
Chris Webb kaskader -
Rhys Williams
kaskader
-
Mathew Yanagiya kaskader -
Matthew Adams główny zecer -
Tom Barber producent efektów wizualnych -
Jason Barlow dyrektor techniczny -
Nicolas Beaufays zecer -
Michele Benigna zecer -
Brian N. Bentley dyrektor techniczny -
Ella Boliver zecer -
Sebastian Bommersheim zecer -
Trey Brown efekty wizualne -
Julian Bryant zecer -
Rob Bryson zecer -
Alex Burt główny animator -
Djordje Cakovan modelarz cyfrowy -
Cedric Enriquez Canlas modelarz cyfrowy -
Phillip Kai Chang dyrektor techniczny (asystent) -
Tim Cheng efekty wizualne -
Tom Collier zecer -
Ryan Cook nadzorca efektów wizualnych -
Marten Coombe producent efektów wizualnych (dodatkowy) -
Will Correia animator -
Chris Crowell zecer -
Mario de Dios efekty wizualne -
Daphne De Jesus zecer -
Jesus Diez Perez zecer -
Jonathan Dysart efekty wizualne -
Vincent Désilets animator -
Yasmine El-Ghamrawy zecer -
Kate Elum koordynator efektów wizualnych -
Adam Evans efekty wizualne -
Chloe Feodoroff koordynator efektów wizualnych -
Megan Flood nadzorca efektów wizualnych -
James Forrester efekty wizualne (asystent) -
Anneka Fris animator -
Mark Gee nadzorca efektów wizualnych -
Kathrin Günther zecer -
Jim Hagarty efekty wizualne -
Thomas Hansen zecer -
Toby Haruno animator -
Mike F. Hedayati nadzorca efektów wizualnych -
Alex Heffner efekty wizualne -
Oliver Heinrich zecer -
David Heinz montaż efektów wizualnych -
Alexander Hewitt animator -
Robin Hollander nadzorca komponowania -
Jason Lei Howden efekty wizualne -
Romain Hubert zecer -
Ruth Irvine-Hauer producent efektów wizualnych -
Prerana Jaiswal tworzący w technologii cyfrowej -
Jana Jungk koordynator efektów wizualnych -
Seth Kenlon efekty wizualne -
Sidney Kombo główny animator -
Patrick Kreuser zecer -
Khaled Labidi zecer -
Kosta Lagis efekty wizualne -
Marc Landrain tworzący w technologii cyfrowej -
David Larochelle zecer -
Warren J.W. Leathem animator -
Dan Lemmon nadzorca efektów wizualnych -
Joe Letteri
nadzorca efektów wizualnych
-
Julien Leveugle zecer -
Konstantin Listratov efekty wizualne -
Thomas Sing Wai Lo modelarz cyfrowy -
Darryl Longstaffe dyrektor techniczny -
Jade Lorier efekty wizualne -
Douglas McHale efekty wizualne -
Tom McHattie montaż efektów wizualnych -
Sven Mecklenbroich główny zecer -
Carlos Mendoza Jr. zecer -
Miklós Mesterházy efekty wizualne -
Djordje Milasinovic zecer -
Mark Millena zecer -
Patrick Miller koordynator efektów wizualnych -
Andrew Moffat efekty wizualne -
Ben Morgan nadzorca komponowania -
Vanessa Mylchreest efekty wizualne -
Alfred Mürrle zecer -
Mervyn New zecer -
Drew Nielsen koordynator efektów wizualnych -
Pete O'Connell zecer -
Sean O'Connor zecer -
Massimo Pasquetti główny zecer -
Emanuele Pescatori tworzący w technologii cyfrowej -
Roland Pfisterer zecer -
Brittany Piacente efekty wizualne -
Pete Polyakov efekty wizualne -
Ben Powdrell montaż efektów wizualnych -
Simon Quach efekty wizualne -
Troy Ramsey zecer -
Karl Rapley animator -
Markus Reithoffer główny zecer -
Philippe Roberge zecer -
Adrien Rollet efekty wizualne -
Christopher Rucinski montaż efektów wizualnych (dodatkowy) -
Garry Runke efekty wizualne -
Alessandro Sabbioni efekty wizualne -
Carlo Scaduto zecer -
Jennifer Lee Scheer producent efektów wizualnych -
Lily Shapiro koordynator efektów wizualnych -
Adam Shaw modelarz cyfrowy -
Tomoko Shin zecer -