Lucyfer

7,3
6,7
Serial Lucyfer jest adaptacją komiksu pod tym samym tytułem autorstwa Neila Gaimana i Sama Kietha. Tytułowy bohater Lucifer Morningstar (Tom Ellis) znudzony i nieszczęśliwy rolą władcy piekła postanawia opuścić swoje królestwo ciemności. Udaje się do Los Angeles, gdzie zaczyna pomagać policji w łapaniu kryminalistów.
Odcinki 93 dodaj odcinek
Sezony

1. Pilot 1x1

7,9

FOX 16-01-26 (USA)

Lucyfer spotyka się z przyjaciółką, której pomógł kiedyś rozpocząć karierę w show biznesie. Podczas spaceru ulicami Los Angeles z nadjeżdżającego samochodu padają strzały. Dziewczyna zostaje zabita. Lucyfer chce za wszelką cenę dopaść zleceniodawcę. Używa wszystkich mocy, żeby przydzielona do sprawy detektyw Decker do niego trafiła. Jednocześnie musi sobie radzić z wizytami brata anioła, który próbuje go nakłonić do powrotu do piekła.
Detektyw Decker zostaje wezwana na miejsce tragicznego wypadku, w którym ginie młody celebryta, syn gwiazdy filmowej. Na miejscu zostaje zatrzymany paparazzi, który przyznaje się do przyczynienia się do śmierci mężczyzny. Za Decker podąża Lucyfer, który prowadzi własne dochodzenie i nie pozwala odsunąć się od sprawy.
Kiedy 22-letni rozgrywający, wschodząca gwiazda futbolu, budzi się rano i znajduje martwą dziewczynę w basenie, zwraca się o pomoc do swojego przyjaciela Lucyfera.
Lucyfer nie rozumie sugestii Lindy odnośnie Chloe, dlatego próbuje ją uwieść. Tymczasem Chloe pracuje nad sprawą porwanej dziewczynki. Amandiel spotyka Maze i dowiaduje się kilku ciekawych rzeczy o bracie.
Na pokazie mody, w którym uczestniczy Lucyfer, zostaje zamordowana dziewczyna. Lucyfer pragnie pomoc Chloe w rozwiązaniu tego zabójstwa. Tymczasem Maizeeken przyznaje się Amandielowi, że chce wrócić do piekła.
Lucyfer znudzony śledztwem Chloe w sprawie bezwzględnego gangu motocyklowego prosi ją, aby dalej kontynuowała sprawę, kiedy dowiaduje się co zostało skradzione podczas przestępstwa.

7. Partner 1x7

7,3
Lucyfer otrzymuje pomoc od Amandiela w sprawie swojego zaginionego kontenera. Tymczasem Chloe i Dan starają się ustalić, co się naprawdę wydarzyło w sprawie Palmetto.
Kiedy zostaje zamordowany terapeuta, Lucyfer i Chloe skorzystają z pomocy dr Lindy Martin, aby znaleźć potencjalnych podejrzanych.
Ksiądz prosi o pomoc Lucyfera, który podejrzewa że w lokalnym centrum młodzieży są rozprowadzanie narkotyki. Tymczasem Malcolm manipuluje Danem.

10. Papcio 1x10

7,4
Lucyfer i Chloe badają sprawę zabójstwa znanego restauratora, podejrzewają jego syna, który niedawno wrócił do miasta. Tymczasem powrót matki Chloe wywraca jej świat do góry nogami.
Gdy filantrop Tim Dunlear zostaje znaleziony martwy, Lucyfer odkrywa swoją dobrą stronę, pomagając wdowie poprowadzić galę na jego cześć.
Kobieta zostaje zamordowana jako ofiara dla szatana, a na jej plecach został umieszczony pentagram. Chloe potrzebuje pomocy Lucyfera. Dochodzenie w sprawie morderstwa doprowadza Chloe do nieoczekiwanego rezultatu.
Lucyfer zostaje wrobiony w morderstwo, musi współpracować z Chloe, aby znaleźć prawdziwego zabójcę. Tymczasem Amandiel zostaje śmiertelnie zraniony. Lucyfer zawiera umowę ze swoim ojcem.

CANAL+ Seriale 17-02-07 (Polska)

Prowadząc śledztwo w sprawie morderstwa aspirującej aktorki, Chloe próbuje w końcu rozwikłać tajemnicę pochodzenia Lucyfera.
Lucyfer podejrzewa, że za okrutną zbrodnią może stać jego matka. Wkrótce dowiaduje się nieco więcej na temat swojej piekielnej przeszłości.
Lucyfer pomaga Chloe i Danowi w śledztwie w sprawie powiązanego ze stroną internetową morderstwa, a także podejmuje decyzję dotyczącą kary dla jego matki.
Stempel na ciele ofiary prowadzi Chloe na trop potencjalnego mordercy. Babski wieczór rodzi konflikty. Amenadiel obawia się, że jego moce słabną.

18. Weaponizer 2x5

7,4
Powróciwszy do pracy po wypadku, Chloe bada sprawę morderstwa słynnego aktora filmów akcji. Uriel, brat Lucyfera, przekazuje wiadomość z zaświatów.

19. Potwór 2x6

7,1
Nietypowe wesele kończy się tragedią. Maze zabiera Trixie na zbieranie cukierków. Lucyfer przeprowadza odkrywczą rozmowę z dr Lindą.
Chloe dowiaduje się, że mężczyzna skazany za zabójstwo jej ojca ma otrzymać tymczasowe zwolnienie z więzienia. Maze szuka swojego powołania.
Zabójstwo kobiety prowadzi Chloe i Lucyfera na trop przypominającej sektę grupy joginów. Tymczasem dr Linda odnawia kontakt ze swoim ulubionym pacjentem.
Podczas gdy Chloe, Dan i Lucyfer zajmują się sprawą zabójstwa magnata nieruchomości, Charlotte obmyśla plan mający na celu przekonanie Lucyfera do opuszczenia Ziemi.
Charlotte (Tricia Helfer) robi wszystko aby Lucyfer (Tom Ellis) opuścił Ziemię, jest zdeterminowana i próbuje negatywnie nastawić do niego Chloe (Lauren German).
Lucyfer (Tom Ellis) i Chloe (Lauren German) badają okoliczności podwójnego zabójstwa, ale narastające miedzy nimi napięcie utrudnia rozwiązanie zagadki. Rozmowa z byłą kochanką Lucyfera, pomaga im jednak trafić na trop mordercy. Tymczasem Charlotte (Tricia Helfer) zdaje sobie sprawę, że romans Lucyfera i Chloe jest tylko kwestią czasu.

25. Różki 2x12

7,2
Lucyfer (Tom Ellis) i Chloe (Lauren German) poszukują zamaskowanego przestępcy, który jest zamieszany w sprawę zatrucia studentów uczelni. Starają się również zrozumieć, na czym polega ich związek. Dochodzi między nimi do pierwszego pocałunku...
Lucyfer poprzysięga zrobić wszystko, co w jego mocy, aby zdobyć antidotum, które uratuje życie Chloe. Następnie odbywa szczerą rozmowę ze swoją matką.
Po dwóch tygodniach nieobecności Lucyfer powraca do Los Angeles, tym razem w towarzystwie. Chloe ma okazję do tego, aby wykorzystać swoje zdolności aktorskie.
Lucyfer dowiaduje się, że użycie płonącego miecza jest jedynym sposobem, który umożliwi powrót jego rodziny do domu. Terapeuta i szef przyjęć w prestiżowej prywatnej szkole zostają znalezieni martwi.
Lucyfer prowadzi dochodzenie w sprawie zabójstwa w szpitalu psychiatrycznym. Podejrzanym jest pacjent, który nazywa siebie "God Johnson". Jak się okazuje, mężczyzna jest odporny na moc Lucyfera.
Oprócz zagadek kryminalnych Lucyfer Morningstar musi rozwiązywać o wiele bardziej skomplikowane problemy. Okazuje się, że nie jest jedynym uciekinierem z piekła.
Więcej informacji

Proszę czekać…