Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Czesław Petelski | ||
Andrzej Kazanecki
(drugi reżyser)
|
||
Karol Dąbrowski
(drugi reżyser)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Ewa Petelska | ||
Czesław Petelski | ||
Jerzy Putrament
(powieść "Odyniec")
|
||
Producenci | Ocena | |
Wiesław Grzelczak
kierownik produkcji
|
||
Józef Tutaj
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Bolesław Borowicz
kierownik produkcji (drugi)
|
||
Dorota Przybylska
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Marek Sienkiewicz
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Grażyna Borkowska
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Joanna Garbala
kierownik produkcji (współpraca)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Sylwia Wysocka
Hanna Powiłańska
|
7,3
|
|
Robert Inglot
Lech Oleszkiewicz
|
||
Lidia Korsakówna
Ciotka Hanny
|
||
Wiesława Mazurkiewicz
Marta Powiłańska, matka Hanny
|
||
Gustaw Lutkiewicz
Antoni, wuj Hanny
|
7,6
|
|
Ewa Sudakiewicz
Hanna Miodoborska-Oleszkiewicz, żona Lecha
|
||
Witold Pyrkosz
Franciszek Hermanowicz, buchalter w młynie
|
8,1
|
|
Bogusław Sochnacki
Wydra, stróż w młynie
|
8,5
|
|
Barbara Dzido-Lelińska
Petronela Wydrowa, żona stróża
|
||
Tatiana Sosna-Sarno
Grażyna, sąsiadka Oleszkiewicza
|
6,0
|
|
Włodzimierz Adamski
Uciekinier ukrywający się w domu Oleszkiewicza
|
6,0
|
|
Tadeusz Teodorczyk
Kremer, Niemiec zatrudniający Oleszkiewicza w młynie
|
||
Joanna Śliwowska
Krystyna, przyjaciółka Hanny przedstawiająca jej Oleszkiewicza
|
||
Ryszard Jabłoński
Feliks Przybylski, zarządzający majątkiem księcia
|
||
Marek Frąckowiak
Dowódca partyzantów
|
7,0
|
|
Lech Sołuba
Por. Stanisław Biesiekierski, narzeczony Hanny
|
||
Marek Wysocki
Tadeusz, mąż Grażyny
|
||
Leon Niemczyk
Generał na balu u księcia
|
7,7
|
|
Hanna Dunowska
Księżna Jadwiga Święcicka
|
6,9
|
|
Andrzej Krasicki
Książę
|
||
Marek Cichucki
Kazio podglądający kąpiącą się nagą Hannę
|
||
Leonard Andrzejewski
Woźnica na stacji
|
||
Zbigniew Borek
Romek
|
||
Ireneusz Dydliński
Gość na zabawie w pałacu
|
||
Janusz Dziubiński
Wachmistrz wyprowadzający konie z majątku Powiłańskich
|
||
Joanna Figlewska
Maryśka
|
||
Aleksander Gawroński
Niemiec w młynie
|
||
Halina Głuszkówna
Zielińska
|
||
Mieczysław Janowski
Mężczyzna na przyjęciu u Powiłańskich
|
||
Wojciech Kaleta | ||
Eugeniusz Korczarowski
Mężczyzna jadący na bal do księcia
|
7,0
|
|
Helena Kowalczykowa
Kobieta w majątku księcia
|
||
Wiesław Machowski
Niemiec szukający Lecha w młynie
|
||
Jolanta Nowińska
Służąca Powiłańskich
|
||
Sylwester Przedwojewski
Niemiec zabierający Hermanowicza z młyna
|
||
Zdzisław Rychter
Partyzant
|
8,5
|
|
Bogusław Sar
Gość Tadeusza i Grażyny
|
||
Tadeusz Somogi
Oficer na przyjęciu u Powiłańskich
|
||
Barbara Szymanowska | ||
Cezary Świtkowski
Gość na zabawie w pałacu
|
||
Jan Tomaszewicz
Partyzant
|
||
Włodzimierz Tympalski
Partyzant
|
||
Barbara Więckowska
Generałowa na balu u księcia
|
||
Sławomir Zemło
Gość na zabawie w pałacu
|
||
Mariusz Gorczyński
Mechanik (niewymieniony w czołówce)
|
8,0
|
|
Etl Szyc
Pokojówka w hotelu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Wiesław Rutowicz | ||
Piotr Jaszczuk
(współpraca)
|
||
Wiesław Horodyński
(współpraca)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Waldemar Kazanecki | ||
Kostiumy | Ocena | |
Beata Czarska-Sosińska | ||
Andrzej Drzewiecki
(współpraca)
|
||
Monika Czarska
(współpraca)
|
||
Bogumiła Zając
(współpraca)
|
||
Katarzyna Strzelczyk
(współpraca)
|
||
A. Filipowicz
(współpraca)
|
||
Montaż | Ocena | |
Anna Maria Czołnik | ||
Urszula Rybicka
(współpraca)
|
||
Grażyna Gradoń
(współpraca)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Waldemar Kazanecki
dyrygent
|
||
Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji (Warszawa)
orkiestra
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Barbara Mackiewicz
charakteryzator
|
||
Ryszard Ostanówko
charakteryzator
|
||
Scenografia | Ocena | |
Jerzy Skrzepiński
scenograf
|
||
Anna Francman
dekorator wnętrz
|
||
Jadwiga Plucińska-Skrzepińska
dekorator wnętrz
|
||
Lech Traut
rekwizytor
|
||
Włodzimierz Wichniewicz
rekwizytor
|
||
Maria Orłowska
scenograf (drugi)
|
||
Paweł Patronik
rekwizytor
|
||
Janusz Ostapiński
główny konstruktor dekoracji
|
||
Elżbieta Mikulska
projektant graficzny
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Krzysztof Grabowski
dźwięk
|
||
Stanisław Hojden
efekty dźwiękowe
|
||
Małgorzata Krupa
dźwięk (współpraca)
|
||
Henryk Szurkowski
dźwięk (współpraca)
|
||
Stanisław Nalazek
dźwięk (współpraca)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Jacek Malipan
operator kamery
|
||
Małgorzata Krupa
konsultant (muzyka)
|
||
Elżbieta Jaroń
konsultant
|
||
Tadeusz Dynia
konsultant
|
||
Jerzy Hinze
konsultant
|
||
Krzysztof Kotowski
konsultant
|
||
Franciszek Szydełko
konsultant
|
||
Jerzy Wojciech Wdowiński
konsultant
|
||
Tadeusz Chojnacki
kierownik planu
|
||
Ina Poleszczuk
sekretariat planu
|
Ogólne
Czy wiesz, że?
Pozostałe
Proszę czekać…