Nieznajomi 2008

The Strangers
Film

Młoda, zakochana para postanawia spędzić trochę czasu sam na sam w uroczym, położonym na odludziu domku. Jeszcze tej samej nocy rozlegnie się pukanie do drzwi. Zaciszne pustkowie stanie się przekleństwem dla ofiar, a błogosławieństwem dla napastników...

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Scott Speedman
jako James Hoyt
Kip Weeks
jako Zamaskowany nieznajomy
Liv Tyler
jako Kristen McKay
Glenn Howerton
jako Mike
Gemma Ward
jako Zamaskowana nieznajoma
Laura Margolis
jako Pinup

Młoda, zakochana para postanawia spędzić trochę czasu sam na sam w uroczym, położonym na odludziu domku. Jeszcze tej samej nocy rozlegnie się pukanie do drzwi. Zaciszne pustkowie stanie się przekleństwem dla ofiar, a błogosławieństwem dla napastników... opis dystrybutora

Gatunek
Thriller, Kryminał, Dramat
Słowa kluczowe
krew, inwazja, morderca, zwłoki zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2008-09-12 (kino), 2008-05-29 (świat), 2009-03-18 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Rogue Pictures
Intrepid Pictures
Vertigo Entertainment zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
The Faces (USA)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
86 min/ wer. spec.: 88 minut
Budżet
9 000 000 USD
Wiadomości 2
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
GrabarzPolski użytkownik
  • 3

Już dawno żaden horror nie podzielił widzów na dwa wrogie obozy, tak jak zrobił to debiut reżyserski Bryana Bertino o wiele obiecującym tytule „Nieznajomi”. przeczytaj recenzję

Artur Tojza użytkownik
  • 8

Thriller czy horror? przeczytaj recenzję

Komentarze do filmu 31
bmazur987 9

Trzyma w napięciu, aktorzy radzą sobie świetnie, muzyka też świetna, da się przestraszyć. Oglądałem sam w ciemności, na głośnikach, na wielkim telewizorze i przyznam że ten film oglądało się świetnie. Potem spałem z zapalonym światłem haha :D Polecam każdemu kto lubi Horrory typu "Home Invasion", bo to jest jeden z tych najlepszych. Druga część była trochę gorsza, ale też trzyma poziom.

Krzyk_Sowy 9

Cały czas ten film trzymal mnie w napięciu. Po za tym lubię Liv Tyler

BASKA_1980 6

Spodziewałam się czegoś lepszego… – Dla mnie ten film,może być. Do horroru bym go nie zaliczyła,raczej do filmu z dreszczykiem…najbardziej przerażające jest to,że wydarzyło się to naprawdę,że istnieją tacy pomyleni ludzie na świecie…

pablo75 7

7/10 – Dla mnie ten film jest dobry. Jest klimat,jest pewne napięcie… podchodząc do tego filmu jako thrillera,a nie horroru-nie powinniście się zawieść.

piwo_war 7

Mogło być lepiej. – Ale źle też nie jest. Film ma swój klimat, trzyma w ciągłym napięciu. I właśnie niestety… prawie nic się nie dzieje. Długo czekamy na akcję, a jej niestety w filmie niewiele.

Podobała mi się natomiast w tym filmie otoczka tajemniczości tytułowych Nieznajomych. Nic o nich nie wiemy i się nie dowiemy :) (nawet tego, jak wyglądają). Można się przerazić bezradnością głównych bohaterów. Bo co oni mogą sami wobec uzbrojonych bezwzględnych morderców.
Jak na debiut reżyserski Bryana Bertino, to mu nawet dobrze wyszło. Natomiast nie podobała mi się rola Liv Tyler. Nie pasuje mi ona do tego typu filmów.

Obraz oceniam na 7/10.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
120 pkt.
2
GrabarzPolski
76 pkt.
3
Vermin
75 pkt.
4
piotrek681
65 pkt.
5
bmazur987
40 pkt.
6
Trikster
34 pkt.
7
Tomassh
20 pkt.
8
piwo_war
20 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…