Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Robert Zemeckis |
7,5
|
|
Max Kleven
(reżyser drugiej ekipy)
|
||
Carla Corwin
(asystent)
|
||
Cara Giallanza
(asystent)
|
||
David McGiffert
(asystent)
|
||
Bruce Moriarty
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Jay Tobias
(asystent) (druga ekipa)
|
||
Mark Hansson
(asystent-stażysta)
|
||
F. Cameron MacRae
(asystent-stażysta)
|
||
Batan Silva
(dodatkowy) (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Bob Gale
(również) (postacie) (historia)
|
||
Robert Zemeckis
(postacie) (historia)
|
7,5
|
|
Producenci | Ocena | |
Neil Canton
producent
|
||
Bob Gale
producent
|
||
Kathleen Kennedy
producent wykonawczy
|
||
Frank Marshall
producent wykonawczy
|
||
Steven Spielberg
producent wykonawczy
|
8,3
|
|
Steve Starkey
współproducent
|
||
Joan Bradshaw
kierownik produkcji
|
||
David L. Beanes
kierownik produkcji (druga ekipa)
|
||
Martin Cohen
nadzorca postprodukcji
|
||
Susan Spencer Robbins
koordynator produkcji
|
||
Lata Ryan
koordynator produkcji
|
||
Jacqueline A. Shea
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Susan Adele Colletta
koordynator postprodukcji (niewymieniony w czołówce)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Michael J. Fox
Marty McFly / Seamus McFly
|
7,4
|
|
Christopher Lloyd
Dr Emmett Brown
|
7,7
|
|
Mary Steenburgen
Clara Clayton
|
||
Tom Wilson
Biff Tannen / Buford "Wściekły Pies" Tannen
|
||
Lea Thompson
Lorraine McFly / Maggie McFly
|
||
Elisabeth Shue
Jennifer Parker
|
7,3
|
|
James Tolkan
James Strickland, stróż prawa
|
||
Matt Clark
Chester, barman
|
||
Dub Taylor
Levi, stary wyga w saloonie
|
||
Harry Carey Jr.
Zeke, stary wyga w saloonie
|
||
Pat Buttram
Jeb, stary wyga w saloonie
|
||
Christopher Wynne
Członek gangu Buforda Tannena / Członek gangu Needlesa
|
||
Sean Sullivan
Członek gangu Buforda Tannena
|
||
Mike Watson
Członek gangu Buforda Tannena
|
||
Marc McClure
Dave McFly
|
||
Wendie Jo Sperber
Linda McFly
|
||
Jeffrey Weissman
George McFly
|
||
Flea
Douglas J. Needles
|
8,0
|
|
Todd Cameron Brown
Jules Brown
|
||
Dannel Evans
Verne Brown
|
||
Hugh Gillin
Hubert, burmistrz
|
5,0
|
|
Burton Gilliam
Sprzedawca rewolwerów typu colt
|
||
Richard Dysart
Sprzedawca drutu kolczastego
|
||
Bill McKinney
Maszynista
|
||
Donovan Scott
Zastępca Stricklanda
|
||
J.J. Cohen
Członek gangu Needlesa
|
||
Ricky Dean Logan
Członek gangu Needlesa
|
||
Marvin J. McIntyre
Przedsiębiorca pogrzebowy
|
||
Kaleb Henley
Syn Stricklanda
|
||
Leslie A. Prickett
Świętujący mężczyzna
|
||
Dean Cundey
Fotograf
|
||
Jo B. Cummings
Dama z ciastem
|
||
James A. Rammel
Wodzirej na festynie, zachęcający do tańców
|
||
Brad McPeters
Facet z przepaską na oku
|
||
Phinnaes D.
Facet bez zębów
|
||
Rod Kuehne
Bileter
|
||
Leno Fletcher
Konduktor
|
||
Larry Ingold
Palacz węgla w pociągu
|
||
Joey Newington
Joey
|
||
Glenn Fox
Chłopiec z bronią
|
||
Tim Konrad
Kompan sprzedawcy drutu kolczastego
|
||
Michael Klastorin
Mieszkaniec miasta
|
||
Michael Mills
Mieszkaniec miasta
|
||
Kenny Myers
Mieszkaniec miasta
|
||
Steve McArthur
Mężczyzna na festynie
|
||
John Ickes
Mężczyzna na festynie
|
||
Dorothy Hack
Mieszkanka miasta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Frank Beard
Członek zespołu muzycznego na festynie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Billy Gibbons
Członek zespołu muzycznego na festynie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dusty Hill
Członek zespołu muzycznego na festynie (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marion Tumen
Prostytutka w Palace Saloon (niewymieniony w czołówce)
|
||
Carol Dorman
Mieszkanka miasta (niewymieniony w czołówce)
|
||
Mickey O'Connor
Żongler (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Dean Cundey
(kierownik zdjęć)
|
||
Don Burgess
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
|
||
Ron Cardarelli
(główna pomoc techniczna)
|
||
Bobby Huber
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Steve Chase
(pomoc techniczna)
|
||
Eduardo Luján
(pomoc techniczna)
|
||
Marty Dobkousky
(pomoc techniczna)
|
||
Dick Dova
(pomoc techniczna)
|
||
John O'Grady
(pomoc techniczna)
|
||
Michael Ohta
(pomoc techniczna)
|
||
Jim Rankin
(pomoc techniczna)
|
||
Robin Roberts
(pomoc techniczna)
|
||
Fred Perdue
(pomoc techniczna)
|
||
Pat Turner
(kierownik zdjęć) (efekty wizualne)
|
8,0
|
|
Peter Chrimes
(główna pomoc techniczna) (druga ekipa) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Alan Silvestri |
7,6
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Joanna Johnston | ||
James P. Cullen | ||
Kelly Lindquist | ||
Maurice Palinski
(druga ekipa)
|
||
Chuck Velasco
(nadzorca kostiumów)
|
||
Pamela Wise
(nadzorca kostiumów)
|
||
Barcie Waite
(asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Harry Keramidas | ||
Arthur Schmidt |
9,0
|
|
Ron Fode
(montażysta negatywu)
|
||
Roberto McGrath
(montażysta negatywu)
|
||
Louis Rivera
(montażysta negatywu)
|
||
Eric C. Daroca
(asystent)
|
||
Alexandra Leviloff
(asystent)
|
||
Janet Fiona Mason
(asystent)
|
||
Carin-Anne Strohmaier
(asystent)
|
||
Jeffrey Cranford
(praktykant)
|
||
Muzyka | Ocena | |
James B. Campbell
aranżer
|
||
Alan Silvestri
dyrygent (niewymieniony w czołówce)
|
7,6
|
|
Alan Silvestri
aranżer (niewymieniony w czołówce)
|
7,6
|
|
Charakteryzacja | Ocena | |
Michael Mills
główny charakteryzator
|
||
Kenny Myers
główny charakteryzator
|
||
Bron Roylance
charakteryzator osobisty: Michael J. Fox
|
||
Brad Wilder
charakteryzator osobisty: Mary Steenburgen
|
||
Ellis Burman Jr.
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Nancy J. Hvasta Leonardi
charakteryzator (dodatkowy)
|
||
Dorothy Byrne
główny stylista
|
||
Hazel Catmull
główny stylista
|
||
Dorothy D. Fox
fryzjer osobisty: Michael J. Fox
|
||
Joy Zapata
fryzjer (druga ekipa)
|
||
Dale Miller
fryzjer (dodatkowy)
|
||
Sharleen Rassi
fryzjer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Elizabeth Rabe
fryzjer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Rick Carter
scenograf
|
||
Margie Stone McShirley
dyrektor artystyczny
|
||
William James Teegarden
dyrektor artystyczny
|
||
Michael Taylor
dekorator wnętrz
|
||
Erin M. Cummins
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Ed Verreaux
dyrektor artystyczny (asystent)
|
7,0
|
|
John Warnke
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Beverli Eagan
projektant wnętrz
|
||
Nancy Mickelberry
projektant wnętrz
|
||
Sean Haworth
projektant wnętrz
|
9,0
|
|
Martha Johnston
projektant wnętrz
|
||
Lisa Newman
projektant wnętrz
|
||
Joseph G. Pacelli Jr.
projektant wnętrz
|
||
Paul Sonski
projektant wnętrz
|
||
Jerry Sargent
główny architekt
|
||
James F. Walker
główny architekt
|
||
Tom McCown
główny konstruktor dekoracji
|
||
Lee Orlikoff
główny konstruktor dekoracji
|
||
Walt Hadfield
koordynator konstrukcji
|
||
John Zemansky
główny rekwizytor
|
||
Daniel R. Bentley
główny rekwizytor (druga ekipa)
|
||
Scott M. Anderson
główny rekwizytor (asystent)
|
||
'Dangerous' Bob Widin
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Jeff Ackerman
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Craig Baron
główny rekwizytor (asystent)
|
||
Randy Bostic
rekwizytor
|
||
Mike J. Hanrahan
rekwizytor
|
||
John Sweeney
rekwizytor
|
||
Martin A. Kline
ilustrator
|
||
Cary Conway
malarz
|
||
Jerry Gadette
malarz
|
||
Thomas V. Johnson
malarz
|
||
Mark Konkel
malarz
|
||
Marc Fambro
stolarz
|
||
Barbara Affonso
modelarz
|
||
Charles Bailey
modelarz
|
||
Giovanni Donovan
modelarz
|
||
Jon Foreman
modelarz
|
||
Steve Gawley
modelarz
|
||
Eleanor Harrold
modelarz
|
||
Jack Haye
modelarz
|
||
Ken Jenkins
modelarz
|
||
Ira Keeler
modelarz
|
||
Greg Lake
modelarz
|
||
Keith London
modelarz
|
||
Scott McNamara
modelarz
|
||
Richard Miller
modelarz
|
||
Jeff Olson
modelarz
|
||
Randy Ottenberg
modelarz
|
||
Christopher Reed
modelarz
|
||
Susan Ross
modelarz
|
||
Mark Siegel
modelarz
|
||
Larry Tan
modelarz
|
||
Wim van Thillo
modelarz
|
||
Chuck Wiley
modelarz
|
||
Tony Hudson
modelarz
|
||
Glenn Forbes
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
Laura Molina
rekwizytor (niewymieniony w czołówce)
|
||
John Bell
dyrektor artystyczny
|
||
Michael Joyce
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kim Smith
modelarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Rick Alexander
mikser ponownego nagrania
|
||
James Bolt
mikser ponownego nagrania
|
||
Dennis S. Sands
mikser ponownego nagrania
|
||
Louis L. Edemann
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Charles L. Campbell
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Paul Timothy Carden
montaż dźwięku
|
||
Larry Carow
montaż dźwięku
|
||
Richard C. Franklin
montaż dźwięku
|
||
Leonard T. Geschke
montaż dźwięku
|
||
Nils C. Jensen
montaż dźwięku
|
||
Donald J. Malouf
montaż dźwięku
|
||
Gary Mundheim
montaż dźwięku
|
||
Chuck Neely
montaż dźwięku
|
||
Bob O'Brien
montaż dźwięku
|
||
Colin C. Mouat
montaż dźwięku
|
||
Peter C. Barbour
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Pamela G. Kimber
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Mel Neiman
efekty dźwiękowe
|
||
Albert Romero
operator dźwięku
|
||
Larry Singer
nadzorca postsynchronu
|
||
Jessica Gallavan
montaż postsynchronu
|
||
Alan L. Nineberg
montaż postsynchronu
|
||
Desmond Cannon
montaż postsynchronu (asystent)
|
||
Charleen Richards
mikser postsynchronu
|
||
Kevin Bartnof
imitator dźwięku
|
||
John Roesch
imitator dźwięku
|
||
Joseph T. Sabella
imitator dźwięku
|
||
Greg Orloff
mikser imitacji
|
||
Carolyn Tapp
operator imitacji
|
||
William B. Kaplan
mikser
|
||
Earl Sampson
mikrofoniarz
|
||
D.G. Fisher
okablowanie
|
||
Kenneth Karman
montaż muzyki
|
||
Jacqueline Tager
montaż muzyki (asystent)
|
||
Susumu Tokunow
operator dźwięku (niewymieniony w czołówce)
|
||
Susumu Tokunow
mikser (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Tom Gerard
mikser ponownego nagrania (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Alan Howarth
efekty dźwiękowe (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jason King
projektant dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Donald Elliott
nadzorca efektów specjalnych
|
6,0
|
|
Judith Weaver
koordynator efektów specjalnych
|
||
Joss Geiduschek
efekty specjalne
|
||
Louie Lantieri
efekty specjalne
|
||
Mark Noel
efekty specjalne
|
9,0
|
|
Dan Ossello
efekty specjalne
|
||
Tom Pahk
efekty specjalne
|
8,0
|
|
Brian Tipton
efekty specjalne
|
8,0
|
|
David Blitstein
efekty specjalne (druga ekipa)
|
8,0
|
|
Randy Cabral
efekty specjalne (druga ekipa)
|
7,0
|
|
William Lee
efekty specjalne (druga ekipa)
|
7,0
|
|
Tim Moran
efekty specjalne (druga ekipa)
|
||
Tom Ryba
efekty specjalne (druga ekipa)
|
8,0
|
|
Michael Smith
pirotechnik
|
||
Michael Meier
pirotechnik
|
||
Robert Finley Jr.
pirotechnik
|
||
Reuben Goldberg
pirotechnik
|
||
Gary McClendon
pirotechnik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Mike Fenton
dobór obsady
|
||
Valorie Massalas
dobór obsady
|
||
Judy Taylor
dobór obsady
|
||
Joni Kearney
dobór obsady (asystent)
|
||
Jay Newington
dodatkowy dobór obsady (Sonora) (Jamestown)
|
||
Jennifer Thurman
dodatkowy dobór obsady (Sonora) (Jamestown)
|
||
Walter Scott
koordynator kaskaderów
|
||
Will Cascio
kaskader
|
||
Danny Costa
kaskader
|
||
Charles Croughwell
kaskader
|
||
Marguerite Happy
kaskader
|
||
Robert Jauregui
kaskader
|
||
Walt La Rue
kaskader
|
||
Mike H. McGaughy
kaskader
|
||
Daniel K. Moore
kaskader
|
||
Gary Morgan
kaskader
|
||
Daniel O'Haco
kaskader
|
||
Jeff O'Haco
kaskader
|
||
James Pratt
kaskader
|
||
Ben Scott
kaskader
|
||
Brian Smrz
kaskader
|
1,0
|
|
R.L. Tolbert
kaskader
|
||
Jennifer Watson-Johnston
kaskader
|
||
Bob Yerkes
kaskader
|
||
Raymond Stella
operator kamery
|
6,0
|
|
Ray Gilberti
operator kamery
|
||
Pat Turner
operator kamery
|
8,0
|
|
Josh Bleibtreu
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Michael Ferris
operator kamery (druga ekipa)
|
||
Patrick McArdle
operator kamery (asystent)
|
||
Kate O'Neill
operator kamery (asystent)
|
||
Vance Piper
operator kamery (asystent)
|
||
Duncan Sutherland
operator kamery (asystent)
|
||
Clyde E. Bryan
operator kamery (asystent)
|
||
Larry D. Davis
operator kamery (asystent)
|
||
David Hanks
operator kamery (asystent)
|
||
Scott Sproule
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
George Llerena
operator kamery (asystent) (druga ekipa)
|
||
Michael J. Bailey
mistrz oświetlenia (druga ekipa)
|
||
Peter Clarson
oświetlenie (druga ekipa)
|
||
Ralph Nelson
fotosista
|
||
Kerry Nordquist
fotosista
|
||
David Owen
fotosista
|
||
Sean M. Casey
fotosista
|
||
Geoffrey Lake
elektryk
|
||
Dave Murphy
elektryk
|
||
Orlando Orona
elektryk
|
||
Bill Barr
elektryk
|
||
Tom Cloutier
elektryk
|
||
Bob Finley III
elektryk
|
||
David Heron
elektryk
|
||
Larry Hunter
elektryk
|
||
Scott Farrar
nadzorca efektów wizualnych
|
7,0
|
|
Ken Ralston
nadzorca efektów wizualnych
|
||
Kim Bromley
koordynator efektów wizualnych
|
||
Jennifer Knoll
koordynator efektów wizualnych
|
||
Patricia Blau
producent efektów wizualnych
|
||
Timothy Eaton
montaż efektów wizualnych
|
||
Bill Kimberlin
montaż efektów wizualnych
|
||
Nancy Jencks
montaż efektów wizualnych (asystent)
|
||
Michael McGovern
montaż efektów wizualnych (asystent)
|
||
Loring Doyle
efekty wizualne
|
||
Kendall Nishimine
efekty wizualne
|
||
Randall K. Bean
grafik komputerowy
|
||
Sandra Ford Karpman
grafik komputerowy
|
||
Douglas S. Kay
grafik komputerowy
|
||
Douglas Smythe
grafik komputerowy
|
||
Sean Turner
animator
|
||
Gordon Baker
animator
|
||
Peter Crosman
animator
|
||
Jon Alexander
operator kamery
|
||
Donald Clark
operator kamery
|
||
Jeff Doran
operator kamery
|
||
James Hagedorn
operator kamery
|
||
Keith Johnson
operator kamery
|
||
James Lim
operator kamery
|
||
Patrick T. Myers
operator kamery
|
||
Pat Repola
operator kamery
|
||
Kenneth Smith
operator kamery
|
||
Thomas J. Smith
operator kamery
|
||
Eric Swenson
operator kamery
|
||
Pam Kaye
księgowy produkcji
|
||
Stevie Lazo
księgowy produkcji
|
||
Leanne Moore
księgowy produkcji
|
||
Colleen Arnaud
księgowy (asystent)
|
||
Marc Madrick
księgowy (asystent)
|
||
Brad Jeffries
choreograf
|
||
Leslie Cook
choreograf (asystent)
|
||
Matilda de Cagny
treser zwierząt
|
||
Mark Forbes
treser zwierząt
|
||
Harry Hauss
pilot helikoptera (druga ekipa)
|
||
Robert Bennett
dubler: Michael J. Fox
|
||
Jenny Fulle
koordynator efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
||
Charles Croughwell
kaskader dublujący: Michael J. Fox (niewymieniony w czołówce)
|
||
Moshe Levin
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bobby Aldridge
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Debbie Evans
kaskader dublujący: Elisabeth Shue (niewymieniony w czołówce)
|
||
Peter Daulton
operator kamery (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marguerite Happy
kaskader dublujący: Mary Steenburgen (niewymieniony w czołówce)
|
||
Marco Paul
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Bret Culpepper
konsultant (techniczny)
|
||
Scott R. Davis
mistrz oświetlenia (pomoc techniczna) (druga ekipa)
|
||
Sid Lucero
mistrz oświetlenia (pomoc techniczna)
|
||
Tom Cantrell
oświetlenie (technik)
|
||
Steve Chandler
oświetlenie (technik)
|
||
Mark Soucie
oświetlenie (technik)
|
||
Edward R. Thompson Jr.
oświetlenie (technik)
|
Pozostałe
Proszę czekać…