Leatherface 2017

W zapomnianym przez świat szpitalu psychiatrycznym na amerykańskiej prowincji przetrzymywane są dzieci o zaburzeniach tak niebezpiecznych, że medycyna nie widzi dla nich ratunku. Przemoc fizyczna i psychiczna, gwałty i terror są tutejszą codziennością. Pewnego dnia grupa pacjentów ucieka, porywając młodą pielęgniarkę. Na ich… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 3 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 115 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Stephen Dorff
jako Hal Hartman
Lili Taylor
jako Verna
Sam Strike
jako Jackson
Vanessa Grasse
jako Lizzy
Finn Jones
jako Sorrel, zastępca szeryfa
Sam Coleman
jako Bud
Jessica Madsen
jako Clarice
James Bloor
jako Ike
Christopher Adamson
jako Dr Lang
Dimo Alexiev
jako Drayton
Nathan Cooper
jako Farnsworth
Dejan Angelov
jako Nubbins

Fabuła

W zapomnianym przez świat szpitalu psychiatrycznym na amerykańskiej prowincji przetrzymywane są dzieci o zaburzeniach tak niebezpiecznych, że medycyna nie widzi dla nich ratunku. Przemoc fizyczna i psychiczna, gwałty i terror są tutejszą codziennością. Pewnego dnia grupa pacjentów ucieka, porywając młodą pielęgniarkę. Na ich czele stoi ten, który wkrótce krwawo zapracuje sobie na przydomek Leatherface. Tropem uciekinierów rusza ambitny i bezlitosny szeryf, który okaże się przeciwnikiem godnym najgorszego psychopaty. Tak zaczyna się koniec. opis dystrybutora

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, zemsta, morderstwo, przemoc zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2017-10-27 (kino), 2017-08-25 (świat), 2018-01-31 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Lionsgate
Millennium Films
LF2 Productions zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Texas Chainsaw 4 (tytuł roboczy)
Czas trwania
90 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 4 wiadomości

Recenzje

Jeżeli to ma być początek to... 5
  • 2018-02-01
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Możliwe spoilery No właśnie co się stanie jeśli zaczniemy całą serię od tego filmu, czy nie będzie to zachęta do zobaczenia kolejnych czy wręcz przeciwnie?

Tym razem Alexandre Bustillo i Julien Maury postanowili pójść nieco dalej niż dotychczas i przedstawić początki tej ikony kina grozy. Piła mechaniczna jest więc tylko dodatkiem do całości i gdyby nie ona oraz maska z ludzkiej skóry można by rzec, że mamy do czynienia z zupełnie innym filmem. Fabuła skupia się bowiem na dziecięcych latach tytułowego Leatherface 'a i tym jak stał się takim, bezdusznym potworem. Choć niby ma to sens i łączy się z pierwowzorem to jednak czegoś tu brakuje i na koniec przychodzi myśl, że jednak warto by było pozostawić początki tego antybohatera w sferze domysłów.

Jak pewnie dla większość smaczkiem tego filmu powinny być sceny gore. Z jednej strony mamy tu sporo krwi, trup ściele się gęsto, a flaki latają w powietrzu. Niestety ta makabra wygląda trochę jakby chciano pokazać coś naprawdę ohydnego (świnie zjadające człowieka, strzał w głowę czy rozgniatane spadającą maszyną ciało), ale w ostatniej chwili stwierdzono, że jest to zbyt brutalne i widzimy to jedynie z perspektywy nie oddającej całości.

Film miał być o Leatherface'ie ale nie jest on główną postacią, albo po prostu inni aktorzy skradli całe show i uwaga widza skupia się bardziej na porwanej pielęgniarce, psychopatycznym grubasku (przez większość czasu wygląda jakby to on był największym psycholem) i bezwzględnym szeryfie.

Powrót piły mechanicznej jest więc tylko średnio udaną dokładką do całości nie spełniającej oczekiwań fana kina grozy. Wszystko pogarsza fakt, że znamy zakończenie tej historii, a mimo to twórcy próbują nam wcisnąć, że będzie inaczej.

1 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 6 powiązanych

Komentarze 5

Siwy1984 2018-03-29 5

Jako osobna produkcja mógłby się bronić bo nie jest to zły film , ale jako kolejna podpinka pod serię TCM (w tym przypadku remake z 2003 roku) wypada słabo.

Murmure 2017-10-21 4

Teksańskiej masakry pierwowzoru Hooper’a ciąg dalszy. Drugi po "Początku" i do tego słabszy prequel do kolekcji. Po twórcach "Najścia" spodziewałam się więcej.

Psycho_Daddy 2017-10-17 2

Ten film to kpina,jak tak można sponiewierać historię Leatherfaca?.Zero klimatu czy napięcia,postacie nijakie ogólnie ręce opadają…

Psycho_Dad 2017-10-17 2

Ten film to kpina,jak tak można sponiewierać historię Leatherfaca?.Zero klimatu czy napięcia,postacie nijakie ogólnie ręce opadają…

i_darek1x 2017-10-07 3

Liczyłem na coś co mnie wtopi w fotel ? I co i nico ! Porażka ,brak pomysłów !Jedynie Vanessa Grasse jest ładniutka ;)

Współtworzą