Oszukać przeznaczenie 2 2003

Final Destination 2

Kimberly Corman wraz z grupą swoich przyjaciół wybiera się w podróż. W czasie drogi przytrafia im się wypadek, z którego cało wychodzą Kimberly i kilka innych osób. Niedługo później ludzie, którym udało się uniknąć katastrofy, zaczynają umierać w tajemniczych okolicznościach. Kimberly musi odkryć tajemnicę tych… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Ali Larter
jako Clear Rivers
A.J. Cook
jako Kimberly Corman
Michael Landes
jako Thomas Burke
Tony Todd
jako William Bludworth
Terrence 'T.C.' Carson
jako Eugene Dix
Jonathan Cherry
jako Rory Peters
Keegan Connor Tracy
jako Kat Jennings
Lynda Boyd
jako Nora Carpenter
James Kirk
jako Tim Carpenter
David Paetkau
jako Evan Lewis
Justina Machado
jako Isabella Hudson
Sarah Carter
jako Shaina

Kimberly Corman wraz z grupą swoich przyjaciół wybiera się w podróż. W czasie drogi przytrafia im się wypadek, z którego cało wychodzą Kimberly i kilka innych osób. Niedługo później ludzie, którym udało się uniknąć katastrofy, zaczynają umierać w tajemniczych okolicznościach. Kimberly musi odkryć tajemnicę tych tajemniczych śmierci zanim nadejdzie jej kolej... opis dystrybutora

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, sadyzm, policja, przemoc zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2003-05-09 (kino), 2003-01-30 (świat), 2003-11-20 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
90 minut
Budżet
26 000 000 USD
Wiadomości 3
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 9
pajki_filmaniak 10

fantastyczny film jak część pierwsza akcja klimat bo przeznaczenia nie da się oszukać ha ha

Rrouge 10

lubię tą część, początkowy karambol dobrze wykonany i dalsza akcja bardzo dobra, sceny śmierci w większości ciekawe i pomysłowe, jak i bohaterowie.

miotacz_onucowy 10

Kanon horrorów – Cała seria Oszukać przeznaczenie na stałe wpisała się jako wzorzec świetnego horroru typu katastroficznego, gdzie splot nie przewidywalnych zdarzeń doprowadza zawsze do śmierci. Gdziekolwiek uciekać lub się chować, kostucha i tak cię dopadnie w najmniej spodziewany sposób. Genialność pomysłu polega na tym, że w innych horrorach jest jakiś realny przeciwnik czy zabójca – psychopata, czy duch, z którym można walczyć i pozbyć się w ten lub inny sposób. W Oszukać przeznaczenie takiego przeciwnika nie ma. Jest nim sama śmierć, nienamacalna, nie przybierająca żadnej realnej formy ale skutki jej bytności odczuwają wszyscy bohaterowie filmu.

Jak na amerykańskie warunki budżet tego filmu (mowa o części 2) był zadziwiająco niski. Budżet to jedno, ostateczny efekt to drugie. Tu efekt był taki, jakby ekipa realizująca ten projekt dysponowała przynajmniej kasą na poziomie co najmniej Matrixa – perfekcyjny i porażający wykonaniem w najdrobniejszych szczegółach. Nawiasem mówiąc dwójka to moim zdaniem najlepsza z części, chociaż 5 i 3 minimalnie jej ustępują. Najsłabsza jest 4-ka (ale jeszcze raz podkreślam – to moje zdanie).

angela21 9

9/10 – lubię te filmy;D

Karolina_L

Spoko – film ogólnie jest spoko. polecam go karzedenu kto lubi tego typu filmy

Odi Karolina_L

A to jest typ filmu juz? No bo ja myslalem, ze oszukac przeznaczenie jest jedyne w swoim rodzaju. Na kogo wypadnie na tego smierc.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Czejen71
258 pkt.
2
kaskader
49 pkt.
3
A_Biel
46 pkt.
4
red_spark
40 pkt.
5
fredaser
34 pkt.
6
opatrznik
32 pkt.
7
Asmodeusz
26 pkt.
8
Trophy
19 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…