Powidoki 6.0

Film opowiada o wybitnym polskim malarzu, Władysławie Strzemińskim - twórcy unizmu i podwalin nowoczesnej sztuki.

Zgłoś naruszenie Zwiastun #3

Komentarze 6

i_darek1x 3

Bogusław Linda wypada całkiem przyzwoicie .Myślałem że film będzie gorszy ? Obejrzeć można choć szału nie ma !

Mis_Koralgol 6

Krótko:
- Linda – pozytywne zaskoczenie, najjaśniejsza część filmu
- scenariusz kichowaty, dialogi czasami sztuczne czy wymuszone się wydają
- gra aktorska – poza Lindą dość kwadratowa :(
- Sam film to równia pochyła. I o ile lubię Smarzowskiego, gdzie już ma być lepiej ale nie. To tu przewidywalnie, równym tempem, miarowo się wszystkie P*doli. Przewidywalne i nudnawe przez to.

Poszedłem pomimo że ani za Wajdą ani za Lindą nie przepadam – A co – kandydat na oskara, ostatni film. No ale nie zaskoczył mnie pozytywnie, a może nawet trochę zawiódł. :(

Sebioslaw Mis_Koralgol 8

@Mis_Koralgol Bogusław Linda – dlaczego zaskoczenie? Dla mnie w dalszym ciągu jest to jeden z najlepszych polskich aktorów. Aby docenić kunszt wystarczy obejrzeć Tato, Szczęśliwego Nowego Jorku. Co do filmu, to spodziewałem się większej ilości przemądrzałej paplaniny, na szczęście się pozytywnie rozczarowałem. Oprócz Lindy, Pieczyńskiego i Bobrowskiego, to faktycznie słabo, szczególnie młodzież. Mogło być lepiej.

Anonimowy Sebioslaw

To nawet nie tak, że słabo zagrali. Zachowania niektórych postaci, ich reakcje, wydają się sztuczne, sztywne, niezrozumiałe. Może byłoby inaczej, gdyby ten film pokazywał coś więcej, bo bardziej się skupia na pozycji artysty w socjalizmie, niż na biografii Strzemińskiego. Czekam jeszcze na film o Kantorze z Szycem, ale nie wiem co się z nim dzieje.

PoppinTom 5

Oczekiwałem wodotrysków ze strony Lindy a tu takie wręcz rozczarowanie. Dobrze ukazane realia. Nieco przekłamany i gloryfikujący osoby których nie powinien. Eee

rudeez 3

linda gra lindę, a młoda zamachowska poziomem aktorstwa dorównuje aktorom trudnych spraw. i to był polski kandydat do oscara?