12:01 1993

27 kwietnia, pracujący w laboratorium jądrowym Barry Thomas, wreszcie decyduje się wyznać miłość pięknej dr Lisie Fredericks. Już od paru dni próbuje znaleźć odpowiedni moment, w końcu nadchodzi odpowiednia chwila, ale właśnie wtedy dziewczyna zostaje zamordowana.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jonathan Silverman
jako Barry Thomas
Helen Slater
jako Lisa Fredericks
Nicolas Surovy
jako Robert Denk
Robin Bartlett
jako Anne Jackson
Jeremy Piven
jako Howard Richter
Constance Marie
jako Joan Zevo
Glenn Morshower
jako Det. Cryers
Martin Landau
jako Dr Thadius Moxley
Paxton Whitehead
jako Dr Tiberius Scott
Cheryl Anderson
jako Nadzorczyni
Frank Collison
jako Szczupły zabójca

Fabuła

27 kwietnia, pracujący w laboratorium jądrowym Barry Thomas, wreszcie decyduje się wyznać miłość pięknej dr Lisie Fredericks. Już od paru dni próbuje znaleźć odpowiedni moment, w końcu nadchodzi odpowiednia chwila, ale właśnie wtedy dziewczyna zostaje zamordowana. marcoduch

Gatunek
Komedia, Romans, Sci-Fi, Thriller
Słowa kluczowe
morderstwo, eksperyment, inny wym, pętla czasu

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1993-07-05 (świat)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
92 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

ZSGifMan 2018-11-14 7

Bardzo fajny film i aż mi wstyd, że widziałem go dopiero teraz.
No właściwie nie teraz tylko z półtora miesiąca temu i sam nie wiem jak mogłem go nie widzieć przez te wszystkie lata!

Aspic 2006-10-23 10

Fajny film – Film 12:01 jest miłym i przyjemnym doświadczeniem. Opisuje w zasadzie jeden dzień z życia. Bary Thomas jest urzędnikiem od spraw kadrowych w firmie, która zajmuje się akceleracją cząsteczek. Pewnego dnia profesor Mopslej przeprowadza eksperyment z akceleratorem cząsteczek, pomimo iż rząd zabronił mu tego i zatrzymał realizacje projektu. O 12:01 w momencie uruchomienia akceleratora, Bary Thomas zostaje porażony prądem ze swojej nocnej lampki. To go tak jakby wyłancza z osób, dla których w tym momencie dzień sie zaczął powtarzać.
Nazajutrz rano, Thomas jedzie do pracy i widzi dokładnie te same zdarzenia. W międzyczasie zakochuje się w asystentce profesora Mopsleja w Kisie Fredericks. Codziennie od nowa próbuje sie do niej zbliżyć i wokól tego toczy sie akcja tego filmu w zasadzie. Film jest naprawde warty obejżenia. Kiedyś (1993r) film był emitowany na Polsacie. Szkoda, że nie wznawiają. Może jednak ktoś to przeczyta z Polsatu i wyemitują ten film ponownie. Chętnie go nagram znowu. Oryginalna wersja jest dostępna (będzie od 23.10.2006) na www.piramida.go.pl. Osobiście bardzo polecam tym, którym np podobał się Dzień Świstaka.

Współtworzą