Rekiny wojny 2016

War Dogs

Film opowiada historię Davida Packouza i Efraima Diveroli, którzy postanawiają wziąć udział w przetargu na uzbrojenie dla amerykańskiej armii. Udaje im się wygrać kontrakt o wartości 300 mln dolarów na uzbrojenie wojska w Afganistanie.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 3 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 31 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jonah Hill
jako Efraim Diveroli
Miles Teller
jako David Packouz
Ana de Armas
jako Iz
Bradley Cooper
jako Henry Girard
Shaun Toub
jako Marlboro
Kevin Pollak
jako Ralph Slutzky
Patrick St. Esprit
jako Kpt Philip Santos
JB Blanc
jako Bashkim
Andrei Finti
jako Yili Pinari
Jeremy Tardy
jako Kip
Julian Sergi
jako Rosen
Dan Bilzerian
jako Dan Bilzerian

Fabuła

Film opowiada historię Davida Packouza i Efraima Diveroli, którzy postanawiają wziąć udział w przetargu na uzbrojenie dla amerykańskiej armii. Udaje im się wygrać kontrakt o wartości 300 mln dolarów na uzbrojenie wojska w Afganistanie. Czechu

Gatunek
Komedia, Dramat, Thriller, Wojenny
Słowa kluczowe
oparte na faktach

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2016-08-19 (kino), 2016-08-03 (świat), 2017-01-25 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
Green Hat Films
The Mark Gordon Company
Joint Effort
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Arms and the Dudes (tytuł niezdefiniowany)
Czas trwania
114 minut
Budżet
45 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 4 wiadomości

Recenzje

Dzięki ciekawemu scenariuszowi, Todd Phillips prowokuje pytania o imperatywy wojny, ale otacza je aurą buddy movie. To najbardziej dojrzały film w karierze reżysera. 7
  • 2016-08-25
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Todd Phillips trylogią Kac Vegas przyzwyczaił widzów do jazdy bez trzymanki. Rekiny wojny są zdecydowanie bardziej stonowane i wyważone, choć nie zabrakło flagowych aktorów reżysera. Jonah Hill ponownie bawi nienagannym luzem, a Bradley Cooper gangsterską pozą. Jednak to Miles Teller ściąga uwagę widza – prawdziwy rekin ekranu.

Rekiny wojny to historia oparta na faktach. Dwoje przyjaciół z liceum wykorzystuje luki w prawie, aby handlować bronią. Wygrywają przetargi, którymi nikt z poważnych „biznesmanów” się nie interesuje i dobijają targu z Pentagonem. Krok po kroku, z małych graczy przeradzają w prawdziwe rekiny biznesu. Choć ich działaniem kieruje przypadek, szczęście i duża doza pomysłowości. Absurdalność sytuacji staje się doskonałym polem dla komediowych zapędów reżysera. Phillips potrafi wyciągnąć humor z beznadziei, głupoty czy dziwnego uśmiechu losu. Wtóruje mu w tym Hill, który podczas całego filmu rozbawia cwaniactwem i manierycznym śmiechem (o dziwo nie drażni wtórność chichotu!).

Ta opowieść przywodzi na myśl film Pan życia i śmierci Andrew Niccol. Na szczęście nie ocenia bohaterów, nie puszy się tematyką wojenną i w dobrym tonie uwypukla mechanizm wojny. Phillips, dzięki swoimi bohaterom, pokazuje, że działania zbrojne będą istniały zawsze, głównie dlatego że napędzają gospodarkę. Efraim (Hill), z żyłką do interesów, jak przystało na Żyda, wyczuwa górę złota i po trupach dąży do celu. Dla niego, jak i Davida (Teller) konflikty zbrojne przestają mieć wymiar walki, śmierci i cierpienia, a stają się prywatną ruletką. Grą o wielkie pieniądze. Z dezynwolturą wkraczają na rynek i osiągają sukces niczym Jordan Belfort z Wilka z Wall Street.

Dzięki ciekawemu scenariuszowi, Todd Phillips prowokuje pytania o imperatywy wojny, ale otacza je aurą buddy movie. To najbardziej dojrzały film w karierze reżysera. Pozbawiony pustego śmiechu, z prawdziwą chemią pomiędzy Telleremi Hillem oraz większym przesłaniem na przyszłość. Rekiny wojny to również poczciwa opowieść o dorastaniu i przeżywaniu najważniejsze lekcji życia o zdobywaniu szczytów i podnoszeniu się po porażce.

2 z 3 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Jesse Eisenberg i Shia LaBeouf brali udział w rozmowach w sprawie zagrania w filmie. zobacz więcej

Komentarze 7

Wafel88 2016-12-19 6

Ciekawy film, ale nie zapadający w pamięć.

i_darek1x 2016-11-25 5

Jak na komedię to mało śmieszny ? A tak po za tym to każdy orze jak może !Punkt widzenia od punktu siedzenia ! Przydała by się taka kasa ;)

lifemovie i_darek1x 2016-12-29 6

@i_darek1x No rzeczywiście, kto taki mądry i sklasyfikował to jako komedia. Jako dramat? Może być.

TheMarley 2018-01-24 6

Co jest w tym filmie fajne: śmieszny grubas z rozdmuchanym ego i sprytem czyli Jonah Hill, grający rozkręcającego się handlarza bronią i jak zwykle drewniany Teller, grający "na początku zajebiście, ale potem już nie" przydupasa. Film jest dobrze opowiedziany, mimo prawie dwóch godzin nie dłuży się ponieważ sinusoida akcji i innych pierdół jest bardzo wyważona. Film dla osób lubiących filmy o cwaniakach, przekrętach, kombinowaniu i upadku ze szczytu.

simonperch 2017-01-17 4

Ale to jest złe. Złe bo cholernie przeciętne i bez smaku. Paradokslanie to by było lepsze, jak by było gorsze.

Krzyk_Sowy 2017-01-09 5

Bardziej dramat niż komedia. Może nie był najgorszy ale nastawiłam się na komedie, a nie był w ogóle śmieszny.

Współtworzą