Prosta historia o morderstwie 2016

Film

Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem - również funkcjonariuszem (Chyra) - zamieszanym w nielegalne… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Filip Pławiak
jako Jacek
Kinga Preis
jako Matka Jacka
Andrzej Chyra
jako Ojciec Jacka
Eryk Lubos
jako Marcin
Ireneusz Czop
jako Krzysztof
Mateusz Więcławek
jako Krystian
Katarzyna Kwiatkowska
jako Dr Bajena
Andrzej Konopka
jako Prokurator Czerski
Anna Smołowik
jako Iza
Marek Kasprzyk
jako Nocoń, komendant

Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem - również funkcjonariuszem (Chyra) - zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Próbując udowodnić swoją niewinność, Jacek z przerażeniem odkrywa, że stopniowo zaczyna upodabniać się do ojca... opis dystrybutora

Gatunek
Thriller, Kryminał, Dramat
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2016-10-21 (kino), 2017-03-16 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Warszawa)
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
89 minut
Wiadomości 4
Bernadetta Trusewicz krytyk
  • 7
  • FDB

Krótka historia o morderstwie to długa i przejmująca wyliczanka polskich grzechów głównych przeczytaj recenzję

Choć „Prosta historia o morderstwie” określana jest mianem kryminału, to w mojej opinii bliżej jest jej raczej do hybrydy dramatu z thrillerem. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 7
dareczek50 5

Dźwięk w polskich filmach ostatnich lat o jakaś tragedia. Albo ci aktorzy powinni iść do logopedy, albo dźwiękowcy do psychiatry. Jak nie fatalna dykcja, to dźwięki i muzyka kilka razy głośniejsza od dialogów i to jeszcze rycząca znienacka, że trzeba co chwila szukać pilota. Tragedia.

Sweet_Foxy 6

Dobry film o przemocy domowej, kolesiostwie w policji i przemianie. Film, w którym nawet lekarka czy prokurator odradzają zgłaszanie pobicia, o policji już nie wspomnę… Początek wydaje się nie zapowiadać ogromu tragedii, które się zdarzą, a z każdą minutą jest coraz mroczniej.

tegesno 5

co tu pisać, jak i tak nic nie pomoże.. A może jednak: nie mogę patrzeć na Preis, po jakiego grzyba, wozić drzewo do lasu?

Sebioslaw 8

Mroczny thriller, utrzymany w ponurym i deszczowym nastroju. Historia faktycznie prosta ale ciekawie opowiedziana. Gra aktorska na wysokim poziomie, Chyra i Preis bezbłędni, młodsi aktorzy też na plus. Jedynym mankamentem jest kiepskie udźwiękowienie dialogów, który jest bardzo częste w Polskim kinie. Rewelacyjna muzyka Chadeckiego – rożnie nam świetny kompozytor.

Garret_Reza_fdb 5

VOD. Jak na film skupiony na psychice kobiety, bardzo dobrze idzie mu olewanie kobiet. Zbyt cichy, schematyczny i nieprzekonywujący.

@Garret_Reza_fdb Głównym bohaterem jest syn, a nie matka.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

2
Kristo
112 pkt.
3
miodzik
77 pkt.
4
Czechu
46 pkt.
5
Aladyn
30 pkt.
6
agatkar16
7 pkt.
8
Mehtol
2 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…