Kaligula 1979

Caligola

Pogański Rzym. Gdy stary cesarz Tyberiusz zostaje podstępnie zamordowany, jego miejsce zajmuje młody, lecz obłąkany Kaligula. Jego rządy i zdecydowana postawa wobec ważnych osobistości ówczesnego Rzymu wywołują poklask i aprobatę ludu. Nowy władca zyskuje również poparcie armii. Kaligula skazuje na wygnanie swoją… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Malcolm McDowell
jako Caligula
Teresa Ann Savoy
jako Drusilla
Guido Mannari
jako Macro
John Gielgud
jako Nerva
Peter O'Toole
jako Tiberius
Giancarlo Badessi
jako Klaudiusz
Bruno Brive
jako Gemellus
Adriana Asti
jako Ennia
Leopoldo Trieste
jako Charicles
Paolo Bonacelli
jako Chaerea
John Steiner
jako Longinus
Mirella D'Angelo
jako Livia

Pogański Rzym. Gdy stary cesarz Tyberiusz zostaje podstępnie zamordowany, jego miejsce zajmuje młody, lecz obłąkany Kaligula. Jego rządy i zdecydowana postawa wobec ważnych osobistości ówczesnego Rzymu wywołują poklask i aprobatę ludu. Nowy władca zyskuje również poparcie armii. Kaligula skazuje na wygnanie swoją niedoszłą żonę, gdy ta wstawia się za jednym z niesłusznie skazanych przyjaciół byłego cesarza. Zamiast niej na miejsce przyszłej cesarzowej wybiera jedną z największych ladacznic miasta. Potajemnie jednak uprawia kazirodztwo ze swą ukochaną siostrą Druzyllą. Po jej śmierci stan psychiczny cesarza pogarsza się, jego chore żądze zaczynają dotykać wszystkich obywateli Wiecznego Miasta... opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Erotyczny, Historyczny
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1979-08-14 (świat), 2010-01-18 (dvd)
Kraj produkcji
USA, Włochy
Inne tytuły
Caligula, My Son (Wielka Brytania)
Gore Vidal's Caligola (Włochy) (tytuł roboczy)
Caligula (USA)
My Son Caligula
Caligvla (tytuł międzynarodowy) (alternatywna pisownia)
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
156 minut
Budżet
17 500 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 6
Elizabeth_Linton 6

A wiecie, że nawet nie najgorsze. Nie będę się rozpisywać co i jak bo koledzy już to zrobili niżej.

EiderSeek 8

Brass i McDowell – to nie mogło się nie udać. Najbardziej "rzymski" film jaki widziałem – miejscami wyjątkowo wulgarny, ale wspaniale prawdziwy.

bizarre 5

Jedyne w swoim rodzaju widowisko historyczno-erotyczne i choćby dlatego warto je obejrzeć. Kolejna rzecz warta uwagi to genialna rola Malcolm McDowell. Nie wyobrażam sobie lepszego aktora do roli Kaliguli. Znakomity wybór obsadowy. Historia ciekawa, główny bohater również, ale sam film trochę się dłuży. Znakomite sceny są pomieszane ze znacznie gorszymi i ze scenami seksu rodem z filmu porno. Spokojnie obyłoby się bez tych ostatnich, a całokształt tylko by na tym zyskał. Muzyka, praca kamery (zbliżenia i jazdy jakby tylko szukały jakiegoś ostrzejszego ujęcia) zdecydowanie na minus.

5/10

Sebioslaw 8

Pierwszy raz widziałem Kaligulę mając osiemnaście lat. Zszokował mnie ten obraz pomimo, że nie był to erotyk zza różowej firanki w wypożyczalni, gdzie aktorzy gorsze rzeczy robią. Było tyle wersji, że w sumie nie wiem jaką oglądałem (oczywiście VHS) ale to ta podstawowa na pewno nie była (ok. trzech godzin). Obraz na wskroś szokujący, dosyć perfidny i sadystyczny, lecz jest coś w nim takiego, że przyciąga do tej pory.

Rossellinique 6

Nie mam nic do pewnych scen, ale były one po prostu zbędne i wklejane bez sensu. Rewelacyjny McDowell i O’Toole dla nich warto film zobaczyć.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Jankes
372 punkty
ferhin2
129 punktów
jacks
106 punktów
arksi
22 punkty
Czudi
20 punktów
piotrek681
6 punktów
blesav
3 punkty
kaskader
1 punkt
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…