Człowiek-scyzoryk 2016

Swiss Army Man

Gdy rozbitek Hank próbuje w akcie desperacji targnąć się na własne życie zauważa, że na brzeg morza woda wyrzuciła ciało. Niebawem mężczyzna zaprzyjaźnia się z topielcem.

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 13 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Paul Dano
jako Hank
Daniel Radcliffe
jako Manny
Antonia Ribero
jako Crissie
Timothy Eulich
jako Preston
Richard Gross
jako Ojciec Hanka
Marika Casteel
jako Reporterka
Andy Hull
jako Kamerzysta
Aaron Marshall
jako Oficer
Jessica Harbeck
jako Oficer
Shane Carruth
jako Koroner

Fabuła

Zdesperowany rozbitek Hank (Paul Dano) próbuje popełnić samobójstwo, wieszając się na lianie. W ostatniej chwili dostrzega na brzegu ciało młodego mężczyzny (Daniel Radcliffe) i biegnie na pomoc. Na próżno. Okazuje się jednak, że chociaż Manny (tak nazywa topielca nasz bohater) nie żyje, może być całkiem przydatny. Oczywiście o ile właśnie nie wytwarza całkiem osobliwych odgłosów. Hank postanawia więc zabrać go ze sobą w poszukiwaniu ratunku, a podróży przez dżunglę towarzyszy wiele absurdalnych i nietypowych sytuacji. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Komedia, Fantasy, Romans, Przygodowy

Szczegóły

Kraj produkcji
USA, Szwecja
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
95 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 3 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 6

glewik 2016-10-15 8

Jak dla mnie film z serii tych które długo nie pozwolą o sobie zapomnieć. Porusza transcendentne prawdy, w sposób absolutnie "odjechany". Kolejny film z tych które będą miały wiele najbardziej skrajnych ocen. Czyli FILM nie dla wszystkich.

TheMarley 2018-01-24 7

Czym tak naprawdę jest ten film? Popisem lekko spaczonej wyobraźni i absurdalnego poczucia humoru czy refleksją nad poczuciem samotności, słabości i niskiej samooceny. Każdy sobie sam wybierze, mi się film podobał tak jak innym ze względu na niekonwencjonalność. Taki film mógłby zrobić N. Shyamalan gdyby zdecydował się robić film śmieszne.

lorelei 2017-05-14 6

Film dość… niekonwencjonalny. Ma dziwny, urzekająco-odstręczający klimat, niemniej pod względem potencjalnego przesłania – przerost formy nad treścią.

astra224 2016-11-12 1
Na czym trzeba być, by zrobić taki film? Tu nawet nie chodzi o to pierdzenie, ale np jazda na ciele po ocenianie niczym motorówka i do tego ciało po śmierci chyba sztywnieje. Gdyby ten film trochę bardziej wiarygodny to było by lepiej. Daniel Radcliffe i Paul Dano genialni w swych rolach.
Garret_Reza_fdb 2016-10-03 7

http://skroc.pl/gr1016 Powiew świeżości w kinie superbohaterskim. To w sumie jedyny film który mógł powstać w tym roku, bo głębią zjada resztę na śniadanie.

Współtworzą