Faworyta 7.1

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (nagrodzona Oscarem Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (nagrodzona Oscarem Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Yorgos Lanthimos 5.0
Scenariusz
Średnia
Deborah Davis (również) (scenariusz oryginalny) -
Tony McNamara -
Producenci
Średnia
Daniel Battsek producent wykonawczy -
Cait Collins producent liniowy -
Deborah Davis producent wykonawczy -
Ceci Dempsey producent -
Rose Garnett producent wykonawczy -
Ed Guiney producent -
Ken Kao
producent wykonawczy
-
Yorgos Lanthimos
producent
5.0
Andrew Lowe producent wykonawczy -
Lee Magiday producent -
Tony McNamara producent wykonawczy -
Josh Rosenbaum producent wykonawczy -
Jennifer Semler współproducent -
Michelle Mullen kierownik produkcji -
Deborah Harding nadzorca postprodukcji -
Gemma Jones koordynator produkcji -
Jason Kirk koordynator produkcji (dodatkowe zdjęcia) -
Emer O'Shea koordynator produkcji -
Tamlyn Samuels koordynator produkcji (asystent) -
Aktorzy
Średnia
Olivia Colman
Królowa Anna
-
Rachel Weisz
Lady Sarah
7.4
Emma Stone
Abigail
7.5
Nicholas Hoult
Robert Harley
6.9
Mark Gatiss
Książę Marlborough
7.7
James Smith Lord Godolphin -
Joe Alwyn
Masham
-
Jennifer White Pani Meg -
LillyRose Stevens Sally -
Edward Aczel Earl of Stratford -
Carolyn Saint-Pé Pani Tournée -
Jenny Rainsford Mae -
Emma Delves Pokojówka królowej -
Faye Daveney Pokojówka królowej -
Paul Swaine Masturbujący się -
Denise Mack Służąca w kuchni -
Willem Dalby Torys, parlamentarzysta -
John Locke Dworzanin -
Everal Walsh Służący -
Basil Eidenbenz Lokaj -
Declan Wyer Lokaj -
Anthony Dougall Lekarz królowej -
James Melville
Lokaj
-
Timothy Innes Lokaj -
Ben English Paź -
Peter Brookes Paź -
Wilson Radjou-Pujalte
Chłopiec od gołębi
-
Gavin Henderson Nauczyciel muzyki -
Djordje Jovanovic Chłopak muzyk -
Sam Kemp Chłopak muzyk -
Hana McDowell Dziewczyna muzyk -
James Perrin Chłopak muzyk -
Luca Wiseman Chłopak muzyk -
Callum Lewin Nagi torys -
Angela Hicks Śpiewająca kobieta -
Martin Pemberton Połykacz ognia -
Isaura Barbé-Brown
Dwórka (niewymieniony w czołówce)
-
Alexis Bennett Dworski muzyk (niewymieniony w czołówce) -
Samuel Bossman Dworzanin (niewymieniony w czołówce) -
Antonia Castilla Dwórka (niewymieniony w czołówce) -
Solomon Charles Służący królowej (niewymieniony w czołówce) -
Errol Clayton Dworzanin (niewymieniony w czołówce) -
Leigh Dent Dwórka (niewymieniony w czołówce) -
Chris Elms Młody torys (niewymieniony w czołówce) -
Frank Gordon Dworzanin (niewymieniony w czołówce) -
Tim Ingall Lord Bingley (niewymieniony w czołówce) -
Elizabeth Ita Dwórka (niewymieniony w czołówce) -
Roisin Keogh Dwórka (niewymieniony w czołówce) -
Nathan Lang Dworzanin (niewymieniony w czołówce) -
Poppy Lawless Dwórka (niewymieniony w czołówce) -
Hannah Morley Dwórka (niewymieniony w czołówce) -
Alfrun Rose Pomoc kuchenna (niewymieniony w czołówce) -
Laura-Jayne Ross Prostytutka (niewymieniony w czołówce) -
Janette Sharpe Pokojówka (niewymieniony w czołówce) -
Jack Veal Chłopiec (niewymieniony w czołówce) -
Emily Vinnicombe Dwórka (niewymieniony w czołówce) -
Zenobia Voegele-Downing Dwórka (niewymieniony w czołówce) -
Arthur Wilde Niższy rangą żołnierz (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
Robbie Ryan (kierownik zdjęć) -
Andy Woodcock (główna pomoc techniczna) -
Stephen Murphy
(dodatkowe zdjęcia)
-
Kompozytorzy
Średnia
Johnnie Burn (muzyka dodatkowa) -
Kostiumy
Średnia
Sandy Powell 9.0
Oliver Garcia (asystent) -
Claudia Littlefield (nadzorca kostiumów) -
Courtney McClain (asystent) -
Sarah Young (asystent) -
Laura Wolford -
Jane Law (Rachel Weisz / Olivier Coleman) -
Montaż
Średnia
Yorgos Mavropsaridis -
Jessica Medlycott (asystent) -
James Panting (asystent) -
Sam Sneade (dodatkowy) -
Charakteryzacja
Średnia
Beverley Binda główny charakteryzator -
Beverley Binda główny stylista -
Samantha Denyer nadzorca charakteryzacji -
Samantha Denyer nadzorca stylizacji -
Hannah Edwards charakteryzator -
Hannah Edwards fryzjer -
Graham Johnston charakteryzator osobisty: Rachel Weisz -
Graham Johnston fryzjer osobisty: Rachel Weisz -
Anna Morena charakteryzator -
Anna Morena fryzjer -
Tapio Salmi charakteryzator -
Tapio Salmi fryzjer -
Nadia Stacey projektant fryzur -
Nadia Stacey projektant makijażu -
Scenografia
Średnia
Alice Felton dekorator wnętrz -
Caroline Barclay dyrektor artystyczny -
Fiona Crombie scenograf -
Lynne Huitson dyrektor artystyczny nadzorujący -
Dominic Roberts dyrektor artystyczny -
Sarah Bick dyrektor artystyczny (dodatkowe zdjęcia) -
Alex Abelman stolarz -
Lizzie Bravo dekorator wnętrz (asystent) -
Muffin Green główny rekwizytor -
Rohan Harris malarz -
Ben Johnson główny rekwizytor (asystent) -
Jason Reilly główny architekt (druga ekipa) -
Cosmo Sarson malarz -
Jamie Shakespeare dyrektor artystyczny (asystent) -
Charis Theobald projektant graficzny -
Stuart Watson główny architekt -
Dźwięk
Średnia
Max Behrens montaż efektów dźwiękowych -
Johnnie Burn mikser ponownego nagrania -
Johnnie Burn projektant dźwięku -
Johnnie Burn nadzorujący montaż dźwięku -
Simon Carroll montaż efektów dźwiękowych -
Ed Downham mikser imitacji -
Caoimhe Doyle imitator dźwięku -
Dickie Earll dźwięk (asystent) -
Brendan Feeney montaż dźwięku (asystent) -
Michelle Fingleton montaż dialogów -
Michelle Fingleton nadzorca postsynchronu -
Ken Galvin montaż dialogów -
Rashad Omar mikser -
Shaun Mills operator dźwięku (druga ekipa) -
Rachel Park technik miksu -
Brendan Rehill montaż imitacji -
Jonathan Reynolds imitator dźwięku (asystent) -
Robbie Scott technik miksu -
Sarah Giles nadzorca muzyki -
Nick Payne nadzorca muzyki -
Johnnie Burn montaż muzyki -
Efekty specjalne
Średnia
James Churches technik -
Bernard Newton nadzorca efektów specjalnych -
Matt Roberts technik -
Joe Szukalski efekty specjalne (asystent) -
Bob Thorne nadzorca efektów specjalnych -
Pozostała Ekipa
Średnia
Dixie Chassay dobór obsady -
Amrei Bronnenmayer zecer -
Ed Bruce nadzorca efektów wizualnych -
Denny Cahill zecer -
Gabriel Carvacho zecer -
Kenneth Coyne producent efektów wizualnych -
Darragh Duffy dyrektor techniczny -
Mihai Dumbravescu zecer -
Krzysztof Fendryk grafik komputerowy -
Ronan Gantly zecer -
Leona Helly zecer -
Eric A. Kohler producent efektów wizualnych -
Eoin Mahon zecer -
Stacy Mangan zecer -
Fran Martinez zecer -
Julien Martins zecer -
Eloi G. Martorell zecer -
Michael McCarthy grafik komputerowy -
Joy McKeon zecer -
Daryl McMahon zecer -
Laura Murphy koordynator efektów wizualnych -
Nicholas Murphy kierownik produkcji efektów wizualnych -
Robert Murray zecer -
Jim O'Hagan nadzorca komponowania -
Arnaud Ortmann zecer -
James Panting montaż efektów wizualnych -
Andrew Rea zecer -
Josep Antoni Ribas Rossello zecer -
Stefano Rolando zecer -
Paula Rubio zecer -
Miguel V. Santos zecer -
Gabriel Sitjas zecer -
Jonas Stiltz zecer -
David Thomas zecer -
Massimo Verona grafik komputerowy -
Tony Christian układacz -
Adam Horton koordynator kaskaderów (asystent) -
Claire Lawrence kaskader dublujący: Emma Stone -
Chelsea Mather kaskader -
Kim McGarrity kaskader dublujący: Rachel Weisz -
Jo McLaren koordynator kaskaderów -
Anthony Skrimshire kaskader -
Jonny Stockwell kaskader -
Richard Gordon Charles Anderson mistrz oświetlenia -
Kai Blamey elektryk (druga ekipa) -
Dean Coffey elektryk -
Andy Cole oświetlenie -
Simon Dunn kamerzysta (asystent) (dodatkowy) -
Paul Edwards operator steadicam -
Raz Khamehseifi elektryk -
Graham Martyr prowadzący ostrość (druga ekipa) -
Roz Naylor kamerzysta (asystent) -
Atsushi Nishijima fotosista -
Andrew O'Reilly prowadzący ostrość -
Rob Stewart elektryk -
Tom Storey kamerzysta (asystent) -
Carla Bartley dodatkowy dobór obsady -
Leanne Flinn dobór obsady (dodatkowy) -
Isabella Odoffin dodatkowy dobór obsady -
Joanna Sturrock dobór obsady (asystent) -
Lucy Jordan dobór obsady (asystent) -
Helen Ayre dubler: Olivia Coleman -
Hannah Banks dubler -
Emil Bordas choreograf (asystent) -
Pollyanna Gill księgowy (asystent) -
Anastasia Harrold dubler: Emma Stone -
Nina Jalava dubler: Rachel Weisz -
Marilia Kapetanaki projekt czołówki (asystent) -
Claire L. Kenny księgowy (asystent) -
Nessa King księgowy produkcji -
Constanza Macras choreograf -
Vasilis Marmatakis projekt czołówki -
Corrine Millson-Crane księgowy (asystent) -
Miki Shoji choreograf (asystent) -
Hannah Skyee dubler -
Matt Smith księgowy (asystent) -