Faworyta 7.3

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (nagrodzona Oscarem Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (nagrodzona Oscarem Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.

Zgłoś naruszenie Teaser #1

Komentarze 13

i_darek1x 7

Interesujący scenariusz ,obsada która nie zawiodła a film zrobiony z zadbaniem o najmniejsze szczegóły …Można się poczuć jak w 18 wieku ! Dobrze się ogląda ,jedyny niedosyt jest na końcu ? Bo chciało by się więcej ;)

tegesno 9

Świetny film, poczekałem z oglądaniem do gówno burzy oscarowej i innego shitu. Powiem tak film petarda… Obraz zdjęcia kamera , to co lubię było w tym filmie

aristosek 9

Niebezpiecznie blisko dychy. O ile od poprzednich filmów reżysera się odbiłem (z wyjątkiem 'Kła'), to tu mnie zassało. Filmowe danie z eleganckiej restauracji.

LakiLou 7

Scenografia jak i kostiumy w tym filmie były wprost rewelacyjne. To samo mogę powiedzieć o trzech aktorkach, które tutaj zagrały. Aż miło było oglądać ich popisy. W sumie nie jestem w stanie stwierdzić, która wypadła najlepiej ;) Co do samej historii to była dość interesujące. Cała ta rozgrywka pomiędzy Abigail i Sarah plus jeszcze ukazanie całej tej samotności oraz miłości królowej. Wszystko to stało na wysokim poziomie.

PoppinTom 8

Mam dziwne uczucie, że jest tu więcej połączenia dramatu z komedią a nie rysu bio-historycznego. Świetnie się ubawiłem. Ciekawe ile w tej historii prawdy.10% ;D