Dziecko Rosemary 1968

Rosemary's Baby

Rosemary i jej nowy mąż Guy, przeprowadzają się do Nowego Jorku. Okazują oni wiele życzliwości podstarzałej parze, która mieszka w sąsiedztwie. Ale kiedy inna dziewczyna w bloku popełnia samobójstwo, Rosemary zostaje obdarzona wiekszą uwagą przez złych ludzi. Musi teraz chronić swoje nienarodzone dziecko. Ale może to nie… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Mia Farrow
jako Rosemary Woodhouse
John Cassavetes
jako Guy Woodhouse
Ruth Gordon
jako Minnie Castevet
Sidney Blackmer
jako Roman Castevet
Maurice Evans
jako Edward 'Hutch' Hutchins
Ralph Bellamy
jako Doktor Abraham Sapirstein
Victoria Vetri
jako Terry Gionoffrio
Patsy Kelly
jako Laura-Louise
Elisha Cook Jr.
jako Pan Nicklas
Emmaline Henry
jako Elise Dunstan
Charles Grodin
jako Doktor C.C. Hill
Hanna Landy
jako Grace Cardiff

Rosemary i jej nowy mąż Guy, przeprowadzają się do Nowego Jorku. Okazują oni wiele życzliwości podstarzałej parze, która mieszka w sąsiedztwie. Ale kiedy inna dziewczyna w bloku popełnia samobójstwo, Rosemary zostaje obdarzona wiekszą uwagą przez złych ludzi. Musi teraz chronić swoje nienarodzone dziecko. Ale może to nie dziecko potrzebuje ochrony... Anonimowy

Gatunek
Horror, Dramat
Słowa kluczowe
krew, budka telefoniczna, gwałt, ucieczka zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1968-06-12 (świat), 2003-06-05 (dvd)
Wytwórnia
William Castle Productions
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
136 minut
Budżet
2 300 000 USD
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 18
dawidek98 9

Kapitalny zabieg Romana Polańskiego. Na pytanie członka ekipy filmowej, który oczekiwał wyjaśnienia, kiedy zostanie ukazane dziecko Rosemary, Polański odpowiedział – jak to kiedy? Nigdy. Dzięki temu to co sobie każdy z widzów subiektywnie wyobraził, siła oddziaływania psychiki, była silniejsza niż obraz.

LakiLou 10

Krok po kroku wyjawiane są niepokojące szczegóły, które powoli lecz znakomicie budują cudowny klimat. Kurczę ten film spokojnie mógł mieć dzisiaj premierę, a i tak spokojnie by się obronił i zrobił na widzach ogromne wrażenie. Dużym plusem tej produkcji jest również Mia Farrow, który naprawdę dała istny popis no i oczywiście Ruth Gordon. Te dwie panie błyszczały tutaj.

walek07 6

hmm…dobry, ale… – momentami przynudzał… no i liczyłem, że na końcu zabije te dziecko, można było zrobić tak bezczelne zakończenie, że nie wiadomo czy ukradli jej dziecko i zabiła szatana czy rzeczywiście poroniła, a zabiła normalne dziecko tych nowych sąsiadów… wtedy byłoby otwarte czy to bohaterka czy wariatka….

Maciek_Przybyszewski 8

Dreszcze bez ustanku – Oglądając film bez ustanku czułem jak po plecach przebiegają mi dreszcze. Dla mnie to jeden z nie wielu filmów, który naprawdę przeraża i czyni to tak, że mamy ochotę poczuć to jeszcze raz.

Jana 8

paktowanie z diabłem bywa zgubne… – Truizmem będzie stwierdzenie klasyk? Na pewno tak. Pomyśleć, że film liczy sobie ponad 40 lat, a ciągle robi wrażenie i wcale się nie zestarzał:)! Znam go o tak dawna, że prawie o nim zapomniałam… Zachwyca też, że nie wszystkich, trudno! (w tym miejscu poruszyła, a raczej obruszyła mnie jedna wcześniejszych opinii – pt.3 na 10). O gustach podobno się nie dyskutuje, ale… „nóż się w kieszeni otwiera” na taki komentarz :)! Klimat, napięcie – dreszczyk emocji. Fabuła iście „faustowska” – paktowanie z diabłem bywa zgubne…

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Jankes
143 pkt.
2
jacks
109 pkt.
3
fantasta
84 pkt.
4
zark
36 pkt.
5
the_foe
21 pkt.
6
Mierzwiak
15 pkt.
7
Perfik
12 pkt.
8
Czejen71
12 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…