Dunkierka 2017

Dunkirk

Akcja filmu rozgrywa się na lądzie, na morzu i w powietrzu. Myśliwce RAF-u toczą podniebny bój z wrogiem ponad kanałem La Manche, starając się ochronić bezbronnych ludzi na ziemi. W tym czasie setki niewielkich łodzi z załogą złożoną zarówno z wojskowych, jak i cywilów wyruszają w desperacką misję ratunkową, ryzykując życiem i… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 9 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 59 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Fionn Whitehead
jako Tommy
Tom Glynn-Carney
jako Peter
Jack Lowden
jako Collins
Harry Styles
jako Alex
Aneurin Barnard
jako Gibson
James D'Arcy
jako Kpt. Winnant
Barry Keoghan
jako George
Kenneth Branagh
jako Kmdr Bolton
Cillian Murphy
jako Drżący żołnierz
Mark Rylance
jako Pan Dawson
Tom Hardy
jako Farrier
Bobby Lockwood
jako Mat

Fabuła

Akcja filmu rozgrywa się na lądzie, na morzu i w powietrzu. Myśliwce RAF-u toczą podniebny bój z wrogiem ponad kanałem La Manche, starając się ochronić bezbronnych ludzi na ziemi. W tym czasie setki niewielkich łodzi z załogą złożoną zarówno z wojskowych, jak i cywilów wyruszają w desperacką misję ratunkową, ryzykując życiem i ścigając się z czasem, aby ocalić choć garstkę żołnierzy. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Dramat, Historyczny, Wojenny
Słowa kluczowe
druga wojna światowa, żołnierz, walka, odwaga zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2017-07-21 (kino), 2017-07-16 (świat), 2017-12-14 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
Warner Bros.
Dombey Street Productions
Kaap Holland Film zobacz więcej
Kraj produkcji
Wielka Brytania, Holandia, Francja, USA
Inne tytuły
Dunkerque (Francja)
Bodega Bay (USA) (fałszywy tytuł roboczy)
Dunkirk: The IMAX Experience (USA) (wersja IMAX)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
107 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 27 wiadomości

Recenzje

Dunkierka to film przełomowy w kinematograficznym dorobku Christophera Nolana, swoiste świadectwo dojrzałości reżysera. Realia II Wojny Światowej nie przeszkadzają twórcy bawić się chronologią fabuły – uruchamiają u widza niezwykły rodzaj skupienia, angażujący na poziomie ukazanej historii oraz w... pokaż więcej

1 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Harry Styles miał osobistą ochronę, ze względu na kobiece zainteresowanie. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 23

Nuki 9

Świetny film! Bardzo przejmujący… Oglądałam wbita w fotel. 1,5 h zleciało nie wiem kiedy. Aż był niedosyt na napisach, że to już koniec. Genialna muzyka, budująca niesamowite napięcie. Polecam każdemu kto lubi realne kino, fanom fantastyki może się troszkę nudzić ;)

Murmure 6

Wysmakowany wizualnie, ale wybrakowany emocjonalnie. Zabrakło dramatyzmu i wyrazistych, pełnokrwistych bohaterów. Ot, efektowna kronika wojenna na raz.

justangel 6

6/10 i jak na Nolana to słabo. Zdjęcia, montaż, muzyka – to wszystko super. Historia sama w sobie ciekawa, niemniej jednak nie zagrał mi sposób pokazania gdzie co chwilę mamy ujęcia z perspektywy innego bohatera. Niestety również trochę zabrakło mi bohaterów, którym bym "kibicowała", zapewne te przeskakiwanie z historii na historię widz nie ma okazji, aby któregoś z bohaterów "polubić". Gdzieś mi się aktorzy (i bohaterowie) "rozmyli".

Akira_Kurosawa 5

Nie podobał mi się. Pozbawiony emocji i nudny. Liczyłem na przejmujący film. Niestety jedyne co mi się podobało to muzyka. Budowała napięcie tam gdzie trzeba. Ale to akurat nie jest zasługa reżysera, tylko kompozytora.

Camizi 3

To aż niewiarygodne, że dało się te wydarzenia przedstawić z tak znikomą ilością emocji. Zero napięcia, zupełnie jakbym oglądał żołnierzy na wakacjach. Tu sobie stoją na plaży, tu jedni płyną statkiem, czasem sobie samolotami polatają, a jak już się coś w końcu dzieje, to los bohaterów i tak mnie nie obchodził. Ciekawy jestem, jakie oceny miałoby to dzieło, gdyby nie nazwisko reżysera.

Współtworzą