Synekdocha, Nowy Jork 2008

Synecdoche, New York
Film

Reżyser teatralny zamierza wystawić do bólu realistyczną sztukę teatralną opowiadającą o jego własnym życiu. Wraz z postępem prac nad sztuką rozpada się jego życie prywatne.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Philip Seymour Hoffman
jako Caden Cotard
Samantha Morton
jako Hazel
Michelle Williams
jako Claire Keen
Catherine Keener
jako Adele Lack
Emily Watson
jako Tammy
Dianne Wiest
jako Ellen Bascomb / Millicent Weems
Hope Davis
jako Madeleine Gravis
Tom Noonan
jako Sammy Barnathan
Sadie Goldstein
jako Olive (lat 4)
Robin Weigert
jako Dorosła Olive
Peter Friedman
jako Lekarz z izby przyjęć

Autor Zakochanego bez pamięci, Adaptacji i Niebezpiecznego umysłu debiutuje jako reżyser niezwykłej historii twórcy teatralnego, który pracuje nad dziełem życia – spektaklem realistycznym w każdym calu. Lata mijają, a Caden Cotard (Philip Seymour Hoffman)coraz bardziej pogrąża się w pracy nad swoją przełomową sztuką. Powoli zaciera się granica między fikcją a rzeczywistością. Kaufman wprowadza nas w niezwykle zwodniczy świat. Synekdocha, Nowy Jork jest dokładnie tym, o czym mówi jego definicja: częścią całości lub całością części, ogółem szczegółów lub szczegółem ogółu. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Komedia
Słowa kluczowe
sen, krew, morderstwo, sztuka zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2008-05-23 (świat)
Wytwórnia
Sidney Kimmel Entertainment
Likely Story (koprodukcja)
Projective Testing Service (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
124 minut
Budżet
21 000 000 USD
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 5
Chemas 9

Film swoim przesłaniem i w ogóle całą narracją poraził i nawet przeraził. Wszystko to na plus. Oczywiście jest kwestia empatii i podejścia do tego typu filmów. Bardzo trudny w odbiorze, nie dla każdego ten film. Można powiedzieć, że główna rola stworzona dla Hoffmana, pokazał co potrafi. Nie sprawdzałem jak się ma data produkcji tego filmu do śmierci tego wybitnego aktora, ale miałem wrażenie, że grał samego siebie! Mocne. Być może po kolejnym obejrzeniu dam dychę.

PoppinTom 7

Bardzo trudne kino, ilość znaczeń, przeplatania aktorów na scenie z tymi poza sceną i rzeczywistością, metaforą jest ogromna. Ciężki, zbyt intelektualny, 0%fun.

aristosek 7

W rekurencyjnie zapętlonym ciągu, gdzie każde JA pisze scenariusz kolejnemu, KTO dokonuje aktu wolnej woli? Czy Demiurg jest samotny i co po jego odejściu? 7.5

Levi 9

Każdego z nas czeka śmierć. Smutek jaki płynie z tego filmu aż da się poczuć. Wyżyny reżyserskie i scenopisarskie Kaufmanna.

Garret_Reza_fdb 7

Jeden z tych filmów w którym rzeczy się dzieją, na koniec kilka postaci mówi o co chodziło, i kończymy. Podobał mi się rozmach.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
340 pkt.
2
Czudi
186 pkt.
3
Hsi_Nao
154 pkt.
4
coledunham
10 pkt.
5
Czejen71
8 pkt.
6
bizarre
8 pkt.
7
piotrek681
6 pkt.
8
jacks
5 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…