Facet na miarę 2016

Un homme à la hauteur

Diane (Efira) to idealna partia. Wzięta prawniczka, piękna, dowcipna, z klasą. Niedawno zakończyła niezbyt udane małżeństwo i jest gotowa na spotkanie mężczyzny, który pozwoliłby jej zapomnieć o toksycznym związku. Czy okaże się nim tajemniczy architekt - Alexandre (Dujardin), który kontaktuje się z nią, by oddać zgubiony… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Zwiastuny Zobacz wszystkie 3 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 9 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jean Dujardin
jako Alexandre
Virginie Efira
jako Diane
Cédric Kahn
jako Bruno
César Domboy
jako Benji
François-Dominique Blin
jako Sébastien
Stéphanie Papanian
jako Coralie
Myriam Tekaïa
jako Stéphanie
Adonis Danieletto
jako Współpracownik Alexandre'a
Lionel Mur
jako Współpracownik Alexandre'a
Pascal Tantot
jako Współpracownik Alexandre'a
Eléa Clair
jako Asystentka Alexandre'a

Fabuła

Diane (Efira) to idealna partia. Wzięta prawniczka, piękna, dowcipna, z klasą. Niedawno zakończyła niezbyt udane małżeństwo i jest gotowa na spotkanie mężczyzny, który pozwoliłby jej zapomnieć o toksycznym związku. Czy okaże się nim tajemniczy architekt - Alexandre (Dujardin), który kontaktuje się z nią, by oddać zgubiony telefon? Rozmowa nie trwa długo, ale Diane jest pod dużym wrażeniem Alexandre’a. Umawia się z nim na randkę. Niestety, romantyczne spotkanie początkuje serię niefortunnych zdarzeń, które mocno skomplikują nową znajomość… opis dystrybutora

Gatunek
Romans

Szczegóły

Premiera
2016-07-15 (kino), 2016-04-25 (świat), 2016-12-08 (dvd)
Dystrybutor
Kino Świat
Wytwórnia
VVZ Productions
Gaumont
SCOPE Invest zobacz więcej
Kraj produkcji
Francja
Inne tytuły
Up for Love (Francja) (tytuł roboczy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
98 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 6 wiadomości

Recenzje

Facet na miarę to francuska komedia pełna ciepła i uroku. Doskonała alternatywna na gorący letni wieczór. 6
  • 2016-06-29
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Komedia romantyczna króluje od kilku lat i nie zapowiada się, aby miała zniknąć z czołówek box office. W końcu lubimy oglądać bajki, nierealistyczne spotkanie księcia i księżniczki, którzy z pozoru nie pasują do siebie, ale rażeni strzałą Amora, wpadają w sidła miłości. Lekkość opowieści i eskapistyczne właściwości doskonale spełniają się w prozie codziennego życia. Facet na miarę spełnia schematy gatunkowe, ale jest przy tym orzeźwiający w poczuciu humoru i bohaterach.

Niegłupia opowieść o akceptacji siebie, miłości i różnorodności łatwo mogła wpaść w koleiny rubasznego żartu czy moralizującej przypowiastki o nie ocenianiu ludzi po pozorach. Laurent Tirard skupił się jednak na wykreowaniu magicznego świata i chemii między postaciami. Kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością rozpoczynają swój romans od przypadku, telefonicznej rozmowy i niewinnego spotkania. Diane (Virginie Efira) jest klasyczną blondyną z dobrą pozycją zawodową i pewną dozą francuskiej nonszalancji. Alexandre (Jean Dujardin) to wielki człowiek małego wzrostu (1,36 cm!), który posiada ponadprzeciętną wyobraźnię i pasję. Połączenie tych dwóch światów skutkuje dobrym humorem sytuacyjnym i inteligentnym żartem.

Facet na miarę nie tylko jest komedią romantyczną, ale również lekcją przyjmowania tego, co daje los. Diane musi zweryfikować swoje marzenia i wyobrażenia o miłości, aby w pełni zaznać szczęścia. Tworzenie związku z mężczyzną wzbudzającym nienaturalne zainteresowanie jest dla niej jak skok ze spadochronem. Rzucenie się w przepaść z pełnią lęków i obaw. Tirard ciekawie wygrywa wątpliwości bohaterki, myśli podbija obrazem, ale nie używa nadmiernej łopatologii.

Jean Dujardin błyszczy na ekranie. Nic nie jest w stanie przysłonić jego charyzmy i wyważonego komizmu. Doskonale współgra z Efira, dzięki czemu film zyskuje piękną wizualną oprawę. Na uwagę zasługuje również ścieżka dźwiękowa pełna energicznych dźwięków, jak i nostalgicznego wzruszenia, która jest uzupełnieniem obrazu a nie tylko zbędnym dodatkiem. Facet na miarę to francuska komedia pełna ciepła i uroku. Doskonała alternatywna na gorący letni wieczór. Tirard pokazuje, że miłość jest czymś więcej niż zauroczeniem powierzchownością. Bohaterowie sprawiają, że mięknie serce. Dostajemy naiwność bez bolesnej głupoty.

1 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od 23 marca do 30 maja 2015 roku. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 9

Krzyk_Sowy 2017-01-01 9

Bardzo przyjemny film. Polecam

greenka2000 2016-12-30 6

festiwal stereotypów

i_darek1x 2016-12-12 4

Liczyłem na coś bardziej interesującego ? Rozczarowanie ! Może przez to że nie mam takiego wzrostu jak główny bohater ? Osobiście film mi nie przypadł do gustu i tyle ! ;)

miodzik i_darek1x 2016-12-12

@i_darek1x Współczuję, jeśli nie masz nawet takiego wzrostu jak główny bohater – straszny kurdupel z ciebie musi być ;p

Bluejohn_26 miodzik 2016-12-12

@miodzik Ja mu współczuję braku rozeznania w tym co ogląda. Nigdy nie wie, czy liczył na coś bardziej interesującego. Zawsze musi pytać.

rene2000 2016-08-06 8

Super komedia, mnóstwo sytuacji, w których czułybyśmy się zakłopotane, facet jest super : inteligentny, wrażliwy, przystojny tylko dlaczego taki niski ? co powie otoczenie jak mnie z nim zobaczą? co zwycięży : co ludzie powiedzą czy miłość? film trzyma do końca w niepewności, polecam.

Asmodeusz rene2000 2017-05-05 7

@rene2000 co do tej niepewności to przesada od początku wiadomo, że to musi się udać a wszelkie przeciwności są tylko i wyłącznie do urozmaicenia, ale komedia zabawna i warta zobaczenia

Khaosth 2016-07-26 8

Bardzo przyjemna, ciepła komedia romantyczna ze świetnym duetem Efira-Dujardin na pierwszym planie. Błaha i nieco przesłodzona, ale urocza // remake 3-letniego

Współtworzą