Pociąg do Darjeeling 2007

The Darjeeling Limited

Opowieść o trzech braciach, którzy nie rozmawiają ze sobą od czasu śmierci ojca i których matka wstąpiła do zakonu w Indiach. Francis, Peter i Jack, bo o nich mowa, za namową najstarszego z nich, Francisa, postanawiają wyjechać do Indii, by się spotkać z matką. W ten sposób rozpoczynają długą podróż pociągiem dokoła Indii, ale… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 23 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Owen Wilson
jako Francis
Adrien Brody
jako Peter
Amara Karan
jako Rita
Wallace Wolodarsky
jako Brendan
Waris Ahluwalia
jako Główny steward
Irrfan Khan
jako Ojciec
Barbet Schroeder
jako Mechanik
Bill Murray
jako Biznesmen
Anjelica Huston
jako Patricia
A.P. Singh
jako Taksówkarz

Fabuła

Opowieść o trzech braciach, którzy nie rozmawiają ze sobą od czasu śmierci ojca i których matka wstąpiła do zakonu w Indiach. Francis, Peter i Jack, bo o nich mowa, za namową najstarszego z nich, Francisa, postanawiają wyjechać do Indii, by się spotkać z matką. W ten sposób rozpoczynają długą podróż pociągiem dokoła Indii, ale czy bez niespodzianek? tompawel

Gatunek
Przygodowy, Biograficzny, Komedia, Dramat

Szczegóły

Premiera
2008-02-01 (kino), 2007-09-03 (świat), 2008-06-17 (dvd)
Dystrybutor
Imperial - CinePix
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
91 minut
Budżet
17 500 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 2 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 7

Avatar square 200x200

Redox 2011-06-20 7

7+/10 – SPOILERY

Świetny film. Wes Anderson powraca raz jeszcze do zagadnień, które już podejmował nie raz w swojej twórczości, wplątuje w akcję szereg ciekawych postaci, a wszystko to czyni z niezwykłym wyczuciem. Zabawne, przewrotne, ciepłe, miejscami ironiczne kino. Jak zwykle szereg świetnych scen, powiedziałbym typowo andersowskich, czyli zwolnione tempo przy jak zwykle dobranej muzyce. Szczególnie podoba mi się ramowa konstrukcja filmu – zauważcie, że na początku bohater grany przez Brody’ego (a tak przy okazji to chyba najlepiej wypadł z trójki braci, chociaż Wilson i Schwartzman też niczego sobie) biegnie z całych sił, by dostać się do pociągu. Udaje mu się to, nic przy tym nie gubi. Na końcu bohaterowie bez namysłu pozbywają się rzeczy, walizek, by wsiąść do pociągu. Ta konstrukcja – poznanie bohaterów, ich utarczki, duchowa podróż, spotkanie z matką, katharsis i przy tym jeszcze świetna scena retrospektywna, świetnie tu pasowało.

juskowiak 2008-03-22 7

Dlaczego polskie przedziały pasażerskie w pociągach nie wygladają tak, – jak te indyjskie?? Nie oglądałem nigdy filmów Andersona, nawet o nim nie słyszałem. Ten jest godzien uwagi. Ma coś intrygującego. Być może to, że przedstawia obraz Indii sprawia, że jest interesujący. Ciekawe są też postacie trzech braci – wyraziste, nietuzinkowe, ale na swój sposób momentami widzimy w nich samego siebie, z problemami rodzinnymi i różnymi rozterkami.
6/10.

badelambabad juskowiak 2008-04-03

nie wyglądają. Nie zapominaj,że to film;)

MacT 2008-03-07 1

1\5 – Filmy Wes’a Andersona albo się lubi albo unika jak ognia. Jeśli ktoś miał już do czynienia z jego twórczością i nie został jego zwolennikiem to nie zostanie tym bardziej po tym filmie. "Pociąg do Darjeeling" wywoływał u mnie co najwyżej wzrost ciśnienia. Denerwująca muzyka, a przede wszystkim Owen Wilson ze swą żałosną charakteryzacją to największe, ale nie jedyne minusy filmu. Lepiej już obejrzeć "Podwodne życie ze Stevem Zissou"

mysza_007 MacT 2008-03-18 1

popieram…..dziwny , niezrozumiały (nie to zeby jakiś pogmatwany , ale ta fabuła jakaś durna) i nudny…nie polecam
1/10

Jacky 2008-02-26

Jacky – TAK GŁUPAWEGO FILMU DAWNO NIE OGLĄDAŁEM. BRAK SCENARIUSZA, BRAK AKCJI, MUZYKA? NP. "CHAMPS ELYSEES" – GILBERTA BECAUD’A BRZMI PODCZAS PODRÓŻY POCIĄGIEM PO INDIACH. I WŁAŚNIE JEDYNYM POZYTYWNYM ELEMENTEM TEGO PSEUDOFILMU SĄ PIĘKNE KRAJOBRAZY MAGICZNYCH INDII. POZA TYM SZKODA CZASU.

Revange Jacky 2011-05-13 7

TAK GŁUPAWEGO KOMENTARZA NIGDY NIE WIDZIAŁEM. BRAK ARGUMENTU, BRAK LOGICZNEGO MYŚLENIA, BRAK MÓZGU…

Współtworzą