Ukryte piękno 2016

Collateral Beauty

Odnoszący sukcesy w branży reklamowej nowojorczyk (w tej roli Smith) przeżywa ogromną osobistą tragedię i całkowicie wycofuje się z życia. Jego koledzy z pracy obmyślają nieoczekiwany plan, który ma na celu zmusić go do stawienia czoła rozpaczy w zaskakujący i niezwykle ludzki sposób.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 32 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Will Smith
jako Howard
Edward Norton
jako Whit
Kate Winslet
jako Claire
Michael Peña
jako Simon
Helen Mirren
jako Brigitte
Naomie Harris
jako Madeline
Jacob Latimore
jako Raffi
Ann Dowd
jako Sally Price
Liza Colón-Zayas
jako Mama Trevora
Natalie Gold
jako Mama Adama
Kylie Rogers
jako Allison

Fabuła

Odnoszący sukcesy w branży reklamowej nowojorczyk (w tej roli Smith) przeżywa ogromną osobistą tragedię i całkowicie wycofuje się z życia. Jego koledzy z pracy obmyślają nieoczekiwany plan, który ma na celu zmusić go do stawienia czoła rozpaczy w zaskakujący i niezwykle ludzki sposób. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
terapia grupowa, nowotwór, śmierć, relacja ojciec-córka zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2016-12-25 (kino), 2016-12-15 (świat), 2017-05-24 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
PalmStar Media
Likely Story
Anonymous Content zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
97 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 5 wiadomości

Recenzje

Ukryte piękno tkwi w każdym momencie naszego życia zdaje się mówić _(David Frankel) David Frankel (I)_ (o). Robi to na tyle umiejętnie, że chcemy mu wierzyć. 6
  • 2016-12-21
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Ukryte piękno tkwi w każdym momencie naszego życia zdaje się mówić David Frankel. Robi to na tyle umiejętnie, że chcemy mu wierzyć. Nawet jeśli opowiada o traumie, bolesnych doświadczeniach i ulotności ludzkiego życia. W ciekawy sposób łączy dwa światy: rzeczywistość i metafizykę. Angażuje jednak zbyt wielu bohaterów, przez co poszczególne wątki nie dostają odpowiedniej przestrzeni do wybrzmienia. Film to piękny, ale przejmująco smutny.

Howard (Will Smith utracił to, co dla niego najważniejsze: ukochaną córkę. Zatopiony w żałobie oddala się od przyjaciół, pozostawiając ich z niegdyś dobrze prosperującą firmą reklamową, która teraz musi stawić czoła kryzysowi i odbić się od dna. By uratować dorobek całego życia Whit (Edward Norton), Claire (Kate Winslet) oraz Simon (Michael Pena), potrzebują odzyskać zainteresowanie i uwagę szefa. Wykorzystują aktorskie ucieleśnienie abstrakcyjnych pojęć, które są ważne dla wszystkich ludzi na Ziemi: miłości, czasu i śmierci. Fundamentalne rozmowy o życiu mają być zimnym prysznicem dla Howarda i bodźcem do wyjścia ze stagnacji.

Sam koncept Ukrytego piękna zasługuje na uwagę. Tajemnicze spotkania z nieznajomymi niosą w sobie terapeutyczne ciepło i skłaniają do myślenia nad istotą i rozumieniem tych trzech pojęć. Smith z dużą delikatnością odgrywa trudne emocje, a jego łzy wzbudzają prawdziwe wzruszenie. I wszystko byłoby naprawdę dobrze, gdyby Frankel nie zatrudnił całej masy nieszczęść, które spotykają pozostałych bohaterów. Łopatologiczne przedstawianie choroby, problemów z dorastającą córką czy pragnienia posiadania potomka nachalnie odciągają uwagę od sedna sprawy, którą jest zmierzenie się z utratą dziecka.

Ukryte piękno ma w sobie siłę wzruszania. Potrafi emocjonalnie rozedrgać i trochę zaskoczyć. Zachwyca przebojowa Śmierć (Helen Mirren) - aktorka, która ma szansę zagrać rolę życia, niezwykle się angażuje, zagrywając się przy tym, wchodząc na wysokie emocjonalne rejestry. Irytuje pędzący Czas (Jacob Latimore) i rozczula subtelna Miłość (Keira Knightley). Ciekawie dobrane trio niesie na swych barkach cały koncept filmu, który finalnie, pomimo kilku potknięć, przynosi satysfakcję.

Reżyser Diabeł ubiera się u Prady z wprawą pociąga za wszystkie sznurki, choć każdy z bohaterów próbuje uszczknąć coś dla siebie. Takie rozdzielenie uwagi nie do końca służy całej opowieści i sprawia wrażenie smutnej kalkulacji. Mimo wszystko Ukryte piękno to subtelne kino o godzeniu się z losem.

0 z 2 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Pierwotny reżyser Alfonso Gomez-Rejon zakończył współpracę z powodu różnic z producentami New Line Cinema. zobacz więcej

Komentarze 1

i_darek1x 2017-03-12 3

Nawet dobra obsada nie ratuje tego filmu ? Co można powiedzieć o tym filmie ? A no to że jest nudny ! Jakiś taki nijaki ! Porażka ! ;)

Współtworzą