The Circle. Krąg 5.6

Mae Holland (Emma Watson) zostaje zatrudniona w Kręgu - najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela - genialnego Eamona Baileya (Tom Hanks). Z czasem praca w Kręgu pochłania dziewczynę bez reszty, a jej rola w korporacji ewoluuje w niepokojący sposób. Stając się pionkiem w przewrotnej grze Baileya, Mae nie dostrzega zagrożeń, jakie rodzi miejsce zatrudnienia. Dopiero gdy odkrywa przerażającą prawdę o Kręgu, zrobi wszystko, by wyrwać się z macek organizacji. Nie ma jednak pojęcia, jak daleko sięgają wpływy pracodawców i ich potęga inwigilacji.

Zgłoś naruszenie Zwiastun #2 PL

Komentarze 6

Avatar square 200x200

i_darek1x 2017-07-21 3

Przyszłość i pomysłowość ludzka nie ma granic ? To raczej dobrze ! Dzięki temu może być tylko lepiej ? Historia pokazuje jak człowiek się rozwija ,choć są wyjątki od reguły !Ogólnie wszystko ma swoje dobre i złe strony ! A tak po za tym film jest słaby i tyle ! ;)

Urbino 2017-07-21 3

Zastanawiałam się po obejrzeniu o czym właściwie jest ten film. Szczerze pisząc było to ciekawsze od samego oglądania. Miałam wiele pomysłów na sens tej opowieści, ale wydały mi się naciągane, bo były za mało wyraziste w filmie. Ostatecznie uznałam, że to młodzieżowe science fiction typu "Niezgodna" – tyle że historia jest tu mniej nastawiona na akcję, bardziej realna i współczesna, przez co raczej wygląda na dramat i można się nawet zastanawiać co obecnie nazwiemy fantastyką naukową (większość z sytuacji w filmie ma już miejsce obecnie).

Działania głównej bohaterki są przypisane młodym ludziom, żyje pracą i prawie nie ma życia prywatnego, więc nie ma większej potrzeby ukrywania się przed światem. Ona sama staje się symbolem, pomostem między starym a nowym, dobrym a złym, jest bohaterką dla swoich rówieśników zgromadzonych w nowoczesnym mieście. W mieście niby realnym, bo korporacyjnym, ale utopijnym, tak jak sama wizja głoszona przez The Circle. W takim świetle całość brzmi znajomo i rzeczywiście powiela schematy, jednak wydaje mi się, że tylko przy takim podejściu film coś ciekawego ma do pokazania.

Sebioslaw 2017-05-06

Po zwiastunach było widać, że chyba szykuje się gniot. Ocena na IMDb to potwierdza. Do kina się na bank nie wybieram, będzie na dvd czy w sieci to obejrzę, choć jak już wiadomo, po zachodnich recenzjach, film leży i kwiczy.

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Urbino Sebioslaw 2017-05-06 3

Właśnie też tak patrzę na opinie, ale sama fabuła brzmi nawet zachęcająco. Poprzednim razem Watson też trafiła do organizacji, z której próbowała uciec i nie wspominam źle tamtego filmu, mimo że fajerwerków nie było.

Sebioslaw Urbino 2017-05-13

@Urbino Masz na myśli Colony? Tam specjalnie dostała się do organizacji aby ratować męża, czy chłopaka, już nie pamiętam relacji w związku. Bardzo dobry film.

Urbino Sebioslaw 2017-05-13 3

Chłopaka. W każdym razie widzę podobieństwa, a że od tamtego się wiele nie spodziewałam, a był przyzwoity, to tym razem oczekuję czegoś podobnego. No i Tom Hanks jest, nawet nie wiem jak ostatnio wypada w filmach, bo ostatnio oglądałam tylko nagrania z fiatem z jego udziałem.