Uciekaj! 6.7

Czarnoskóry chłopak wyjeżdża ze swoją dziewczyną na weekend, by poznać jej rodziców. Miłe spotkanie zamienia się stopniowo w koszmar.

Zgłoś naruszenie TV Spot #1 PL

Komentarze 15

Barbarka88Rz 2017-11-08 8

Dobry, wciągający i straszny. Nie sposób oderwać oczu od ekranu. Zaskoczył mnie, bo miałam tu niskie oczekiwania i sporą niewiedzę o fabule. Warto obejrzeć. Podobno to jeden z ciekawszych thillerów/horrorów w 2017. Za całokształt i emocje jakie wzbudził daję solidną 7.

Animek84 2018-03-05 4

Spoiler, pięknie pokazane że każdy czarny ma w sobie gen mordercy, pewnie po całej akcji obrabował jeszcze monopolowy…

dharus 2018-02-25 6

Film głośno reklamowany i polecany przez licznych widzów. Może na swój sposób był ciekawy, intrygujący, ale czy aż tak nowatorski? Nie sądzę. W ostatnim czasie w kinie mamy predyspozycje pokazywania, żeby to źle nie zabrzmiało, czarnych bohaterów. Tu też mamy tego jasny przykład. Mamy czarnego głównego bohatera i biała społeczność SPOILER o dosyć mocnych zarysach rasistowskich i dość specyficznym sposobem znęcania za pomocą hipnozy. Ona – hipnoza właśnie jest najbardziej przerażającym elementem całego filmu. Ale też poszczególne sceny mają swój wydźwięk, choć z perspektywy czasu. Porównanie sceny gdy Chris znajduje pudełko z zdjęciami innych czarnych, do tego jak Rose stoi w cukierni i przygląda się pączkom i pozniej jak sztuka sztuka w Internecie kolejnej zdobyczy, świadczy o jej trochę dziecięcym podejściu. Jestem mała dziewczynką, mama dała mi pieniążek, mogę mieć taki pączek jaki mi się spodoba – pyk może teraz Chris, chrup może jakiś inny miesniak. Albo scena biegnącego ogrodnika w porównaniu do historii dziadka rodziny i związku z olimpiada. Gdy caly twist sie wyjasnia rzeczy nabieraja sensu. Wszystko opiera się na kulcie doskonałości ciała. Biali zazdroszczą czarnym siły, zwinnosci, czy nawet estetyki w sztuce fotografii jak w przypadku Chrisa. Ostateczny twist z SPOILER przeszczepami świadomości jest dość dziwny, nierealny do wykonania, jak przeszczepie mózg, świadomość. Ocieramy się o sci-fi. Generalnie nic strasznego, nie ogląda się tego obgryzajac paznokcie i krzycząc do ekranu -nie wchodź tam. Z ciekawości można zobaczyć. Gdyby nie dobry zwiastun i sporo opinii w necie pewnie bym nie sięgnął po ten film. 6/10.

karojuu 2017-12-10 7

Gatunkowo przydzieliłabym bardziej jako thriller i komedia. Mimo kilku standardowych chwytów, doceniam za pomysł

New_Age_Jesus 2017-06-04 3

Czemu akurat murzyny

Następne