Świt żywych trupów 1978

Dawn of the Dead

Ciąg dalszy historii znanej z "Nocy żywych trupów". Minęło kilka dni od chwili powstania z martwych mas trupów, rzesze zombie zaczęły przejmować panowanie nad Ziemią paraliżując normalne życie. Pracownik telewizji z Pitsburga, Stephen postanawia uciekać wraz ze swoją narzeczoną Francine. Wraz z nimi szukają ratunku dwaj… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 3 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

David Emge
jako Stephen
Ken Foree
jako Peter
Scott H. Reiniger
jako Roger
Gaylen Ross
jako Francine
David Crawford
jako Dr James Foster
David Early
jako Pan Sidney Berman, przeprowadzający wywiad w telewizji
Richard France
jako Dr Milliard Rausch
Daniel Dietrich
jako Givens
Fred Baker
jako Komendant policji
John Amplas
jako Bandyta na dachu
Dave Bartholomew
jako Zombie
Cliff Forrest
jako Mężczyzna z TV

Fabuła

Ciąg dalszy historii znanej z "Nocy żywych trupów". Minęło kilka dni od chwili powstania z martwych mas trupów, rzesze zombie zaczęły przejmować panowanie nad Ziemią paraliżując normalne życie. Pracownik telewizji z Pitsburga, Stephen postanawia uciekać wraz ze swoją narzeczoną Francine. Wraz z nimi szukają ratunku dwaj specjalni funkcjonariusze policji - Roger and Peter (oddelegowani w celu ratowania pozostałych przy życiu ludzi). Razem postanawiają ukraść telewizyjny helikopter i uciec w jakieś bezpieczne miejsce. Docierają do opustoszałego centrum handlowego, gdzie mają zamiar przeczekać kryzys. Po zabarykadowaniu się wewnątrz przyjdzie im walczyć nie tylko z hordami żywych trupów, lecz także o utrzymanie zdrowia psychicznego... opis dystrybutora

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, helikopter, policja, przemoc zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1978-09-02 (świat)
Kraj produkcji
USA, Włochy
Inne tytuły
Dawn of the Living Dead
Zombie: Dawn of the Dead
Zombies
Zombi
George A. Romero's Dawn of the Dead
Poranek żywych trupów
The Dawn of the Dead (tytuł DVD) (pisownia alternatywna)
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
126 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 7 powiązanych

Komentarze 2

Avatar square 200x200

Anonimowy 2007-09-25

George RULEZ!!! – Znakomicie zrealizowany horror George A. Romero. Druga część jego sagi („Night of the Living Dead” – 1968, „Dawn of the Dead” – 1978, „Day of the Dead – 1985, “Land of the Dead” – 2005) o krwiożerczych zombie.

Film znacznie różni się od pospolitych obrazów o podobnej tematyce. Zrealizowany został bardzo starannie, według najlepszych wzorów kina akcji, z licznymi odwołaniami do filmowej klasyki. Sporo makabry, ale też i trochę humoru. Walka bohaterów o przetrwanie wciąga widza bez reszty. Jest to prawdziwe arcydzieło gatunku.

W filmie tym wyraźnie zaznaczyła się współpraca dwóch wielkich indywidualności kina horroru: Georgie A. Romero i Dario Argento. Włoski mistrz makabry był współproducentem, scenarzystą i inspiratorem znakomitej muzyki, którą wykonuje wylansowana w jego filmach grupa „The Goblins”. Efekty specjalne zrealizował Tom Savini, który pojawił się na ekranie w drobnym epizodzie, jako jeden z członków motocyklowej bandy.

Everblue 2007-03-05 8

Pozycja obowiazkowa – dla wszystkich fanow horrorow

Współtworzą