Wojna płci 5.6

Legendarny mecz tenisowy z 1973 pomiędzy liderką światowych rankingów Billie Jean King (Emma Stone) i bezczelnie pewnym siebie byłym mistrzem Bobby Riggsem (Steve Carell), zwany Wojną płci, stał się najbardziej oglądanym wydarzeniem sportowym w historii telewizji. Podczas gdy media kreowały King i Riggsa na zaciętych przeciwników, poza kortem każde z nich stawiało czoło skomplikowanym przeciwnościom losu. King miała u swego boku kochającego męża, który zachęcał ją do walki o równe prawa dla obu płci, zmagała się jednak z prawdą o własnej seksualności. Riggs ryzykował wszystko, stawiając na jedną kartę całą swą reputację, by pokazać światu, że stać go na tryumfalny powrót. Wspólnie dali popis, którego skutki wykroczyły daleko poza arenę zmagań sportowych, a konsekwencje trwają po dziś dzień.

Ciekawostki

Obsada i ekipa

  • Emma Stone została początkowo obsadzona jako Billie Jean King, ale problemy z harmonogramem zmusiły ją do przekazania roli. Brie Larson zastąpiła ją, lecz po kilku miesiącach zrezygnowała z roli. Po wykonaniu terminowych zobowiązań Stone udało się odzyskać tę rolę.

Pozostałe

  • Główne zdjęcia do filmu rozpoczęły się w Los Angeles 13 kwietnia 2016 roku.
  • W 1973 roku Billie Jean King miała 29 lat, a Bobby Riggs 55. W czasie kręcenia filmu Emma Stone miała 28 lat, a Steve Carell 54.
  • Emma Stone przyznała, że nie jest bardzo utalentowana w tenisie.