Wojna płci 5.6

Legendarny mecz tenisowy z 1973 pomiędzy liderką światowych rankingów Billie Jean King (Emma Stone) i bezczelnie pewnym siebie byłym mistrzem Bobby Riggsem (Steve Carell), zwany Wojną płci, stał się najbardziej oglądanym wydarzeniem sportowym w historii telewizji. Podczas gdy media kreowały King i Riggsa na zaciętych przeciwników, poza kortem każde z nich stawiało czoło skomplikowanym przeciwnościom losu. King miała u swego boku kochającego męża, który zachęcał ją do walki o równe prawa dla obu płci, zmagała się jednak z prawdą o własnej seksualności. Riggs ryzykował wszystko, stawiając na jedną kartę całą swą reputację, by pokazać światu, że stać go na tryumfalny powrót. Wspólnie dali popis, którego skutki wykroczyły daleko poza arenę zmagań sportowych, a konsekwencje trwają po dziś dzień.

Wpadki

Niezgodności czasowe

  • Akcja filmu rozgrywa się w 1973 roku, w trakcie dwóch scen w windzie widzimy logo firmy konsultingowej, założonej w 1987 roku. Budynek, w którym rozgrywały się te sceny (KPMG Tower) powstał natomiast w 1983 roku.
  • W odtworzonych relacjach telewizyjnych z wielkich meczów Bobby'ego Riggsa używano czcionki Arial. Czcionka ta została wprowadzona w latach 90. XX wieku.
  • Kiedy Bobby Riggs ogląda telewizję w Rolls-Royce'sie, przełącza kanały pokazujące seriale "Mary Tyler Moore" i "Kojak". Oba pokazy były w CBS, ale żadne z nich nie były pokazywane w 1973 roku.

Elementy ferelne

  • Kiedy Billie Jean leży w łóżku, mówiąc, że nie może sobie pozwolić na strój do tenisa jako dziecko, nosi okulary, ale zbliżenia pokazują soczewki kontaktowe w jej oczach.