Ex Drummer 2007

Trzech muzyków - wokalista z wadą wymowy, głuchy gitarzysta i basista ze sparaliżowaną ręką - szukają perkusisty do swojego zespołu. Trafiają w ten sposób do Driesa, pisarza, który z pozoru jest całkowicie normalnym człowiekiem.

Zdjęcia Zobacz wszystkie 7 zdjęć

Obsada

Uzupełnij obsadę dla tego filmu

Fabuła

W belgijskiej miejscowości Ostend trzej upośledzeni muzycy szukają perkusisty do swojego zespołu, składającego się wyłącznie z osób niepełnosprawnych. Planują oni wystąpić w konkursie muzycznym. Trafiają do znanego pisarza Driesa i namawiają go, by został ich perkusistą, a jego niepełnosprawnością będzie brak umiejętności gry na perkusji. Dries przyjmuje ofertę, ponieważ widzi w tym swoją szansę na zaczerpnięcie inspiracji do napisania nowej powieści. Muzycy decydują się nazwać swój zespół "The Feminists". W zawodach muzycznych ich głównym rywalem jest zespół "Harry Mulisch" prowadzony przez dawnego kolegę Driesa - pisarza o pseudonimie Dikke Lul. bizarre

Gatunek
Komedia, Kryminał, Dramat
Słowa kluczowe
niesymulowany seks

Zobacz także

Szczegóły

Kraj produkcji
Belgia

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 1

Avatar square 200x200

bizarre 2015-06-17 3

3.5/10 – Ten film to takie "Skrawki" Harmony’ego Korine z dodatkiem w miarę spójnej, aczkolwiek słabo angażującej fabuły oraz naprawdę bardzo dobrej muzyki. Ewidentnie zamierzeniem twórców był film kontrowersyjny i to im się udało, ale wydaje mi się też, że nawet nie próbowali zrobić z tego nic więcej prócz awangardy. Kilka ciekawych zabiegów (sceny puszczane od tyłu lub do góry nogami) powodują, że "Ex Drummer" dobrze się sprawdza jedynie w formie ciekawostki.
Całokształt mocno mnie zmęczył i wręcz usypiał (mimo świetnej, energetycznej muzyki).
Nie polecam osobom wrażliwym, bo pełno w tym filmie różnego typu obrzydliwości, zwyrodnień i nienormalnych motywów, których jedynym celem jest wywołanie kontrowersji.

Współtworzą