Tylko dla odważnych 2017

Only the Brave
Film

Oparta na tragicznych prawdziwych wydarzeniach opowieść o grupie specjalnie wyszkolonych strażaków, którzy w czerwcu 2013 roku stawili czoła szalejącemu żywiołowi, pochłaniającemu błyskawicznie lasy w pobliżu Yarnell w stanie Arizona. Ciągnąca się przez kilka dni walka z rozprzestrzeniającym się na dziesiątki… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Miles Teller
jako Brendan McDonough
Jennifer Connelly
jako Amanda Marsh
Taylor Kitsch
jako Christopher MacKenzie
Josh Brolin
jako Eric Marsh
Jeff Bridges
jako Duane Steinbrink
James Badge Dale
jako Jesse Steed
Andie MacDowell
jako Marvel Steinbrink
Geoff Stults
jako Travis Turbyfill
Jake Picking
jako Anthony Rose
Ben Hardy
jako Wade Parker
Alex Russell
jako Andrew Ashcraft
Pell James
jako Claire Caldwell

Oparta na tragicznych prawdziwych wydarzeniach opowieść o grupie specjalnie wyszkolonych strażaków, którzy w czerwcu 2013 roku stawili czoła szalejącemu żywiołowi, pochłaniającemu błyskawicznie lasy w pobliżu Yarnell w stanie Arizona. Ciągnąca się przez kilka dni walka z rozprzestrzeniającym się na dziesiątki nieprzewidywalnych sposobów ogniem ukazuje ludzi, którzy narażają swoje życie dla dobra ogółu, lecz nie czują się bohaterami. Mają swoje plany i marzenia, jedni myślą o założeniu rodziny, inni próbują wyjść wreszcie na prostą po latach spędzonych na walce z nałogiem. Wykonują po prostu swoją pracę, a po jej zakończeniu chcą wrócić do swych domów i zapomnieć, że znowu byli blisko śmierci. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Biograficzny
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2017-09-22 (świat), 2018-02-15 (dvd)
Wytwórnia
Black Label Media
Conde Nast Entertainment
Di Bonaventura Pictures
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
No Exit (USA) (tytuł roboczy)
Granite Mountain (tytuł roboczy)
Granite Mountain Hotshots (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
133 minut
Budżet
38 000 000 USD
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 7
alpaga77 7

wspaniale nakręcony, z dobrą grą aktorską, udany film na faktach autentycznych. Naprawdę polecam. Jedyny mały minus to, że jest trochę przeciągnięty.

pajki_filmaniak 8

dzięki takim filmom dowiadujemy się co się kiedyś wydarzyło bo nigdy o czymś takim nie słyszałem wracając do filmu bardzo ciekawy dobre aktorstwo polecam 8/10

wazka16 8

O poświęceniu strażaków,męskiej przyjaźni i walce z nałogiem.Za mało dynamiczny.Zdj. b.d. Wiedziałam,że będzie dramat,ale sądziłam,że 1 zginie,a nie na odwrót.

ana481516 8

Bardzo dobry film oparty na faktach zarówno aktorsko jak i tematycznie oraz zdjęciowo. Warto obejrzeć.

ZSGifMan 8

Bardzo dobrze nakręcony, wprawnie zagrany i strasznie ciekawy, acz niezwykle smutny i dramatyczny obraz z życia małej grupy strażaków.      
Losy tej drużyny śledzimy prawie od początku, od momentu jej formowania i zdobywania przez nią licencji na działania gaśnicze, co już jak się wspomina było wydarzeniem wyjątkowym. Potem wśród różnorakich żartów i żarcików, jakie faceci zazwyczaj w zżytej grupie sobie robią, widzimy też aspekt życia codziennego, rodziny, kobiety i dzieci, potencjalne żony, inne dziewczyny itd. Normalni ludzie z krwi i kości, ciężka i nietypowa ich praca, w zasadzie skrajnie niebezpieczna, właściwie to zwalczanie pożarów… ogniem. Lecz nie byle jak, ale w przemyślany sposób, zgodnie z odpowiednim schematem. Jak się to mawia: w tym szaleństwie jest metoda.      
I wreszcie nadchodzi sądny dzień, dzień kiedy musimy stanąć przed obliczem prawdy, że te losy grupki strażaków, to nie żadna tam zmyślona na potrzeby rozrywki historyjka, tylko prawdziwy dramat prawdziwych ludzi, oparta na faktach opowieść o pewnych strasznych wydarzeniach.      
     
Bardzo dobry, polecam gorąco!
( choć chyba to 'gorąco' to w aspekcie treści trochę złe słowo ;)      
     

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
kaskader
102 pkt.
2
Czechu
58 pkt.
3
Czejen71
45 pkt.
4
jacks
34 pkt.
5
fredaser
14 pkt.
6
Sweet_Foxy
2 pkt.
7
tadek453
2 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Proszę czekać…