Robin Hood: Początek 2018/I

Robin Hood

Zaprawiony w bojach podczas wypraw krzyżowych Robin z Loxley powraca w rodzinne strony, gdzie odkrywa, że jego zamek został splądrowany, a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Co gorsza, ukochana Robina - piękna Marion, dając wiarę fałszywej wieści o jego śmierci, poślubiła innego mężczyznę. Żądny zemsty i… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 5 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 45 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Taron Egerton
jako Robin Hood
Jamie Foxx
jako John / Yahya
Ben Mendelsohn
jako Szeryf z Nottingham
Eve Hewson
jako Lady Marion
Jamie Dornan
jako Szkarłatny Will
Tim Minchin
jako Braciszek Tuck
Paul Anderson
jako Guy z Gisbourne
F. Murray Abraham
jako Kardynał
Ian Peck
jako Archidiakon
Cornelius Booth
jako Lord Pembroke
Scot Greenan
jako Clayton

Fabuła

Zaprawiony w bojach podczas wypraw krzyżowych Robin z Loxley powraca w rodzinne strony, gdzie odkrywa, że jego zamek został splądrowany, a ziemie skonfiskowane przez chciwego Szeryfa z Nottingham. Co gorsza, ukochana Robina - piękna Marion, dając wiarę fałszywej wieści o jego śmierci, poślubiła innego mężczyznę. Żądny zemsty i sprawiedliwości Robin posta­nawia stanąć w obronie uciśnionych mieszkańców Nottingham. Jego kom­panem i nauczycielem staje się dawny wróg Mały John. Już wkrótce w mie­ście pojawia się tajemniczy wojownik w saraceńskim kapturze, który obiera bogatym i rozdaje biednym. Szybko okaże się jednak, że okoliczności wyma­gają działań na większą skalę, bowiem Szeryf wraz z kościelnymi dostojnikami planują zdradę, która może zagrozić całemu królestwu. Robin musi więc zgromadzić siły zdolne do otwartej walki z regularną armią. opis dystrybutora

Gatunek
Przygodowy, Akcja, Thriller

Szczegóły

Premiera
2018-11-29 (kino), 2018-11-20 (świat), 2019-03-18 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Wytwórnia
Summit Entertainment
Appian Way
Safehouse Pictures zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Robin Hood: Origins (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 10 lat
Czas trwania
116 minut
Budżet
100 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 11 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 4

ZSGifMan 4

Zacznijmy od tego, że jakoś bardzo źle się tego nie ogląda, jednak gdy autorzy powołują się na Robina z Loxley, to już nie można przymykać oka na cały zalew nonsensów z jakim mamy do czynienia z ekranu! A jest tego naprawdę wiele, od jakichś kuszy maszynowych, przez turbo łuki, po jakąś dziwną ciecz pt. zgaduję nitrobenzen…? Bzdury i głupoty walą z ekranu, a nie pomagają temu ani scenografia ani charakteryzacja, gdyż są masakrycznie słabe i tandetne. I tak Szeryf z Nottingham jest ubrany w jakiś sportowy garniak i… płaszcz skórzany 3/4 o jak najbardziej współczesnym kroju. Do tego jego barwa jest szara i połyskliwa, czyli raczej nie do uzyskania w tamtych czasach. A to tylko początek, dalej nie mam siły wymieniać, ogólnie tandetnie to wygląda aż oczy bolą.      
Nie polecam!           

Ikcolbaz 5

Po "nowoczesnym" Królu Arturze który był dla mnie nieudany oraz zwiastunie "nowoczesnego" Robina byłem pewien gniotu. Odziwo ta zabawa konwencją nawet ujdzie.

pajki_filmaniak 6

całkowicie inny hood jakiego znamy naturalnie do obejrzenia

i_darek1x 6

Interesujący scenariusz ,niezła obsada i fajne efekty … Odświeżony Robin Hood ma szanse pociągnąć to trochę ? Lekki,łatwy i przyjemny … ;)

Współtworzą